TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Италијанскaта премиерка во Белград: Италија ќе биде со Србија на патот кон Европа

Макфакс - 03.12.2023

Италија ќе продолжи да биде меѓу првите земји кои се залагаат за проширување на Европската Унија и ќе ја поддржува Србија на нејзиниот пат кон Европа, изјави во Белград италијанската премиерка, Џорџа Мелони.

Мелони по средбата со Вучиќ: Србија може да смета на нашата поддршка, Западен Балкан е дел од семејството на ЕУ

Фокус - 03.12.2023

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска по средбата со италијанската премиерка Џорџа Мелони изјави дека Србија и Италија се исклучително пријателски земји кои имаат добри политички и економски односи и дека нивото на трговска размена меѓу ...

Вучиќ - Мелони: Европа не е клуб за некој да одлучува кој ќе влезе во него

Канал5 - 03.12.2023

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, беше домаќин на премиерката на Република Италија, Џорџа Мелони, која денеска е во посета на Србија. Вучиќ свечено ја пречека Мелони пред Палатата Србија, објави српски Телеграф.

Вучиќ-Мелони: Италија бара брз процес за проширување со гаранции цела Европа да биде обединета

Слободен Печат - 03.12.2023

Економските и политичките односи беа во фокус на разговорите на италијанската премиерка Џорџа Мелони со српскиот претседател Алекдандар Вучиќ на денешната средба во Белград, со акцент на евроинтегративните процеси и мигрантската политика и почетокот ...

Џорџа Мелони отворено за првата посета на Србија: Исклучителни резултати, со вас сме на европскиот пат (ФОТО)

Во Центар - 03.12.2023

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска со свечена церемонија пред Палатата Србија ја пречека италијанската премиерк Цорџ Мелони, која е во прва официјална посета на Србија. Мелони и’ се обрати на јавноста по тет-а-тет средбата со ...

Италијанската премиерка Мелони за првпат во посета на Србија

Р.С.Европа - 03.12.2023

Премиерката на Италија, Џорџа Мелони, на 3 декември пристигна во официјална посета на Србија. На аеродромот „Никола Тесла“ во Белград ја пречека претседателот на Србија, Александар Вучиќ. После тоа, премиерката на Италија беше пречекана пред ...

(Видео) Џорџа Мелони стигна во Србија, ја пречека Вучиќ

Макфакс - 03.12.2023

Италијанската премиерка Џорџа Мелони е во прва посета на Србија откако беше избрана на функцијата. На аеродромот ја пречека претседателот на Србија, Александар Вучиќ. По свечениот пречек пред Палатата Србија, започна тет-а-тет средбата меѓу Мелони и ...

Мелони во посета на Белград: Италија ќе биде со Србија на патот кон Европа

4NEWS - 03.12.2023

Премиерот на Италија Џорџија Мелони денеска во Белград изјави дека Италија ќе продолжи да биде меѓу првите земји во поддршката на проширувањето на Европската унија (ЕУ), како и дека ќе ја поддржува Србија на нејзиниот пат кон Европа.

Италијанската премиерка Мелони утре во Белград

Рацин - 02.12.2023

Италијанската премиерка Џорџа Мелони утре доаѓа во Белград на средба со претседателот Александар Вучиќ, јави дописникот на МИА од Белград. Според соопштението од Службата за медиуми на српскиот претседател, таа во Белград ќе одржи состанок со Вучиќ, ...

Италијанската економија изненадувачки се прошири во третиот квартал

Денар - 02.12.2023

Италијанската економија сепак забележа одреден раст во третиот квартал наместо стагнацијата што првично ја процени националниот институт за статистика на земјата, пишува „Bloomberg“. Бруто домашниот производ (БДП) на Италија се зголеми за 0,1% во ...

Мелони ја изрази поддршката на Италија за израелскиот народ „во овие тешки моменти“

MakPress - 02.12.2023

Италијанската премиерка Џорџа Мелони денеска му кажала на израелскиот претседател Исак Херцог дека Италија е со народот на Израел, соопшти кабинетот на Мелони. „Италија стои зад израелскиот народ во овој тежок момент и продолжува да работи на ...

Италијанската премиерка Мелони доаѓа во Белград на средба со Вучиќ

Слободен Печат - 02.12.2023

Италијанската премиерка Џорџа Мелони утре доаѓа во Белград на средба со претседателот Александар Вучиќ, јави дописникот на МИА од Белград. Според соопштението од Службата за медиуми на српскиот претседател, таа во Белград ќе одржи состанок со Вучиќ, ...

Италијанската премиерка Мелони утре во Белград ќе се сретне со Вучиќ

Нетпрес - 02.12.2023

Италијанската премиерка Џорџа Мелони утре доаѓа во Белград на средба со претседателот Александар Вучиќ, јави дописникот на МИА од Белград. Според соопштението од Службата за медиуми на српскиот претседател, таа во Белград ќе одржи состанок со Вучиќ, ...

Мелони утре во Белград ќе се сретне со Вучиќ

Република - 02.12.2023

Италијанската премиерка Џорџа Мелони утре доаѓа во Белград на средба со претседателот Александар Вучиќ, јави дописникот на МИА од Белград. Според соопштението од Службата за медиуми на српскиот претседател, таа во Белград ќе одржи состанок со Вучиќ, ...

МАЛ ЕКОНОМСКИ РАСТ ВО ИТАЛИЈА: Kaкви мерки ќе преземе Мелони?

Фактор - 02.12.2023

Економијата во Италија бележи раст. Таа имаше одреден раст во третиот квартал наместо стагнацијата што првично ја процени националниот институт за статистика на земјата, пишува „Bloomberg“.

Италијанската премиерка Мелони утре во Белград

MakPress - 03.12.2023

Италијанската премиерка Џорџа Мелони утре доаѓа во Белград на средба со претседателот Александар Вучиќ, јави дописникот на МИА од Белград. Според соопштението од Службата за медиуми на српскиот претседател, таа во Белград ќе одржи состанок со Вучиќ, ...

(Видео) Џорџа Мелони стигна во Србија, ја пречека Вучиќ

Опсервер - 03.12.2023

Италијанската премиерка Џорџа Мелони е во прва посета на Србија откако беше избрана на функцијата. На аеродромот ја пречека претседателот на Србија, Александар Вучиќ. По свечениот пречек пред Палатата Србија, започна тет-а-тет средбата меѓу Мелони и ...

(Видео) Џорџа Мелони стигна во Србија, ја пречека Вучиќ

Скопје1 - 03.12.2023

Италијанската премиерка Џорџа Мелони е во прва посета на Србија откако беше избрана на функцијата. На аеродромот ја пречека претседателот на Србија, Александар Вучиќ. По свечениот пречек пред Палатата Србија, започна тет-а-тет средбата меѓу Мелони и ...

Џорџа Мелони стигна во Србија, ја пречека Вучиќ

24Инфо - 03.12.2023

Италијанската премиерка Џорџа Мелони е во прва посета на Србија откако беше избрана на функцијата. На аеродромот ја пречека претседателот на Србија, Александар Вучиќ. По свечениот пречек пред Палатата Србија, започна тет-а-тет средбата меѓу Мелони и ...

Црвени рози за вас Мелони (ФОТО)

PressingTV - 03.12.2023

Економските и политичките односи беа во фокус на разговорите на италијанската премиерка Џорџа Мелони со српскиот претседател Алекдандар Вучиќ на денешната средба во Белград, со акцент на евроинтегративните процеси и мигрантската политика, и ...

Вучиќ ја дочека Мелони со црвени рози:  Италија бара европските институции да направат брз процес за проширувањето

Либертас - 03.12.2023

Економските и политичките односи беа во фокус на разговорите на италијанската премиерка Џорџа Мелони со српскиот претседател Алекдандар Вучиќ на денешната средба во Белград, со акцент на евроинтегративните процеси и мигрантската политика, и ...

Мелони: Италија ќе биде покрај Србија на патот кон Европа

Локално - 03.12.2023

Италијанската премиерка Џорџа Мелони денеска во Белград изјави дека Италија ќе продолжи да биде меѓу првите земји во поддршката на проширувањето на Европската унија (ЕУ), како и дека ќе ја поддржи Србија на нејзиниот пат кон Европа.

Мелони во посета на Белград: Италија ќе биде со Србија на патот кон Европа

Вечер Прес - 03.12.2023

Премиерката на Италија Џорџа Мелони денеска во Белград изјави дека Италија ќе продолжи да биде меѓу првите земји во поддршката на проширувањето на Европската унија (ЕУ), како и дека ќе ја поддржува Србија на нејзиниот пат кон Европа.

Италијанскaта премиерка во Белград: Италија ќе биде со Србија на патот кон Европа

Опсервер - 03.12.2023

Италија ќе продолжи да биде меѓу првите земји кои се залагаат за проширување на Европската Унија и ќе ја поддржува Србија на нејзиниот пат кон Европа, изјави во Белград италијанската премиерка, Џорџа Мелони.

Италијанскaта премиерка во Белград: Италија ќе биде со Србија на патот кон Европа

Скопје1 - 03.12.2023

Италија ќе продолжи да биде меѓу првите земји кои се залагаат за проширување на Европската Унија и ќе ја поддржува Србија на нејзиниот пат кон Европа, изјави во Белград италијанската премиерка, Џорџа Мелони.

Италијанскaта премиерка во Белград: Италија ќе биде со Србија на патот кон Европа

Сител - 03.12.2023

Италија ќе продолжи да биде меѓу првите земји кои се залагаат за проширување на Европската Унија и ќе ја поддржува Србија на нејзиниот пат кон Европа, изјави во Белград италијанската премиерка, Џорџа Мелони.

Вучиќ со огромен букет црвени рози ја пречека италијанската премиерка Џорџа Мелони

Република - 03.12.2023

Економските и политичките односи беа во фокус на разговорите на италијанската премиерка Џорџа Мелони со српскиот претседател Алекдандар Вучиќ на денешната средба во Белград, со акцент на евроинтегративните процеси и мигрантската политика, и ...