TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Анѓушев во Кавадарци: Владата е посветена на развој на компаниите

ТВ21 - 09.11.2018

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања д-р Кочо Анѓушев, денес во Кавадарци, оствари средба со триесетина стопанственици од овој регион, каде презентираше дел од програмите на Владата за поддршка на бизнис секторот и ги ...

Милошоски „му упадна“ на Анѓушев во сред емисија

Фактор - 09.11.2018

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, инаку тврдокорен противник на Преспанскиот договор, го гледал на телевизија во живо гостувањето на вицепремиерот Кочо Анѓушев во емисијата „Само Вистина“ и му искоментира како обичен гледач на кајронот ...

Анѓушев на средба со стопанственици во Кавадарци

Локално - 09.11.2018

Регионалната комора со седиште во Кавадарци ќе одржи работна средба во хотелот „Фени“ каде ќе се расправа за перспективите на локалната економија согласно моменталната состојба, проблемите и предизвиците.

Кочо Анѓушев во „Само вистина“

Канал5 - 08.11.2018

Со воведувањето прогресивен данок ќе имаме поправедно општество. Не станува збор за некои големи даночни измени, туку за мали измени во даночните реформи кои треба да одат во прилог да се направи поправедно општество, рече вицепремиерот Анѓушев.

Анѓушев за наводната кавга со Тевдовски: Во Македонија од ситници се прават големи работи

Фокус - 08.11.2018

Вицепремиерот Кочо Анѓушев во вечерашното гостување на телевизија Канал 5 демантираше дека влегол во кавга со министерот за финансии Тедовски, туку понекогаш станувало збор за различни мислења.

Анѓушев: Со прогресивен данок ќе имаме поправедно општество

Вечер - 08.11.2018

Со воведувањето прогресивен данок ќе имаме поправедно општество. Не станува збор за некои големи даночни измени, туку за мали измени во даночните реформи кои треба да одат во прилог да се направи поправедно општество, рече вицепремиерот за економски ...

Милошоски со прашање до Анѓушев: Кога ќе почне проектот поврат на 15% ДДВ што го вети Заев

Курир - 08.11.2018

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски при гостувањето на вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев во емисијата „Само Вистина“, ја искористи приликата и онлајн му постави прашање на Анѓушев.

Анѓушев за ВМРО-ДПМНЕ: Мислам дека ја имаат изгубено ориентацијата

Фактор - 08.11.2018

Се надевам дека ќе се обезбеди поголемо мнозинство кога ќе дојде до третото гласање, изјави вицепремиерот Кочо Анѓушев вечерва во Само вистина на Канал 5 зборувајќи за странските инвестиции. „Мислам дека ја имаат изгубено ориентацијата.

Анѓушев: Со 25 милиони не можете да направите чуда во Македонија

Фактор - 08.11.2018

Вицепремиерот Кочо Анѓушев вечерва во Само вистина на Канал 5 изјави дека со прогресивниот данок ќе имаме праведно општество. Вели дека 25 милиони евра се помалку од 1% од буџетот на Македонија.

Тевдовски се расправал со Анѓушев на владина седница

Фактор - 08.11.2018

На последната владина седница, министерот за финансии Драган Тевдовски упатил низа забелешки со вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев во присуство на премиерот Зоран Заев, јави ТВ21.

Анѓушев на средба со стопанственици од Кавадарци – Владата е посветена на развој на компаниите и раст на економијата

iPortal - 09.11.2018

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, денес во Кавадарци, оствари средба со триесетина стопанственици од овој регион, каде презентираше дел од програмите на Владата за поддршка на бизнис секторот и ги слушна ...

Ќе има ли промени во Владата?

Алсат-М - 07.11.2018

Официјално, ниту се потврдуваат, ниту се отфрлаат гласините за смени во владата. Неофицијално, според извори на Алсат, можни се смени до крајот на овој месец или пред Новата година. Од Владата, кусо велат дека за ова не е разговарано.

Милошоски „му упадна“ на вицепремиерот Анѓушев во среде емисија

Press24 - 09.11.2018

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, го гледал на телевизија во живо гостувањето на вицепремиерот Кочо Анѓушев во емисијата „Само Вистина“ и му искоментира како обичен гледач на кајронот.

Анѓушев на средба со стопанственици во Кавадарци

А1 On - 09.11.2018

Регионалната комора со седиште во Кавадарци ќе одржи работна средба во хотелот „Фени“ каде ќе се расправа за перспективите на локалната економија согласно моменталната состојба, проблемите и предизвиците.

Анѓушев за наводната кавга со Тевдовски: Во Македонија од ситници се прават големи работи

Либертас - 08.11.2018

Вицепремиерот Кочо Анѓушев во вечерашното гостување на телевизија Канал 5 демантираше дека влегол во кавга со министерот за финансии Тедовски, туку понекогаш станувало збор за различни мислења.

Анѓушев: Со прогресивен данок ќе имаме поправедно општество

Нова ТВ - 08.11.2018

Со воведувањето прогресивен данок ќе имаме поправедно општество. Не станува збор за некои големи даночни измени, туку за мали измени во даночните реформи кои треба да одат во прилог да се направи поправедно општество, рече вицепремиерот за економски ...

Милошоски со прашање до Анѓушев: Кога ќе почне проектот поврат на 15 отсто ДДВ што го вети Заев

Нетпрес - 08.11.2018

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски при гостувањето на вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев во емисијата „Само Вистина“, ја искористи приликата и онлајн му постави прашање на Анѓушев.

Анѓушев и Јанчев заедно ги убедуваа инвеститорите

Фактор - 09.11.2018

Вицепремиерот Кочо Анѓушев денеска од Кавадарци на иста маса со стопанственици и градоначалникот Митко Јанчев зборуваше за поддршката која Владата им ја овозможува во рамки на програмите за поддршка на бизнис секторот.

Милошоски „му упадна“ на вицепремиерот Анѓушев во среде емисија

Centar - 09.11.2018

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, го гледал на телевизија во живо гостувањето на вицепремиерот Кочо Анѓушев во емисијата „Само Вистина“ и му искоментира како обичен гледач на кајронот.

Анѓушев на средба со стопанственици во Кавадарци

Сител - 09.11.2018

Регионалната комора со седиште во Кавадарци ќе одржи работна средба во хотелот „Фени“ каде ќе се расправа за перспективите на локалната економија согласно моменталната состојба, проблемите и предизвиците.

Анѓушев негира дека е во конфликт со Тевдовски

Стандард - 08.11.2018

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев вечерва во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 телевизија демантираше дека влегол во кавга со министерот за финансии Драган Тедовски, туку понекогаш станувало збор за различни мислења.

Милошоски го натера Анѓушев да признае дека нема ни Т од 13 плата

Република - 08.11.2018

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски при гостувањето на вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев во емисијата „Само Вистина“, ја искористи приликата и онлајн му постави прашање на Анѓушев.

Анѓушев: Со прогресивен данок ќе имаме поправедно општество

Локално - 08.11.2018

Со воведувањето прогресивен данок ќе имаме поправедно општество. Не станува збор за некои големи даночни измени, туку за мали измени во даночните реформи кои треба да одат во прилог да се направи поправедно општество, рече вицепремиерот за економски ...

“Милошоски преку “Само вистина” со мат прашање на ФБ до Анѓушев”

Маркукуле - 09.11.2018

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски при гостувањето на вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев во емисијата „Само Вистина“, ја искористи приликата и онлајн му постави прашање на Анѓушев.

Анѓушев: Со прогресивен данок ќе имаме поправедно општество

Независен - 08.11.2018

Со воведувањето прогресивен данок ќе имаме поправедно општество. Не станува збор за некои големи даночни измени, туку за мали измени во даночните реформи кои треба да одат во прилог да се направи поправедно општество, рече вицепремиерот за економски ...

Анѓушев: Со прогресивен данок ќе имаме поправедно општество

Слободен Печат - 08.11.2018

Анѓушев демантираше дека влегол во кавга со министерот за финансии Драган Тедовски, туку понекогаш станувало збор за различни мислења. Со воведувањето прогресивен данок ќе имаме поправедно општество.

Анѓушев: ВМРО-ДПМНЕ ја изгуби ориентацијата

+инфо - 08.11.2018

Вицепремиерот Кочо Анѓушев вечерва во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 изјави дека со прогресивниот данок ќе имаме праведно општество. Со воведувањето прогресивен данок ќе имаме поправедно општество.

Анѓушев: Со прогресивниот данок ќе имаме поправедно општество

Фокус - 08.11.2018

Со воведувањето прогресивен данок ќе имаме поправедно општество. Не станува збор за некои големи даночни измени, туку за мали измени во даночните реформи кои треба да одат во прилог да се направи поправедно општество, рече вицепремиерот за економски ...

Анѓушев: Со прогресивен данок ќе имаме поправедно  општество

24Инфо - 08.11.2018

Со воведувањето прогресивен данок ќе имаме поправедно општество. Не станува збор за некои големи даночни измени, туку за мали измени во даночните реформи кои треба да одат во прилог да се направи поправедно општество, рече вицепремиерот за економски ...

Анѓушев: Со прогресивен данок ќе имаме поправедно општество

Сител - 08.11.2018

– Со воведувањето прогресивен данок ќе имаме поправедно општество. Не станува збор за некои големи даночни измени, туку за мали измени во даночните реформи кои треба да одат во прилог да се направи поправедно општество, рече вицепремиерот за ...