TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

По рускиот ,,Панцир С” и моќниот француски ПВО систем ,,Мистрал 3″ пристигнува во Србија

Слободен Печат - 09.11.2019

Белград со набавката со француското оружје, како да ги смири страстите на западот, воедно демонстрирајки ја ,барем засега , својата воена неутралност. Србија ќе го засили својот арсенал на оружје со моќниот француски против воздушен систем ,,Мистрал ...

Воена делегација на Србија на Сардинија следеше боево гаѓање со „Мистрал 3“

Нетпрес - 09.11.2019

Делегација на српското министерство за одбрана и на војската присуствувала на боево гаѓање на Сардинија со противвоздушниот систем „Мистрал 3“, чиешто купување Србија претходно годинава го договори со Франција, соопшти во саботата министерството.