TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најмалку 14 загинати во пожар во Ханој

Бизнис Вести - 24.05.2024

Најмалку 14 лица загинаа и тројца се повредени во пожар во станбена зграда во центарот на Ханој, соопшти полицијата. Пожарот избувнал синоќа во зграда во густо населен универзитетски кварт.

Најмалку 14 лица загинаа во пожар во главниот град на Виетнам

Скопје1 - 24.05.2024

Најмалку 14 лица загинаа, а тројца се повредени во пожар што избувна рано утринава по локално време во густо населена станбена област во Ханој, соопшти полицијата. Пожарникарите успеале да спасат седум лица од пожар во петкатница во мала уличка во ...

Најмалку 14 лица загинаа во пожар во станбена зграда во Ханој

А1 On - 24.05.2024

Во пожар во мала станбена зграда во Ханој, Виетнам рано утринава загинаа најмалку 14 лица, а најмалку тројца се повредени, соопштија локалните власти. Пожарот избувнал нешто по полноќ во петкатница во која имало станови за изнајмување и продавница ...

Најмалку 14 загинати во пожар во Ханој

Либертас - 24.05.2024

Најмалку 14 лица загинаа и тројца се повредени во пожар во станбена зграда во центарот на Ханој, соопшти полицијата. Пожарот избувнал синоќа во зграда во густо населен универзитетски кварт.

Најмалку 14 загинати во пожар во Ханој

Сител - 24.05.2024

Најмалку 14 лица загинаа и тројца се повредени во пожар во станбена зграда во центарот на Ханој, соопшти полицијата. Пожарот избувнал синоќа во зграда во густо населен универзитетски кварт.

Најмалку 14 загинати во пожар во Ханој

Независен - 24.05.2024

Најмалку 14 лица загинаа и тројца се повредени во пожар во станбена зграда во центарот на Ханој, соопшти полицијата. Пожарот избувнал синоќа во зграда во густо населен универзитетски кварт.

Огромен пожар зафати станбена зграда во Виетнам, загинаа најмалку 14 луѓе

Фокус - 24.05.2024

Во пожар во мала станбена зграда во Ханој, Виетнам рано утринава загинаа најмалку 14 лица, а најмалку тројца се повредени, соопштија локалните власти. Пожарот избувнал нешто по полноќ во петкатница во која биле сместени станови за изнајмување и ...

Најмалку 14 лица загинаа во пожар во станбена зграда во Ханој

24Инфо - 24.05.2024

Во пожар во мала станбена зграда во Ханој, Виетнам рано утринава загинаа најмалку 14 лица, а најмалку тројца се повредени, соопштија локалните власти. Пожарот избувнал нешто по полноќ во петкатница во која се наоѓале станови за изнајмување и ...

Најмалку 14 загинати во пожар во Ханој

Канал5 - 24.05.2024

Најмалку 14 лица загинаа и тројца се повредени во пожар во станбена зграда во центарот на Ханој, соопшти полицијата. Пожарот избувнал синоќа во зграда во густо населен универзитетски кварт.