TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Предадени материјалите за истрагата за автобуската несреќа на бугарските обвинители

Lider - 27.11.2021

ДНК профилите за идентификацијата на жртвите во тешката автобуска несреќа во Бугарија, заедно со записници за испитување на осум сведоци, како и целокупната документација за автобусот од компанијата Беса Транс и Министерството за транспорт, денеска ...

Обвинителство отвори предмет за „Беса транс“, материјалите предадени во Бугарија

Р.С.Европа

СОСЛУШАН СОПСТВЕНИКОТ НА БЕСА ТРАНС: За конкретната трагична несреќа не може да биде обвинет

Фактор

Сопственикот на „Беса транс“ не може да биде обвинет за несреќата, тој не го возел автобусот – вели Бисер Јорданов Михајлов, бугарскиот обвинител кој дојде во Скопје

ММС

Сопственикот на „Беса транс“ не може да биде виновен за автобуската трагедија, кажа бугарскиот обвинител

Скопје1

(ВИДЕО) Јовески: Треба да се сослушаат најмалку 20 сведоци за автобуската несреќа, досега ОЈО сослуша 7 до 8

ММС

Обвинителството ѝ ги предаде на Бугарија доказите за истрагата за автобуската несреќа

Нова ТВ

Алсат-М ТВ21 Слободен Печат Канал5 МКД CivilMedia Опсервер

(ВИДЕО) Јовески не исклучува истрага во врска со автобуската несреќа и во С Македонија

360 степени - 27.11.2021

Во интервју за „360 степени“, јавниот обвинител РСМ, Љумобир Јовески, изјави дека е можно отворање на постапка за евентуално сторени кривични дела и во земјава, во врска со сообраќајната несреќа во Бугарија на автобусот на „Беса транс“ во која ...

Јовески: Осум лица сослушани, меѓу нив е и сопственикот на „Беса Транс“

Press24

ЈО: Се обезбедуваат докази и се сослушуваат лица за трагедијата во Бугарија

Мета

Јовески за автобуската трагедија: Осум лица сослушани, а уште многу лица ќе бидат повикани

Скопје1

ЈО ги предаде ДНК анализите на бугарските надлежни служби

Press24

Соптвеникот на „Беса транс“ бил на распит, Обвинителството ѝ ги предаде на Бугарија доказите

Локално

Осум лица сослушани, меѓу нив е и сопственикот на „Беса Транс“, истакна Јовески

Фокус

Курир Сител Zoom Press24 Либертас Сител Локално Република

Бугарските обвинители: Се надеваме дека до крајот на следната недела семејствата ќе си ги добијат телата на загинатите ...

Press24 - 27.11.2021

Бисер Јорданов-Михајлов, заменик-окружен јавен обвинител на Окружното јавно обвинителство Перник во Бугарија, изјави дека се надева дека до крајот на следната недела семејствата би ги добиле телата на своите најблиски кои го загубија животот во ...

ЈО ги предаде материјалите за истрагата за автобуската несреќа

ТВ21

Прес конференција на Јавното обвинителство за несреќата во Бугарија (ВИДЕО)

Независен

ЈО ги предаде материјалите за истрагата за автобуската несреќа

Курир

Јовески: JO ги предаде материјалите за истрагата за нереќата во Бугарија

Сител

ЈО им ги предаде материјалите за истрагата за автобуската несреќа на бугарските обвинители

Вечер Прес

ЈО ги предаде материјалите за истрагата за автобуската несреќа

Република

Press24 Опсервер Алсат-М Независен Фокус Нова ТВ Сител 24 Вести

Бугарските претставници ги добија материјалите за истрагата за автобуската несреќа од македонските обвинители

ММС - 27.11.2021

Обвинителството постапувајќи по замолница за правна помош денес, на бугарските претставници им ги предаде ДНК профилите на роднините на несреќно загинатите патници со информација за сродството – соопшти денеска републичкиот јавен обвинител, Љубомир ...

Пронајдено уште едно тело од автобусот во Бугарија, двајца од повредените патници утре се враќаат во Македонија

Сител

Претставници на бугарското обвинителство во Скопје – ќе земат ДНК примероци од роднините на жртвите

ТВ21

ДНК материјалите од семејствата утре ќе се предадат на бугарското обвинителство

Република

Автобуска несреќа во Бугарија: Дете е 45 –та жртва на трагедијата, нема осми преживеан патник

Вечер Прес

Бугарските обвинители потврдија дека дете е 45-тата жртва во автобуската несреќа

Канал5

ЈОВЕСКИ: На бугарските обвинители утре ќе им бидат предадени ДНК примероците од роднините на жртвите

Фактор

Press24 Либертас Кајгана Н.Македонија 24Инфо Локално Lider 360 степени

Телото на 45-тата жртва е во просторот од автобусот кој е најмногу изгорен, вели Јовески

Слободен Печат - 26.11.2021

Телото на 45-тата жртва е во просторот од автобусот кој е најмногу изгорен, изјави државниот јавен обвинител, Љубомир Јовески околу денешното пронаоѓање на 45-та жртва во несреќата во емисијата „360“.

Пронајдено телото на уште едно дете во автобусот на „Беса транс“

Локално

Јовески: Нема никаков сомнеж во пронаоѓањето уште едно тело во изгорениот автобус

360 степени

Пронајдено уште едно тело, потврдени 45 загинати во автобусот

Телма

Јовески: 45-то тело е на лице на помала возраст

Р.С.Европа

Пронајдено 45 тело на починат патник во автобуската несреќа на автопатот „Струма“

OhridNews

Сепак 45 жртви во изгорениот автобус, Јовески кажа дека дополнително е пронајдено уште едно изгорено тело на млад човек

Сакам да кажам

Фокус Алсат-М ТВ21 Скопје инфо Независен Н.Македонија Либертас 24 Вести