TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меган и Хари го откачија Трамп, поканет е Обама

Репортер - 13.02.2018

Мишел и Барак Обама добија покана за кралската венчавка на Меган и Хари, која ќе се одржи на 19 мај. Тие не му испратија покана на актуелниот претседател на САД, Доналд Трамп. Трамп не се најде на листата на поканети гости на кралското семејство, ...

Принцот Вилијам ќе биде кум на свадбата на неговиот брат Хари

24 Вести - 13.02.2018

Се е речиси подготвено за претстојната британска кралска венчавка на актерката Меган Маркл и принцот Хари. Свеченоста ќе се случи на 19 мај, а британските медиуми на секој можен начин доаѓаат до деталите околу прославата.

Меган Маркл во карирано палто од Burberry покрај принцот Хари во Шкотска

Фемина - 13.02.2018

Меган Маркл и принцот Хари наидоа на топол пречек во Единбург, Шкотска. Кралскиот пар, кој ќе стапи во брак во мај, ја искористи можноста да поразговара со неколку од многуте обожаватели пред Единбуршкиот замок.

ОТКРИЕНИ ТАЈНИТЕ ТРИКОВИ ЗА УБАВИНА: Еве како да изгледате како Меган Маркл

Женски магазин - 13.02.2018

Актерката и свршеничка на принцот Хари, Меган Маркл е симбол на убавина во 2018-та, па многу дами ширум светот одат на пластични операции за да изгледаат како неа. Но, со неколку принцезини трикови за убавина можете лесно да се нашминкате и средите ...

Хари и Меган и НЕГО ќе го канат на свадба

Таратур - 13.02.2018

Британскиот принц Хари и неговата вереница Меган Маркл веќе точно го знаат списокот со гости кои ќе добијат официјални покани за нивната свадба. Меѓу поканетите е и бившиот американски претседател Барак Обама , заедно со неговата сопруга Мишел , кои ...

(ФОТО) Битка во дворецот: Дали Меган ќе ја засени Кеjт?

Локално - 12.02.2018

Има многу уште прашања околу идната сопруга на принцот Хари … Ќе ја наруши ли традицијата на британската монархија, ќе ги оствари ли соништата на милиони афроамериканки да имаат своја принцеза, ќе одолее ли на зборовите да помине под венчавката со ...

Принцот Хари и Меган го поканија Обама на свадба

Локално - 12.02.2018

Британскиот принц Хари и неговата свршеница Меган Маркл го поканија поранешниот американски претседател Барак Обама и неговата сопруга Мишел да присуствуваат на нивната венчавка на 19 мај.

Принцот Хари и Меган открија нови детали за венчавката

+инфо - 12.02.2018

Нововенчаната двојка ќе им се придружи на гостите од конгрегацијата на приемот во салата на „Сент Џорџ“. Принцот Хари и неговата свршеница Меган Маркл во понеделникот открија нови детали за својата венчавка на 19 мај, вклучувајќи и тоа дека ...

Принцот Хари и Меган планираат да прекршат уште еден кралски обичај

Репортер - 12.02.2018

Принцот Хари и неговата свршеница Меган Маркл открија нови детали за својата венчавка на 19 мај вклучувајќи и тоа дека свеченоста вклучува и поворка со кочија на улиците на Виндзор. Венчавката во капелата „Свети Џорџ“ во дворецот Виндзор ќе почне ...

Принцот Хари и Меган Маркл открија нови детали за венчавката

Кајгана - 12.02.2018

Британскиот принц Хари и неговата вереница Меган Маркл открија нови детали околу својата венчавка, која ќе се одржи на 19 мај. Венчавката во капелата Свети Џорџ во дворецот Виндзор ќе започне на пладне, а парот ќе биде венчан од страна на ...

ШТО ЌЕ СЕ СЛУЧУВА ТОЈ ДЕН: Откриени нови детали од венчавката на принцот Хари и Меган Маркл

Женски магазин - 12.02.2018

Принцот Хари и неговата свршеничка Меган Маркл открија нови детали за својата венчавка закажана за 19 мај, вклучувајќи и тоа дека свеченоста ќе има поворка со кочија низ улиците на Виндзор.

Oфицијално: Хари и Меган избрале датум за свадбата

Локално - 12.02.2018

Најочекуваната венчавка на годината, онаа на принцот Хари и актерката Меган Маркел, ќе се одржи на 19-ти мај. Палатата Кенсингтон објави официјално соопштение. “Принцот Хари и г-ца Меган Маркел се исклучително благодарни за многуте честитки кои ги ...

Принцот Хари и Меган Маркл открија нови детали за венчавката

Хитпортал - 12.02.2018

Принцот Хари и Меган Маркл открија нови детали за венчавката на 19-ти мај. Венчавката ќе се случи во капелата Св.Џорџ во дворецот Виндор, а церемонијата ќе започне на пладне. Од Кесингтонската палата посочуваат дека по венчавката парот ќе се провози ...

Ова ќе биде најромантичниот миг на свадбата на принцот Хари и Меган Маркл

Среќа.mk - 12.02.2018

Подготовките за свадбата на 19 мај на принцот Хари и Меган Маркл се во тек. Свадбата ќе започне во 12 часот на пладне по британско време. Исто така, веќе е утврдено кој ќе ја води нивната црковна церемонија.

(ФОТО) Принцот Хари и Меган Маркле откриле нови детали од венчавката

Екран - 12.02.2018

Принцот Хари и неговата свршеница, Меган Маркле, во понеделник откриле нови детали за својата венчавка на 19. мај, вклучувајќи го и тоа дека свеченоста ќе вклучи и поворка со кочија низ улиците на Виндзор. Венчавката во капелата Св.

Кој ќе биде најромантичниот миг на свадбата на принцот Хари и Меган Маркл?

Црнобело - 12.02.2018

Искрени емоции, пролет и раскош, британското кралско семејство работи на подготовката на една од најочекуваните свадби на светот. На 19-ти мај ќе бидеме сведоци на свадба од соништата. Принцот Хари и Меган Маркл ќе се возат со кочија по улиците на ...

Далеку од очите на јавноста: Што прави „сестрата“ на принцовите Вилијам и Хари? (фото)

Црнобело - 12.02.2018

Таа живее повлечено, но веројатно ќе присуствува на големата кралска свадба. Нејзината ќеркичка ѝ беше мала деверица на војвотката Кејт Мидлтон. Британката е во брак со поранешен модел за долна облека, кој денес работи како сметководител.

Принцот Вилијам ќе му биде кум на својот брат

Репортер - 13.02.2018

Се е подготвено за претстојната британска кралска венчавка на актерката Меган Маркл и принцот Хари. Свеченоста ќе се случи на 19 мај, а британските медиуми на секој можен начин доаѓаат до деталите околу прославата.

Виндзор прима само 800 гости – кој ќе добие покана за свадбата на Хари и Меган?

Сакам да кажам - 11.02.2018

Освен на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг, голем натпревар моментално се одвива и околу тоа кој ќе добие покана за следната свадба во британското кралско семејство. Светскиот боксерки првак Ентони Џошуа вели дека со задоволство би ги прекинал ...

Принцот Хари и Меган ги поканија Обама и Мишел на свадба

Канал5 - 12.02.2018

Британскиот принц Хари и неговата свршеница Меган Маркл го поканија поранешниот американски претседател Барак Обама и неговата сопруга Мишел да присуствуваат на нивната венчавка на 19 мај.

Откриени детали од венчавката на принцот Хари и Меган Маркл

КадеВечер - 13.02.2018

Принцот Хари и неговата свршеничка Меган Маркл открија нови детали за својата венчавка закажана за 19 мај, вклучувајќи и тоа дека свеченоста ќе има поворка со кочија низ улиците на Виндзор.

Принцот Хари и Меган Маркле откриле нови детали од венчавката

ЗаЗабава - 12.02.2018

Принцот Хари и неговата свршеница, Меган Маркле, нови детали за својата венчавка на 19. мај, вклучувајќи го и тоа дека свеченоста ќе вклучи и поворка со кочија низ улиците на Виндзор. Венчавката во капелата Св.

Принцот Вилијам ќе биде кум на свадбата на неговиот брат Хари

Популарно - 13.02.2018

Се е речиси подготвено за претстојната британска кралска венчавка на актерката Меган Маркл и принцот Хари. Свеченоста ќе се случи на 19 мај, а британските медиуми на секој можен начин доаѓаат до деталите околу прославата.

Хари и Меган ги поканија Барак и Мишел на свадбата

+инфо - 12.02.2018

Се стравува дека таквиот потег ќе го разгневи актуелниот американски претседател Доналд Трамп, кој не е поканет. Британскиот принц Хари и неговата свршеница Меган Маркл го поканија поранешниот американски претседател Барак Обама и неговата сопруга ...

Принцот Вилијам ќе биде кум на свадбата на неговиот брат Хари

+инфо - 13.02.2018

Свадбата ќе почне напладне во црквата Сент Џорџ, а потоа следува традиционално дефиле на младенците со кочии. Сѐ е речиси подготвено за претстојната британска кралска венчавка на актерката Меган Маркл и принцот Хари.

Принцот Хари и Меган го поканија Обама на свадба

Популарно - 12.02.2018

Британскиот принц Хари и неговата свршеница Меган Маркл го поканија поранешниот американски претседател Барак Обама и неговата сопруга Мишел да присуствуваат на нивната венчавка на 19 мај.

Принцот Хари и Меган го поканија Обама на свадба

Алсат-М - 13.02.2018

Британскиот принц Хари и неговата свршеница Меган Маркл го поканија поранешниот американски претседател Барак Обама и неговата сопруга Мишел да присуствуваат на нивната венчавка на 19 мај.

Обама поканет на свадбата на принцот Хари и Меган

Курир - 13.02.2018

Британскиот принц Хари и неговата свршеница Меган Маркл го поканија поранешниот американски претседател Барак Обама и неговата сопруга Мишел да присуствуваат на нивната венчавка на 19 мај.

Обама поканет на свадбата на принцот Хари и Меган

Пулс24 - 13.02.2018

Британскиот принц Хари и неговата свршеница Меган Маркл го поканија поранешниот американски претседател Барак Обама и неговата сопруга Мишел да присуствуваат на нивната венчавка на 19 мај.

Принцот Хари и Меган го поканија Обама на свадба

Сител - 13.02.2018

Британскиот принц Хари и неговата свршеница Меган Маркл го поканија поранешниот американски претседател Барак Обама и неговата сопруга Мишел да присуствуваат на нивната венчавка на 19 мај.