TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мизрахи во „Само вистина“: Ако не и јас да свикам конгрес да барам промена на директорот на Канал 5

MakPress - 23.02.2021

Рашела Мизрахи, пратеничка и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ за Иницијативата за вонреден конгрес надвор од партијата, вечерва во Канал 5 телевизија, истакна дека истата е смешна и е рамна на тоа таа да би побарала конгрес во Канал 5 ...

Мизрахи: Ова е комплетно пропадната држава

+инфо - 22.02.2021

Во вечерашната „Само вистина“, пратеничката и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, која за бегството на екс директорот на УБК Сашо Мијалков рече дека не е дозволиво една држава да покажува волкава некадарност и комплетна ...

Рашела Мизрахи во „Само вистина“

Канал5 - 22.02.2021

Вечерва во „Само вистина“ гостуваше Рашела Мизрахи. Мизрахи: Најголема одговорност за бегството на Мијлков е кај премиерот на државата и кај министерот за внатрешни работи. Мизрахи: Партијата ВМРО-ДПМНЕ ќе има редовен конгрес и тоа на 28ми и на 29ти ...

Мизрахи: Иницијативата за вонреден Конгрес во ВМРО е смешна

Фокус - 22.02.2021

Не е дозволиво е една држава да покажува олкава некадарност и дисфункционалност на системот, како со бегството на Сашо Мијалков, вели пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Рашела Мизрахи. -Властите треба да одговорат како е можно да се случи вакво нешто, во ...

Каде отидоа 90-те милиони евра заем наменети за здравството кои беа гласани во Собрание?

Курир - 22.02.2021

Еден месец скоро поставував прашања за заемот од скоро 90 милиони евра од кој што 32 милиони евра требаше да одат во здравство, околу 11 милиони евра за ФЗО, останатите за здравствените институции, а останатит дел од 55-56 милиони евра требаше да ...

Мизрахи: Одговорноста е целосно кај Зоран Заев и кај Оливер Спасовски и граѓаните ќе ја побараат

Курир - 22.02.2021

На вечерашната „Само Вистина“ гостуваше пратеничката и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, која за актуелното бегство на екс директорот на УБК Сашо Мијалков, истакна дека одговорноста е целосно кај Зоран Заев и кај Оливер ...

„Ако службите знаат каде е Рашела во 12 часот, не гледам како не би знаеле каде е човек кој е од интерес на државата“

Курир - 22.02.2021

Во вечерашното издание на „Само Вистина“, пратеничката и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи вели дека ако службите знаат каде е Рашела во 12 часот, на 20-ти ноември, не гледа како не би знаеле каде се наоѓа човек кој е во ...

Мизрахи: Недозволиво е една држава да покажува волкава некадарност, имаме комплетна дисфункционалност на системот или ...

Опсервер - 22.02.2021

На вечерашната „Само Вистина“ гостуваше пратеничката и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, која за актуелното бегство на екс директорот на УБК Сашо Мијалков истакна дека не е дозволиво е една држава да покажува волкава ...

Мизрахи: МВР треба да одговори како се случи бегството на Мијалков

Локално - 22.02.2021

-МВР треба подоследно да одговори за бегството на Сашо Мијалков. По однос на овие прашања не дозволиво е една држава да покаже толку некадарност и недоволна капацитетноста вели Рашела Мизрахи од ВМРО-ДПМНЕ во емисијата „Само Вистина“ .

„Само Вистина“ вечерва со Рашела Мизрахи

Канал5 - 22.02.2021

Во вечерашната „Само Вистина“ ќе гостува Рашела Мизрахи. Дами и господа, вечерва во „Само Вистина“ со пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Рашела Мизрахи. Освен по роднинска, братучедите станаа познати и по „бегалската“ врска, кој му „даде“ слобода на ...

Мизрахи: Недозволиво е една држава да покажува волкава некадарност, имаме комплетна дисфункционалност на системот или ...

24Инфо - 22.02.2021

На вечерашната „Само Вистина“ гостуваше пратеничката и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, која за актуелното бегство на екс директорот на УБК Сашо Мијалков истакна дека не е дозволиво е една држава да покажува волкава ...

Мизрахи: Недозволиво е една држава да покажува волкава некадарност, имаме комплетна дисфункционалност на системот или ...

Скопје1 - 22.02.2021

На вечерашната „Само Вистина“ гостуваше пратеничката и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, која за актуелното бегство на екс директорот на УБК Сашо Мијалков истакна дека не е дозволиво е една држава да покажува волкава ...

Мизрахи: Недозволиво е една држава да покажува волкава некадарност

Република - 22.02.2021

На вечерашната „Само Вистина“ гостуваше пратеничката и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, која за актуелното бегство на екс директорот на УБК Сашо Мијалков истакна дека не е дозволиво е една држава да покажува волкава ...

Ако службите знаат каде е Рашела во 12 часот, не гледам како не би знаеле каде е човек кој е од интерес на државата

Нетпрес - 22.02.2021

Во вечерашното издание на „Само Вистина“, пратеничката и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи вели дека ако службите знаат каде е Рашела во 12 часот, на 20-ти ноември, не гледа како не би знаеле каде се наоѓа човек кој е во ...

Мизрахи: Одговорноста е целосно кај Зоран Заев и кај Оливер Спасовски и граѓаните ќе ја побараат

Press24 - 22.02.2021

На вечерашната „Само Вистина“ гостуваше пратеничката и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, која за актуелното бегство на екс директорот на УБК Сашо Мијалков, истакна дека одговорноста е целосно кај Зоран Заев и кај Оливер ...

Мизрахи: Каде отидоа 90-те милиони евра заем наменети за здравството кои беа гласани во Собрание?

Република - 22.02.2021

Еден месец скоро поставував прашања за заемот од скоро 90 милиони евра од кој што 32 милиони евра требаше да одат во здравство, околу 11 милиони евра за ФЗО, останатите за здравствените институции, а останатит дел од 55-56 милиони евра требаше да ...

Каде отидоа 90-те милиони евра заем наменети за здравството кои беа гласани во Собрание?

Нетпрес - 22.02.2021

Речиси цел месец поставував прашања за заемот од скоро 90 милиони евра од коишто 32 милиони евра требаше да одат во здравство, околу 11 милиони евра за ФЗО, останатите за здравствените институции, а останатит дел од 55-56 милиони евра требаше да ...

Мизрахи: Во Македонија има комплетна дисфункционалност на системот односно пропадната држава

MakPress - 23.02.2021

На вечерашната „Само Вистина“ гостуваше пратеничката и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, која за актуелното бегство на екс директорот на УБК Сашо Мијалков истакна дека не е дозволиво е една држава да покажува волкава ...