TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Роналдо: Ми се допаѓа прекарот кој го добив од Блатер

Дерби - 20.03.2018

Кристијано Роналдо беше прогласен за најдобар фудбалер на синоќешната церемонија која се одржа во Лисабон организирана од страна на фудбалската федерација на Португалија, а ако на истата го издвои најважниот рекорд кој го остварил во 2017 година, во ...

Бејл мина илјадници километри за да го испочитува националниот дрес на Велс

24Фудбал - 20.03.2018

Првата ѕвезда на фудбалски Велс ја воодушеви тамошната јавност. Селекцијата на Велс ќе одигра контролен натпревар против Кина, а оваа средба е предвидена да се одигра во четврток. Според информациите кои пристигнуваат, првата ѕвезда на Велс, ...

КЛАСИЧНА ПЕРВЕРЗИЈА: Мундијалските копачки на Кристијано (ФОТО)

SportMedia - 20.03.2018

За него е само најдоброто, и се разбира, најскапото... На престојниот пријателски натпревар,оној против селекцијата на Египет, кој ќе го игра за Португалија, Кристијано Роналдо премиерно ќе ги носи новите копачки кои се дизајнирани специјално за ...

Фото: Роналдо на Мундијалот ќе носи специјални копачки дизајнирани од „Најк“

Спортски - 20.03.2018

По дресот на Португалија во медиумите денес се појавија и копачките кои ќе бидат специјално дизајнирани за Кристиано Роналдо за претстојниот Мундијал. Секако, станува збор модел на „Најк“ кој го носат името „ЦР7 Меркуријал“.

Роналдо ќе носи посебни копачки на СП во Русија

Кајгана - 20.03.2018

За Кристијано Роналдо секогаш се остава најдоброто и најскапото. Nike дизајнираше специјални копачки, кои Португалецот ќе ги носи само на репрезентативните настапи. Новите CR7 Mercurial ќе дебитираат на терените на 23 март, кога репрезентацијата на ...

Така се сака националниот дрес – Бејл на тренинг по патот од 12 илјади километри

TopSport - 20.03.2018

Герет Бејл беше дел од тренингот на велшката репрезентација само два часа откако помина 12.000 километри од Мадрид, Шпанија до Нанинг, Кина. Бејл влезе во игра од клупата при 6:3 победата на Реал над Џирона во неделата навечер, по што со приватен ...

Мина 12.000 километри само да биде дел од својата репрезентација

Sport 1 - 20.03.2018

Герет Бејл е голема фудбалска ѕвезда, која никогаш нема да ја изневери својата репрезентација Велс. Некои фудбалски ѕвезди на секаков начин се обидуваат да ги избегнат репрезентативните обврски, кога на ред доаѓаат пријателските натпревари, Белј ...

ВИДЕО: Нејмар безгрижно танцува со повредена нога

А1 On - 20.03.2018

Најскапиот фудбалер во историјата, Нејмар, по операција на зглобот на ногата се почесто е на удар на критики поради неговото однесување. Ѕвездата на Пари Сен Жермен вредна 222 милиони евра рехабилитацијата ја поминува безгрижно, при што беше ...

Бејл мина 12.000 километри за да ја испочитува репрезентацијата

Gol.mk - 20.03.2018

Герет Бејл, фудбалерот кој ги брани боите на Реал Мадрид, остана лојален на репрзентацијата на Велс и мина долг пат за да им се приклучи на соиграчите. Велшаните се гости на турнеја во Кина, а публиката силно посакуваше да го види најдобриот ...

Нејмар и со скршена нога танцува како луд! (ВИДЕО)

СуперСпорт - 20.03.2018

Најскапиот фудбалер на ПСЖ се повреди и поради тоа ќе мора да отсуствува до крајот на сезоната, а навивачите се во шок, откако на социјалните мрежи беше објавено видео на кое Бразилецот танцува и тоа со скршена ...

Копачките што Роналдо ќе ги носи на Светско во Русија (галерија)

365 - 20.03.2018

Се знае, за него само најдоброто и најскапото. На претстојниот пријателски натпревар против Египет, кој ќе се игра на 23 март, Кристијано Роналдо премиерно ќе ги облече новите копачки дизајнирани специјално за неговите репрезентативни настапи.

Скапиот Нејмар лудува со скршена нога во Бразил

Кајгана - 20.03.2018

Откако заработи повреда на стапалото кон почетокот на месецот поради што нема да игра до крајот на сезоната, Нејмар отпатува на рехабилитација во Бразил и наводно на своите пријатели им порачал дека нема намера да се враќа во Париз.

Роналдо ќе има фантастични копачи за СП (ФОТО)

СуперСпорт - 20.03.2018

Кристијано Роналдо на Светското првенство во Русија ќе се појави во посебни копачки. Новите копачки изгледаат фантастично, а Роналдо како капитен ќе ја води својата селекција во битката за врвот на ...

Роналдо се распрашувал за животот во Кина

Локално - 20.03.2018

Се чини дека актуелниот освојувач на „Златната топка“, Кристијано Роналдо размислува или барем претходно ја разгледувал можноста да го напушти Реал Мадрид поради кинески клуб. Ова станува јасно од познатиот бразилски тренер Луис Фелипе Сколари, кој ...

Славниот фудбалер на мета на критики: Го платиле 200 милиони евра, а тој се забавува во Бразил со скршена нога

Точка - 20.03.2018

Откако го повреди стапалото кон почетокот на месецот, по што нема да игра до крајот на сезоната, Нејмар замина на рехабилитација во Бразил и на своите пријатели им рекол дека нема намера да се врати во Париз.

Нејмар танцува со скршена нога (Видео)

TopSport - 20.03.2018

Неговиот трансфер е најголем во историјата на фудбалот, ПСЖ плати за Нејмар 222 милиони евра, а Бразилецот од доаѓањето во Париз преиодично зане добро да ги шокира сосптвениците на клубот.

ФОТО: Роналдо со новиот модел на Најк „CR7 Mercurial“ ќе тресе мрежи во Русија!

Gol.mk - 20.03.2018

Најдобриот фудбалер за 2017 година, Кристијано Роналдо ги доби своите нови копачки со кои ќе тресе мрежи на претстојното Светско првенство. Капитенот на европскиот шампион на Мундијалот во Русија ќе настапи со новиот модел на спортската компанија ...

Новите копачки на Кристијано Роналдо

TopSport - 20.03.2018

Кристијано Роналдо на престојниот пријателски натпревар против Егилет (22 март) премиерно ќе ги носи новите копачки, специјално дизајнирани за неговите настапи во репрезентацијата на Португалија.

„БОМБА“ од Мадрид: Роналдо се предомислил за својата иднина!?

СуперСпорт - 20.03.2018

Постојано негираше дека ќе замине од Реал Мадрид, но очигледно постои можност да си го прекрши зборот. Луис Фелипе Сколари му беше тренер на Кристијано Роналдо во Португалија, а сега открива некои интересни детали од нивниот разговор.

Платија 222 милиони евра за неговите нозе, а Нејмар игра со скршен зглоб (Видео)

SportMedia - 20.03.2018

Најскапиот фудбалер во историјата, Нејмар, со песна и играње ја поминува рехабилитацијата по направената операција на зглобот на ногата. Ѕвездата на Пари Сен Жермен покажа колку е подготвен да игра и дури кога стои само на една нога, додека ...

Видео: Повредениот Нејмар ТАНЦУВА и се забавува во ноќен клуб!

Таратур - 20.03.2018

Најскапиот фудбалер на светот, Нејмар неодамна имаше операција на стапалото која ќе го оддалечи од терените од крајот на сезоната. Нејмар моментално се рехабилитира во Бразил, но не може да мирува, а доказ за тоа е видеото кое се појави на ...

ВИДЕО: Нејмар го навлече гневот на јавноста – навивачите на ПСЖ, но и на Бразил се бесни

Спортклуб - 20.03.2018

Најскапиот фудбалер на денешницата, Нејмар кој летово ПСЖ го плати 222 милиони евра, веќе ја заврши сезоната откако го повреди стапалото. Бразилецот замина во својата татковина каде што му беше извршена операција и каде што ја минува својата ...

Скршената нога не му пречи на Нејмар да танцува на забави!? (ВИДЕО)

Sport 1 - 20.03.2018

Откако го повреди стапалото на почетокот на месецот и дефинитивно нема да се појави на терените до крајот на сезоната, Нејмар замина на рехабилитација во Бразил и на пријателите им кажал дека нема намера повеќе да се враќа во Париз.

ИЗНЕНАДУВАЊЕ: Роналдо се распрашува за Кина!

Спортски - 20.03.2018

Изгледа дека носителот на „Злтанта топка“, Кристиано Роналдо размислува за опцијата кариерата да ја продолжи во некој кинески клуб. Ова денес го потврди бразилскиот тренер Луис Филипе Сколари , кој веќе две години е тренер на Гуангжу Евергранде.

Сколари: Роналдо во Кина, зошто да не… ме прашува каков е животот таму

Екипа - 20.03.2018

Поранешниот португалски селектор Луис Фелипе Сколари откри дека Кристијано Роналдо се распрашува за животот во Кина, подгревајќи ги шпекулациите дека португалскиот ас би можел во текот на летово да договори трансфер во ова далечна земја.

Роналдо има специјални копачки за Светското првенство во Русија (ФОТО)

Sport 1 - 20.03.2018

Најдобриот португалски фудбалер, Кристијано Роналдо првпат ќе ги проба новиот копачки на 22. март против Египет, а истите се специјално дизајнирани за неговите репрезентативни настапи. Новите копачки изгледаат фантастично, а Португалецот во нив ќе ...

Откриена „бомба“: Роналдо се предомислил, има уште една опција за продолжување на кариерата!?

Спортклуб - 20.03.2018

Она што го одбиваше претходно, сега се чини дека е реална опција… Луиз Фелипе Сколари е човекот кој го вметна Роналдо во националниот тим на Португалија. Тој ги водеше Португалците до финалето на ЕП на домашен терен, а искусниот бразилски стручњак ...

Португалецот Роналдо има дадено повеќе голови од Јунајтед, Челси и Дортмунд!

ЗаЗабава - 20.03.2018

Португалскиот првенец,талентираниот Кристијано Роналдо долго време во оваа натпреварувачка сезона беше мета на критичарите поради неговите настапи во Примера, но напаѓачот во оваа нова 2018 година се пропороди со тоа што последниот клуб кој го ...

Роналдо: Ми го уништувате убавиот момент со лажни вести

TopSport - 20.03.2018

Кристијано Роналдо се огласи на социјалните мрежи откако шпанските медиуми објавија нови информации во врска со судскиот спорт што се води против него поради даночно затајување. Медиумите објавија дека адвокатскиот тим на Португалецот не успеал да ...

И мама го брани Роналдо

Макфакс - 19.03.2018

Фановите на Реал Мадрид повторно знаат дека можат да сметаат на квалитетите на Кристијано Роналдо по епохалното враќање во форма, така што дури и неговата мајка, Долорес Авеиро сакаше да ги „замолчи“ критичарите кои тврделе дека тој треба да се ...

Роналдо во проблеми: Обвинителството одби спогодба, случајот оди на суд

Таратур - 19.03.2018

Шпанските даночни власти одбија да постогнат споразум со ѕвездата на Реал Мадрид, Кристиано Роналдо, пренесуваат шпанските медиуми. Медиумите тврадат дека власите е го прифатиле предлогот на португалскиот репрезентативец и случајот ќе продолжи на ...

Одбиена понудата на Роналдо, делото за затајување данок во Шпанија продолжува

Независен - 19.03.2018

Министерството за финансии на Шпанија одби да го прифати предлогот на Кристијано Роналдо за медијаторско решение и веројатно ќе покрене постапка за даночно затајување во висина од 14,7 милиони евра.

Облогот со Рамос и Модриќ го раздвижи Роналдо

Макфакс - 19.03.2018

Кристијано Роналдо во последниот месец има постигнато 17 гола, а во трката за најдобар стрелец му се доближи на Меси на три гола, иако пред неколку месеци тоа делуваше како невозможна мисија.

Нов рекорд за Роналдо

Алсат-М - 19.03.2018

Четирите голови на Кристијано Роналдо му овозможија убедлива победа од 6:3 на Реал Мадрид против екипата Жирона. Но, овие погодоци донесоа и нов рекорд за Роналдо, односно ова е 50-тти пат како тој постигнува три или повеќе голови на еден натпревар.

Остри критики за најскапиот фудбалер: Нејмар, ова што го правиш не е нормално

Курир - 20.03.2018

Ѕвездата на Пари Сен Жермен вредна 222 милиони евра рехабилитацијата ја поминува безгрижно, при што беше забележан во клуб во Сао Паоло, а неодамна објави и видео на кое танцува само на една нога, додека оперираната нога му е бандажирана.

Покер од Роналдо за Жирона, само уште Леганес не примил гол од Португалецот

+инфо - 19.03.2018

Првата ѕвезда на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо синоќа за првпат постигна гол против Жирона и тоа не еднаш, туку четири пати ја затресе мрежата на противникот. Реал победи со 6:3 на средбата одиграна во рамките на 29.

Нејмар сака 59 милиони евра по сезона за да остане во Париз

Локално - 19.03.2018

Повредената ѕвезда на Париз Сен Жермен, Нејмар очигледно прави сé што е во негова моќ да си замине од Лига 1. Според авторитетниот британски весник „Тајмс“ капитенот на бразилскиот репрезентативец фудбалски тим го уценува ПСЖ и сака нагло кревање на ...

Видео: Повредениот Нејмар ТАНЦУВА и се забавува во ноќен клуб!

Спортски - 20.03.2018

Најскапиот фудбалер на светот, Нејмар неодамна имаше операција на стапалото која ќе го оддалечи од терените од крајот на сезоната. Нејмар моментално се рехабилитира во Бразил, но не може да мирува, а доказ за тоа е видеото кое се појави на ...

ИЗНЕНАДУВАЊЕ: Роналдо се распрашува за Кина!

Таратур - 20.03.2018

Изгледа дека носителот на „Злтанта топка“, Кристиано Роналдо размислува за опцијата кариерата да ја продолжи во некој кинески клуб. Ова денес го потврди бразилскиот тренер Луис Филипе Сколари , кој веќе две години е тренер на Гуангжу Евергранде.

Роналдо: Ми го уништувате убавиот момент со лажни вести

Макфакс - 20.03.2018

Кристијано Роналдо се огласи на социјалните мрежи откако шпанските медиуми објавија нови информации во врска со судскиот спорт што се води против него поради даночно затајување. Медиумите објавија дека адвокатскиот тим на Португалецот не успеал да ...

Одбиена понудата на Роналдо, делото за затајување данок во Шпанија продолжува

Слободен Печат - 19.03.2018

Министерството за финансии на Шпанија одби да го прифати предлогот на Кристијано Роналдо за медијаторско решение и веројатно ќе покрене постапка за даночно затајување во висина од 14,7 милиони евра.

Покер од Роналдо за Жирона, само уште Леганес не примил гол од Португалецот

ТВ21 - 19.03.2018

Првата ѕвезда на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо синоќа за првпат постигна гол против Жирона и тоа не еднаш, туку четири пати ја затресе мрежата на противникот. Реал победи со 6:3 на средбата одиграна во рамките на 29.

Шпанците го нервираат Роналдо

Сител - 20.03.2018

Водат ли шпанските весници хајка против Кристијано Роналдо или пак навистина Португалецот е во незгодна ситуација во врска со судскиот спорт што се води против него поради даночно затајување.

Постапка за даночно затајување против Роналдо

Бриф - 19.03.2018

Министерството за финансии на Шпанија одби да го прифати предлогот на Кристијано Роналдо за медијаторско решение и веројатно ќе покрене постапка за даночно затајување во висина од 14,7 милиони евра.

Роналдо: Ми го уништувате убавиот момент со лажни вести

Точка - 20.03.2018

Кристијано Роналдо се огласи на социјалните мрежи откако шпанските медиуми објавија нови информации во врска со судскиот спор што се води против него поради даночно затајување. Медиумите објавија дека адвокатскиот тим на Португалецот не успеал да се ...