TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија на Песна за евровизија со „Lost and Found“ на Eye Cue

Нова ТВ - 14.02.2018

На Изборот за песна на Евровизија што годинава ќе се одржи во Лисабон, Македонија ќе ја претставува групата „Еye Cue“. Ова е одлучено од комисијата за селекција што МРТВ, како носител на лиценцата ја формираше.

Македонија повторно на Евровизија

Ladybook - 14.02.2018

Република Македонија го избра својот претставник за на Евровизија 2018 година во Лисабон и тоа е поп-рок бендот Eye Cue Тие беа избрани од страна на жири составено од осум лица. Сите членови на жирито се поврзани со музичката сцена во Македонија или ...

„Еye Cue“ со „Lost and found“ ќе ја претставуваат Македонија на Изборот за песна на Евровизија- Лисабон 2018

КадеВечер - 14.02.2018

Комисијата одлучи дека песната „Lost and found“ на авторот на музика и текст Бојан Трајковски и во аранжман на продуцентот Дарко Димитров, има убедливо најголем број гласови. Комисијата според правилата, едногласно заклучи дека: одбраната ...

„Ај Кју“ со „Изгубено и најдено“ оди на Евровизија

Сакам да кажам - 13.02.2018

Поп-групата „Ај Кју“ ќе ја претставува Македонија на годинашниот избор за песна на Евровизија, што ќе се одржи во Лисабон, објави МРТВ. Тие ќе настапат со песната „Изгубено и најдено“, за која музика и текст напиша Бојан Трајковски, додека за ...

„Lost and found“ e песната со која Eye Cue ќе нѐ претставуваат на Евровизија 2018

Црнобело - 13.02.2018

Денес на официјалната страна на МРТ беше објавен новиот претставник на Македонија на Евровизија 2018. Оваа година во Лисабон ќе не претставуваат Eye Cue со песната насловена „Lost and Found“.

„Ај кју“ ќе ја претставува Македонија на Евровизија

Кајгана - 13.02.2018

„Ај кју“ ќе биде македонски претставник на Евровизија, која ќе се одржи во Лисабон во мај. Членовите ќе ја пеат песната Lost and found. Автор на песната е Бојан Трајковски, а продукцијата е на Дарко Димитров.

Eye Cue со песната „Lost and Found“ ќе ја претставува Македонија на Евровизија

Фемина - 13.02.2018

Еye Cue ќе нè претставува на Евровизија 2018 со песната „Lost and Found“. Песната добила најмногу гласови од комисија на МРТ, која имала задача да анализира вкупно 382 композиции коишто пристигнале на меѓународниот повик за Избор на песна за ...

Познато е кој ќе ја претставува Македонија на Евровизија

Скопје инфо - 13.02.2018

Комисијата одлучи дека песната „Lost and found“ на авторот на музика и текст Бојан Трајковски и во аранжман на продуцентот Дарко Димитров, има убедливо најголем број гласови. Комисијата според правилата, едногласно заклучи дека: одбраната ...

„Ај Кју“ ќе ја претставуваат Македонија на Евровизија

Exclusive.mk - 13.02.2018

На музичкиот фестивал „Евровизија“, кој годинава ќе се одржи во мај во Лисабон, македонски претставник ќе биде бендот „Ај Кју“ кој ќе ја пее песната „Lost and found“. Песната е на Бојан Трајковски, а продукцијата на Дарко Димитров.

„Ај кју“ ќе ја претставува Македонија на Евровизија

Локално - 13.02.2018

„Ај кју“ ќе биде македонски претставник на Евровизија, која ќе се одржи во Лисабон во мај. Членовите ќе ја пеат песната Lost and found. Автор на песната е Бојан Трајковски, а продукцијата е на Дарко Димитров.

Eye Cue ќе ја претставуваат Македонија на Евровизија

ЗаЗабава - 14.02.2018

Еye Cue ќе нè претставува на Евровизија 2018 со песната „Lost and Found“. Песната добила најмногу гласови од комисија на МРТ, која имала задача да анализира вкупно 382 композиции коишто пристигнале на меѓународниот повик за Избор на песна за ...

Одлуката е донесена: Познато кој ќе ја претставува Македонија на Евровизија

Press24 - 13.02.2018

Комисијата одлучи дека песната „Lost and found“ на авторот на музика и текст Бојан Трајковски и во аранжман на продуцентот Дарко Димитров, има убедливо најголем број гласови. Комисијата според правилата, едногласно заклучи дека: одбраната ...

„Ај Кју“ ќе ја претставуваат Македонија на Евровизија

Шеталиште - 13.02.2018

На музичкиот фестивал „Евровизија“, кој годинава ќе се одржи во мај во Лисабон, македонски претставник ќе биде бендот „Ај Кју“ кој ќе ја пее песната „Lost and found“. Песната е на Бојан Трајковски, а продукцијата на Дарко Димитров.

Eye Cue ќе ја претставуваат Македонија на „Евровизија“

Женски магазин - 13.02.2018

Претставници на Македонија на „Евровизија“ оваа година ќе бидат Еye Cue. Македонските претставници на „Евровизија“ што ќе се одржи во Лисабон во мај ќе ја пеат песната Lost and found. Автор на песната е Бојан Трајковски, додека продукцијата е на ...

Познато е кој ќе ја претставува Македонија на Евровизија

Вечер - 13.02.2018

Комисијата одлучи дека песната „Lost and found" на авторот на музика и текст Бојан Трајковски и во аранжман на продуцентот Дарко Димитров, има убедливо најголем број гласови. Комисијата според правилата, едногласно заклучи дека: одбраната ...

„Ај Кју“ е македонскиот претставник на Еврозивија

А1 On - 13.02.2018

„Ај Кју“ (Eye Cue) ќе биде македонски претставник на Евровизија, која ќе се одржи во Лисабон во мај. Членовите ќе ја пеат песната Lost and found. Автор на песната е Бојан Трајковски, а продукцијата е на Дарко Димитров.

Ај Кју ќе ја претставуваат Македонија на „Евровизија“

Популарно - 13.02.2018

Комисијата одлучи дека песната „Lost and found“ на авторот на музика и текст Бојан Трајковски и во аранжман на продуцентот Дарко Димитров, има убедливо најголем број гласови. Комисијата според правилата, едногласно заклучи дека: одбраната ...

„Ај кју“ ќе не претставува на Евровизија

Стандард - 13.02.2018

„Ај кју“ ќе биде македонски претставник на Евровизија, која ќе се одржи во Лисабон во мај. Членовите ќе ја пеат песната Lost and found. Автор на песната е Бојан Трајковски, а продукцијата е на Дарко Димитров.

„Ај кју“ ќе го бара патот до финалето на „Евровизија 2018“...

Н.Македонија - 13.02.2018

Годинашниот избор е направен од 382 композиции што пристигнале на меѓународниот конкурс на МРТ како носител на лиценцата за учество Со песната „Lost and found“ (Изгубено-најдено) групата „Ај кју“ ќе ја претставува Македонија на годинашниот избор за ...

„Ај кју“ ќе ја претставуваат Македонија на Евровизија во Лисабон

Алсат-М - 13.02.2018

„Ај кју“ (Eye Cue) со песната „Lost and found“ ќе ја претставуваат Република Македонија на Изборот на песна на Евровизија во Лисабон 2018, соопшти Македонската радиотелевизија. Автор на музиката и текстот е Бојан Трајковски, а аранжманот е на ...

„Eye cue“ ќе ја претставуваат Македонија на Евровизија 2018

Факултети - 13.02.2018

Познатата македонска група „Eye cue“ ќе ја претставуваат Македонија на овогодинешната Евровизија која ќе се одржи во Лисабон. Од пристигнатите 382 композиции на меѓународниот повик за Избор на песна за Евровизија, комисијата по пат на елиминација во ...

„Ај Кју“ ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2018

ТВ21 - 13.02.2018

„Ај Кју“ или IQ ќе биде македонски претставник на Евровизија, која ќе се одржи во Лисабон во мај. Членовите ќе ја пеат песната Lost and found. Автор на песната е Бојан Трајковски, а продукцијата е на Дарко Димитров.

(Видео) Групата „Ај кју“ ќе ја претставуваат Македонија на Евровизија во Лисабон

еМагазин - 13.02.2018

Ај кју“ (Eye Cue) со песната „Lost and found“ ќе ја претставуваат Република Македонија на Изборот на песна на Евровизија во Лисабон 2018, соопшти Македонската радиотелевизија. Автор на музиката и текстот е Бојан Трајковски, а аранжманот е на ...

„Ај кју“ ќе ја претставува Македонија на Евровизија

Актуелно24 - 13.02.2018

„Ај кју“ ќе биде македонски претставник на Евровизија, која ќе се одржи во Лисабон во мај. Членовите ќе ја пеат песната Lost and found. Автор на песната е Бојан Трајковски, а продукцијата е на Дарко Димитров.

Познато кој ќе ја претставува Македонија на Евровизија

Пулс24 - 13.02.2018

Комисијата одлучи дека песната „Lost and found“ на авторот на музика и текст Бојан Трајковски и во аранжман на продуцентот Дарко Димитров, има убедливо најголем број гласови. Комисијата според правилата, едногласно заклучи дека: одбраната ...

Одлуката е донесена: Познато кој ќе ја претставува Македонија на Евровизија

Sky - 13.02.2018

„Ај кју“ ќе биде македонски претставник на Евровизија, која ќе се одржи во Лисабон во мај. Членовите ќе ја пеат песната Lost and found. Автор на песната е Бојан Трајковски, а продукцијата е на Дарко Димитров.

(ВИДЕО+ФОТО) МРТ откри: „Еye Cue“ со „Lost and found“ ќе ја претставуваат Македонија на Изборот за песна на „Евровизија ...

Екран - 13.02.2018

Комисијата одлучи дека песната „Lost and found“ на авторот на музика и текст Бојан Трајковски и во аранжман на продуцентот Дарко Димитров, има убедливо најголем број гласови. Комисијата според правилата, едногласно заклучи дека: одбраната ...

Познато е кој ќе ја претставува Македонија на Евровизија

Скопје24 - 13.02.2018

Комисијата одлучи дека песната „Lost and found“ на авторот на музика и текст Бојан Трајковски и во аранжман на продуцентот Дарко Димитров, има убедливо најголем број гласови. Комисијата според правилата, едногласно заклучи дека: одбраната ...

Одлуката е донесена: Познато кој ќе ја претставува Македонија на Евровизија

Маркукуле - 13.02.2018

Комисијата одлучи дека песната „Lost and found“ на авторот на музика и текст Бојан Трајковски и во аранжман на продуцентот Дарко Димитров, има убедливо најголем број гласови. Комисијата според правилата, едногласно заклучи дека: одбраната ...

„Ај кју“ ќе ја претставува Македонија на Евровизија во Лисабон

+инфо - 13.02.2018

Одбраната композиција има современ звук, впечатлив рефрен и текст, извонредни и оригинални вокални способности на изведувачот, соопшти МРТ. Групата „Ај кју“ (Eye Cue) со песната „Lost and found“ ќе ја претставува Република Македонија на Изборот на ...

„Ај кју“ ќе ја претставуваат Македонија на Евровизија во Лисабон

Нова ТВ - 13.02.2018

„Ај кју“ (Eye Cue) со песната „Lost and found“ ќе ја претставуваат Република Македонија на Евровизија во Лисабон 2018, соопшти Македонската радиотелевизија. Автор на музиката и текстот е Бојан Трајковски, а аранжманот е на продуцентот Дарко Димитров.

ВИДЕО: „Ај кју“ со песната „Lost and found“ ќе ја претставуваат Македонија на Евровизија во Лисабон

Либертас - 13.02.2018

„Ај кју“ (Eye Cue) со песната „Lost and found“ ќе ја претставуваат Република Македонија на Изборот на песна на Евровизија во Лисабон 2018, соопшти Македонската радиотелевизија. Автор на музиката и текстот е Бојан Трајковски, а аранжманот е на ...

ВИДЕО: „Ај кју“ со песната „Lost and found“ ќе ја претставуваат Македонија на Евровизија во Лисабон

Локално - 14.02.2018

„Ај кју“ (Eye Cue) со песната „Lost and found“ ќе ја претставуваат Република Македонија на Изборот на песна на Евровизија во Лисабон 2018, соопшти Македонската радиотелевизија. Автор на музиката и текстот е Бојан Трајковски, а аранжманот е на ...

„Еye Cue“ ќе ја претставуваат Македонија на Евровизија 2018

МК News - 14.02.2018

Република Македонија го избра својот претставник за на Евровизија 2018 година во Лисабон и тоа е поп-рок бендот Eye Cue Тие беа избрани од страна на жири составено од осум лица. На 10-ти февруари во просториите на МТВ се одржа селекција на ...

Тие ќе ја претставуваат Македонија на Евровизија во Лисабон

Таратур - 14.02.2018

Eye Cue се избрани да бидат македонски претставник на Евровизија, која ќе се одржи во Лисабон во мај. Членовите на бендот Македонија ќе ја претстават со песната Lost and found (Изгубено и најдено).

„Ај Кју“ се македонските претставници на годинашнава Евровизија

Канал 77 - 14.02.2018

Ај кју“ (Eye Cue) со песната „Lost and found“ ќе ја претставуваат Република Македонија на Изборот на песна на Евровизија во Лисабон 2018 – соопшти Македонската радиотелевизија. Автор на музиката и текстот е Бојан Трајковски, а аранжманот е на ...

„Ај кју“ ќе ја претставуваат Македонија на Евровизија во Лисабон

Сител - 14.02.2018

„Ај кју“ (Eye Cue) со песната „Lost and found“ ќе ја претставуваат Република Македонија на Изборот на песна на Евровизија во Лисабон 2018, соопшти Македонската радиотелевизија. Автор на музиката и текстот е Бојан Трајковски, а аранжманот е на ...

МРТ со „Еye Cue“ на изборот на песна на евровизија - Лисабон 2018

Алфа - 14.02.2018

На ден 10.02.2018 година во просториите на МТВ се одржа селекција на пристигнатите песни по распишаниот јавен повик за: Песна којашто ќе ја претставува Македонија на Евровизија, Лисабон 2018 година.

„Еye Cue“ ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2018 во Португалија

Cooltura - 15.02.2018

На ден 10.02.2018 година во просториите на МТВ се одржа селекција на пристигнатите песни по распишаниот јавен повик за: Песна којашто ќе ја претставува Македонија на Евровизија, Лисабон 2018 година.