TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меган Маркл се појави прв пат во јавност по породувањето, се прошета низ Њујорк (ФОТО)

Канал5 - 23.09.2021

Принцот Хари (37) и Меган Маркл (40) ја започнаа својата тридневна посета на Њујорк и Светскиот трговски центар, и ова е нивно прво официјално појавување откако го напуштија кралското семејство и се преселија во Калифорнија во 2020 година.

МЕГАН МАРКЛ ПРВПАТ ВО ЈАВНОСТА ПО ПОРОДУВАЊЕТО Прошета низ Њујорк во моќна комбинција (ФОТО)

+инфо - 24.09.2021

Принцот Хари (37) и Меган Маркл (40) ја започнаа својата тридневна посета на Њујорк и Светскиот трговски центар, а ова е и нивно прво официјално појавување откако го напуштија кралското семејство и се преселија во Калифорнија во 2020 година.

Запознајте ја „палавата“ страна на Кејт Мидлтон (ФОТО)

Убавина и Здравје - 23.09.2021

Пред да се омажи со принцот Вилијам, Кејт Мидлтон живеела живот кој во голема мера се разликува од оној што го живее денес. Се подразбира, ќе речете, земајќи предвид дека малкумина на овој свет ја имаат можноста да живеат во кралска палата, и тоа ...

КАКО ИЗГЛЕДАЛА КЕЈТ МИДЛТОН ПРЕД ВРСКАТА СО ПРИНЦОТ ВИЛИЈАМ? Румените образи, забавата и друштвото биле неизоставен дел ...

Попара - 23.09.2021

Фотографиите на Кејт Мидлтон од младоста ја откриваат непослушната страна на денешната војвотка Денешниот живот и стил на војвотката од Кембриџ, 39-годишната Кетрин Мидлтон, се разликува на многу начини од животот што го живеела пред да започне ...

Прво заедничко појавување на Меган и Хари по скандалот со семејството – кралскиот пар се врати со стил (фото)

Црнобело - 23.09.2021

Првпат откако почна целата драма со британското кралско семејство и Меган Маркл и Хари, парот конечно се појави во јавност, и тоа во Њујорк. Кралскиот пар беше во посета на меморијалот направен во чест на нападите во САД на 11-ти септември во Њујорк.

УЛТИМАТУМ ИЛИ ПОМИРУВАЊЕ? Кралицата им нареди на Хари и Меган итно да дојдат во Велика Британија

Попара - 23.09.2021

Се очекува Меган Маркл и принцот Хари наскоро да дојдат во Англија од многу разумна причина. Меган Маркл и принцот Хари мора да ја посетат кралицата со своето бебе Лилибет, барем тоа е мислењето на авторот Адам Хеликер, кој е поврзан со кралското ...

ХАРИ И МЕГАН ЌЕ ЈА ПОСЕТАТ КРАЛИЦАТА ЗИМАВА? Бабата сака да си го види правнучето во декември

+инфо - 23.09.2021

Мислам дека Хари ќе се чувствува особено виновен ако кралицата не ги види правнуците што не ги гледала често или правнуката (Лилибет) која воопшто не ја видела, рече Хеликер во интервју за британско „Сонце“.

Хари, Меган и децата ќе го поминат Божиќ во Лондон

Локално - 23.09.2021

Принцот Хари и Меган Маркл размислуваат да ги однесат своите деца во Велика Британија за Божиќ, изјави кралски експерт, пишува „Дејли Меил“. Кралскиот биограф Кејти Никол рече дека „враќањето се гледа како можност“ што може „да го отвори патот за ...

Принцот Хари и Меган Маркл размислуваат да се вратат во Велика Британија: Еве зошто!

Убавина и Здравје - 23.09.2021

„Дејли мејл“ информира дека принцот Хари и Меган Маркл размислуваат да ги однесат своите деца во Велика Британија за Божиќ, изјавил кралски експерт. Кралскиот биограф Кејти Никол рече дека „враќањето се гледа како можност за средување на семејните ...