TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Леон, братот на Џими Хендрикс на „Блуз и соул фестивал 2019“

Р.С.Европа - 11.09.2019

Во деновите кога на Скопје ќе му се случува Младиот отворен театар и уште едно издание на пивските фестивали со интересен избор на музичка програма ( Горан Трајковски со својот бенд, на пример), љубителите на блузот, блуз рокот, соулот...

Четири концерти на фестивалот „Блуз и соул“

+инфо - 11.09.2019

На „Блуз и соул фестивалот“ кој ќе се одржува утре и задутре во „Станица 26“ од 21 часот ќе има по два концерта на вечер – три со странски изведувачи и еден домашен бенд. Утревечер ќе гостува грчкиот состав –„Zippy Nappers”, а потоа ...

Четвртото издание на „Џез фест“ започнува да се одржува вечерва во Тетово

ММС - 11.09.2019

„Џез фест 2019“ од вечерва започнува да се одржува во Тетово. Четвртото издание на „Џез фест“ ќе понуди пет настапи на музичари од вечерва до недела 15-ти септември во Центарот за култура во Тетово.

Прилеп Џез Фестивал сепак ќе се одржи по осми пат

Таратур - 10.09.2019

Здружението ПП ЏЕЗ ФЕСТИВАЛ со задоволство Ви го најавува осмото издание на Prilep Jazz Weekend, кој е еден од најзначајните културни случувања во нашата земја. Овогодинашниот фестивал ќе се одржи на 13, 14 и 15 септември во салата на Кино Мис Стон, ...

Братот на Џими Хендрикс ќе настапи на скопскиот Блуз и соул фестивал

Сакам да кажам - 10.09.2019

Леон Хендрикс, помладиот брат на еден од најдобрите гитаристи на сите времиња Џими Хендрикс, ќе настапи на 23. издание на скопскиот Блуз и соул фестивал, што ќе се одржи на 12 и 13 септември во „Станица 26“.

Четири концерти на фестивалот „Блуз и соул“ утре и задутре

Опсервер - 11.09.2019

На „Блуз и соул фестивалот“ кој ќе се одржува утре и задутре во „Станица 26“ од 21 часот ќе има по два концерта на вечер – три со странски изведувачи и еден домашен бенд. Утревечер ќе гостува грчкиот состав –„Zippy Nappers”, а потоа ...

Четвртото издание на „Џез фест“ започнува вечерва во Тетово

24 Вести - 11.09.2019

„Џез фест 2019“ од вечерва започнува да се одржува во Тетово. Четвртото издание на „Џез фест“ ќе понуди пет настапи на музичари од вечерва до недела 15-ти септември во Центарот за култура во Тетово.

Скопје Блуз и соул: Утре и задутре 4 концерти

Денешен - 11.09.2019

На „Блуз и соул фестивалот“ кој ќе се одржува утре и задутре во „Станица 26“ од 21 часот ќе има по два концерта на вечер – три со странски изведувачи и еден домашен бенд. Утревечер ќе гостува грчкиот состав –„Zippy Nappers”, а потоа ...

„Џез фест“ од вечерва во Тетово

+инфо - 11.09.2019

„Џез фест 2019“ од вечерва започнува да се одржува во Тетово. Четвртото издание на „Џез фест“ ќе понуди пет настапи на музичари од вечерва до недела 15-ти септември во Центарот за култура во Тетово.

Четири концерти на фестивалот „Блуз и соул“ утре и задутре

МКД - 11.09.2019

На „Блуз и соул фестивалот“ кој ќе се одржува утре и задутре во „Станица 26“ од 21 часот ќе има по два концерта на вечер – три со странски изведувачи и еден домашен бенд. Утревечер ќе гостува грчкиот состав –„Zippy Nappers”, а потоа ...

Четвртото издание на „Џез фест” започнува да се одржува вечерва во Тетово

Слободен Печат - 11.09.2019

Фестивалот завршува со настапот на музичари од цела Македонија во недела од 19 часот како квинтет заедно со вокалот Нита Речи од Струга „Џез фест 2019″ од вечерва започнува да се одржува во Тетово.

Четири концерти на фестивалот „Блуз и соул“ утре и задутре

Независен - 11.09.2019

На „Блуз и соул фестивалот“ кој ќе се одржува утре и задутре во „Станица 26“ од 21 часот ќе има по два концерта на вечер – три со странски изведувачи и еден домашен бенд. Утревечер ќе гостува грчкиот состав –„Zippy Nappers”, а потоа ...

Тетово: Вечерва се отвора Џез фест

Денешен - 11.09.2019

Џез фест 2019 од вечерва започнува да се одржува во Тетово. Четвртото издание на „Џез фест“ ќе понуди пет настапи на музичари од вечерва до недела 15-ти септември во Центарот за култура во Тетово.

Четири концерти на фестивалот „Блуз и соул“ утре и задутре

А1 On - 11.09.2019

На „Блуз и соул фестивалот“ кој ќе се одржува утре и задутре во „Станица 26“ од 21 часот ќе има по два концерта на вечер – три со странски изведувачи и еден домашен бенд. Утревечер ќе гостува грчкиот состав –„Zippy Nappers”, а потоа ...

Почнува „Џез фест“ во Тетово

Независен - 11.09.2019

„Џез фест 2019“ од вечерва започнува да се одржува во Тетово. Четвртото издание на „Џез фест“ ќе понуди пет настапи на музичари од вечерва до недела 15-ти септември во Центарот за култура во Тетово.

Четири концерти на фестивалот „Блуз и соул”

iPortal - 11.09.2019

На „Блуз и соул фестивалот” кој ќе се одржува утре и задутре во „Станица 26″ од 21 часот ќе има по два концерта на вечер – три со странски изведувачи и еден домашен бенд. Утревечер ќе гостува грчкиот состав –„Zippy Nappers”, а потоа ...

Четири концерти на фестивалот „Блуз и соул“ утре и задутре

Скопје инфо - 11.09.2019

На „Блуз и соул фестивалот“ кој ќе се одржува утре и задутре во „Станица 26“ од 21 часот ќе има по два концерта на вечер – три со странски изведувачи и еден домашен бенд. Утревечер ќе гостува грчкиот состав –„Zippy Nappers”, а потоа ...

Во Тетово: Четврто издание на „Џез фест“

Вечер - 11.09.2019

Четвртото издание на „Џез фест“ во Тетово од вечерва до недела, 15-ти септември во Центарот за култура во овој град ќе понуди пет настапи на музичари. „Отворањето е во 20 часот со главните гости на фестивалот „Таксим Трио“ кои доаѓаат од Истанбул, ...