TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Starlink на Илон Маск ќе го забрза сурфањето со интернет и во авионите

Телефони.мк - 13.06.2021

Бројот на сателити на Starlink што кружат низ орбитата е се поголем и се приближуваме кон денот во кој услугата со сателитскиот интернет на Маск, ќе стане достапен за повеќето луѓе на Земјата.

Вселенскиот интернет на Маск ќе овозможи брзо сурфање и во авион

Иновативност - 11.06.2021

Сателитскиот интернет Starlink е наменет за корисниците кои живеат во оддалечени подрачја во кои нема пристап до брз интернет, но изгледа дека ќе може да прави и повеќе од тоа. Имено, благодарение на тој интернет во иднина ќе биде возможно брзо ...