TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дваесет и тригодишник тешко повреден при сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман

ТВ21 - 18.10.2020

Дваесет и тригодишник бил тешко повреден при сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман, рано утрово, за МИА потврди доктор Драги Јованов, специјалист ортопед во кавадаречката болница. – Момчето беше во кома кога го донесоа во болницата.

Ноќеска сообраќајка на патот Кавадарци – Росоман: Тешко повреден дваесет и тригодишник

Слободен Печат - 18.10.2020

Дваесет и тригодишник е тешко повреден при сообраќајна незгода што се случи утрово на патот Кавадарци-Росоман . – Момчето беше во кома кога го донесоа во болницата. Имаше повреди на глава и повреди на градниот кош.

Артилериска граната уништена во Росоман

Курир - 17.10.2020

На 16.10.2020 во 14:50 часот во ОВР Кавадарци, Б.З.(54) од Росоман пријавил дека во 14.30 часот, на место викано „Рибаречко“ во Росоман, на брегот од Црна Река, пронашол стара артилериска граната калибар со зрно од 80мм.

Дваесет и тригодишник тешко повреден при сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман

Опсервер - 18.10.2020

– Дваесет и тригодишник бил тешко повреден при сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман, рано утрово, за МИА потврди доктор Драги Јованов, специјалист ортопед во кавадаречката болница. – Момчето беше во кома кога го донесоа во болницата.

Дваесет и тригодишник тешко повреден при сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман

Сител - 18.10.2020

Дваесет и тригодишник бил тешко повреден при сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман, рано утрово, за МИА потврди доктор Драги Јованов, специјалист ортопед во кавадаречката болница. – Момчето беше во кома кога го донесоа во болницата.

Дваесет и тригодишник тешко повреден при сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман

Канал5 - 18.10.2020

Момчето беше во кома кога го донесоа во болницата. Имаше повреди на глава и повреди на граден кош. – Дваесет и тригодишник бил тешко повреден при сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман, рано утрово, за МИА потврди доктор Драги Јованов, ...

Дваесет и тригодишник тешко повреден при сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман

24Инфо - 18.10.2020

Дваесет и тригодишник бил тешко повреден при сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман, рано утрово, за МИА потврди доктор Драги Јованов, специјалист ортопед во кавадаречката болница. – Момчето беше во кома кога го донесоа во болницата.

Тешко повредено 23-годишно момче на патот Кавадарци-Росоман

Кајгана - 18.10.2020

Кавадарци, 18 октомври 2020 (МИА) – Дваесет и тригодишник бил тешко повреден при сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман, рано утрово, за МИА потврди доктор Драги Јованов, специјалист ортопед во кавадаречката болница.

23-годишно момче тешко повредено во сообраќајка кај Кавадарци

iPortal - 18.10.2020

Дваесет и тригодишник бил тешко повреден при сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман, рано утрово, за МИА потврди доктор Драги Јованов, специјалист ортопед во кавадаречката болница. – Момчето беше во кома кога го донесоа во болницата.

Тешко повредено момче во сообрќајната незгода патот Кавадарци-Росоман

+инфо - 18.10.2020

Момчето беше во кома кога го донесоа во болницата. Имаше повреди на глава и повреди на граден кош - вели доктор Јованов. Дваесет и тригодишник бил тешко повреден при сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман, рано утрово, за МИА потврди доктор ...

Дваесет и тригодишник тешко повреден при сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман

А1 On - 18.10.2020

Дваесет и тригодишник бил тешко повреден при сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман, рано утрово, за МИА потврди доктор Драги Јованов, специјалист ортопед во кавадаречката болница. – Момчето беше во кома кога го донесоа во болницата.

Тешко повредено момче во сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман

Курир - 18.10.2020

Дваесет и тригодишник бил тешко повреден при сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман, рано утрово, за МИА потврди доктор Драги Јованов, специјалист ортопед во кавадаречката болница. – Момчето беше во кома кога го донесоа во болницата.

Дваесет и тригодишник тешко повреден при сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман

Либертас - 18.10.2020

Дваесет и тригодишник бил тешко повреден при сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман, рано утрово, за МИА потврди доктор Драги Јованов, специјалист ортопед во кавадаречката болница. – Момчето беше во кома кога го донесоа во болницата.

Млад маж тешко повреден во сообраќајна несреќа на патот Кавадарци – Росоман

Нетпрес - 18.10.2020

Дваесет и тригодишник бил тешко повреден при сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман, рано утрото во неделата, за МИА потврди доктор Драги Јованов, специјалист ортопед во кавадаречката болница.

Тешко повредено момче во сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман

Република - 18.10.2020

Дваесет и тригодишник бил тешко повреден при сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман, рано утрово, за МИА потврди доктор Драги Јованов, специјалист ортопед во кавадаречката болница. Момчето беше во кома кога го донесоа во болницата.

Дваесет и тригодишник тешко повреден при сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман

ММС - 18.10.2020

Дваесет и тригодишник бил тешко повреден при сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман, рано утрово, за МИА потврди доктор Драги Јованов, специјалист ортопед во кавадаречката болница. – Момчето беше во кома кога го донесоа во болницата.

Дваесет и тригодишник тешко повреден при сообраќајна незгода

Скопје инфо - 18.10.2020

Дваесет и тригодишник бил тешко повреден при сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман, рано утрово, за МИА потврди доктор Драги Јованов, специјалист ортопед во кавадаречката болница. – Момчето беше во кома кога го донесоа во болницата.

Дваесет и три годишник тешко повреден при сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман

Frontline - 18.10.2020

Дваесет и тригодишник бил тешко повреден при сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман, рано утрово, за МИА потврди доктор Драги Јованов, специјалист ортопед во кавадаречката болница. – Момчето беше во кома кога го донесоа во болницата.

Во сообраќајка на патот Кавадарци-Росоман ТЕШКО ПОВРЕДЕН 23-ГОДИШНИК

Вечер - 18.10.2020

Дваесет и тригодишник бил тешко повреден при сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман, рано утрово, за МИА потврди доктор Драги Јованов, специјалист ортопед во кавадаречката болница. Момчето беше во кома кога го донесоа во болницата.

Дваесет и тригодишник тешко повреден во сообраќајка

МКД - 18.10.2020

Дваесет и тригодишник бил тешко повреден при сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман, рано утрово, за МИА потврди доктор Драги Јованов, специјалист ортопед во кавадаречката болница „Момчето беше во кома кога го донесоа во болницата.

Дваесет и тригодишник тешко повреден при сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман

Press24 - 18.10.2020

Дваесет и тригодишник бил тешко повреден при сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман, рано утрово, за МИА потврди доктор Драги Јованов, специјалист ортопед во кавадаречката болница. – Момчето беше во кома кога го донесоа во болницата.

Дваесет и тригодишник тешко повреден при сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман

MakPress - 18.10.2020

Дваесет и тригодишник бил тешко повреден при сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман, рано утрово, потврди доктор Драги Јованов, специјалист ортопед во кавадаречката болница. – Момчето беше во кома кога го донесоа во болницата.