TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

По 16 години: Италија е нов европски шампион во одбојка

SportMedia - 19.09.2021

Словенија и во третото финале на европските првенства не успеа да направи исчекор кон европскиот одбојкарски трон. Италија славеше во големото финале на ЕП во Полска, откако вечерва во неверојатно драматичен меч обезбеди победа во пет сета 3:2 ...

Србија ја предаде европската круна, Словенија ја шокираше Полска

Дерби

Италија и Словенија ќе играат во финалето на ЕП во одбојка

Курир

(ФОТО) Скандал на Европското првенство во одбојка: Полјаците монтирале ВАР за да не изгубат

Спортклуб - 19.09.2021

Контроверзен момент се случи на синоќешниот полуфинален натпревар од Европското првенство во одбојка кое се одржува во четири држави, но завршницата е во полскиот град Катовице. Во дуелот меѓу домаќинот и Словенија беше особено драматично, но ...

СКАНДАЛ: Пољаците монтирале ВАР за да не изгубат

Курир

Скандалозно: Полјаците монтирале ВАР за да не изгубат

Нетпрес

Скандалозно: Словенците тврдат дека Полјаците ја монтирале снимката од челенџот!?

SportMedia

Нов скандал на ЕП: Полјаците монтирале „видео-челинџ“ против Словенија (ФОТО)

Sport 1 - 19.09.2021

Тешки обвинувања на сметка на организаторите на Европското првенство (ЕП) во одбојка пристигнуваат од Словенија. Големиот број непристојни игри не им помогнаа на Полјаците да го освојат турнирот.

Нов скандал на ЕП во одбојка: На Словенија и ја промашија химната (ВИДЕО)

Вечер Прес

Словенија ги прегази Полјаците и им врати за – утнатата химна (ВИДЕО)

Sport 1

Словенците бесни: Полјаците им ја пуштија српската химна пред полуфиналето (ВИДЕО)

Екипа

ВИДЕО: Каква грешка на организаторите на ЕП, на Словенците им ја пуштија српската химна

Слободен Печат

Словенците збеснаа кога им ја утнаа химната, па на терен ги „убија“ домаќините (Видео)

Спортманија

(ВИДЕО) Каков кикс на домаќините, им ја пуштија српската химна на Словенците

Спортклуб

Sport 1