TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Топло добредојде за Роналдо во Техеран

Бриф - 18.09.2023

Гостувањето на саудискиот клуб Ал Наср, предводен од португалската ѕвезда Кристијано Роналдо, предизвика голем интерес во Техеран пред натпреварот во Азиската Лига на шампиони против најпопуларниот и најтрофеен ирански клуб Персополис.

Топло добредојде за Роналдо во Техеран

Курир

📷 ЧУДЕН ПОДАРОК ЗА РОНАЛДО Топло добредојде за Португалецот во Техеран

+инфо

(Видео) Лудница по Кристијано Роналдо во Иран

TopSport - 18.09.2023

Влијанието на Кристијано Роналдо е огромно, дури во земји каде што никогаш не бил, откако поради огромниот број на „полудени“ навивачи неговиот клуб, саудискиот Ал-Наср мораше да го откаже својот тренинг пред стартот на Азиската Лига на шампиони во ...

(Видео) Лудница по Кристијано Роналдо во Иран

Макфакс

(Видео) Лудница по Кристијано Роналдо во Иран

Опсервер

(Видео) Лудница по Кристијано Роналдо во Иран

Точка

📽 РОНАЛДО НОКАУТИРА КАМЕРМАН Силниот удар на Португалецот наместо во голот заврши во главата на снимателот

+инфо - 17.09.2023

Непријатната ситуација се случи на натпреварот меѓу Ал Насри и Ал Раед во првенството на Саудиска Арабија. Кристијано Роналдо изведува слободен удар, но топката наместо во мрежата, завршува позади голот во главата на камерманот.

(ФОТО) Вака излгледа човек кога со топка ќе биде погоден од Роналдо – последиците се видливи

Спортклуб

(Видео) Роналдо од слобеден удар со топката „нокаутираше“ камерман зад голот !

24Инфо

ВИДЕО | Кристијано Роналдо постигна маестрален гол, но неговиот слободен удар го привлече вниманието на сите: Португалецот го ‘нокаутираше’ камерманот !?

Во Центар

Роналдо за малку ќе го нокаутираше камерманот со топка (ВИДЕО)

Sport M

(Видео) Роналдо од слободен директно во главата на камерманот

TopSport

ВИДЕО: Роналдо испрати „бомба“, а таа заврши во главата на камерман!

Gol.mk

СуперСпорт Gol.mk Оff.net А1 On Спортски Спортманија

ДИРЕКТНО ВО ГЛАВАТА – Роналдо од слободен удар го „нокаутираше“ камерманот, едвај остана на нозе (ВИДЕО)

Во Центар - 17.09.2023

Фудбалерите на Ал-Наср ја победија Ал-Раеда во 6. коло од саудиската Премиер лига во Бураида со 3:1, а освен голот кој го постигна Кристијано Роналдо, тој беше во центарот на вниманието и поради слободниот удар од кој го удри камерманот зад голот.

Роналдо од слободен удар го „нокаутираше“ камерманот, едвај остана на нозе (ВИДЕО)

Пулс24

Уф, ова болеше: Наместо голот, Роналдо го погоди камерманот (ВИДЕО)

SportSport - 17.09.2023

Ал Насар славеше во шестото коло со 3-1 против Ал Раид, а во центарот на вниманието се најде Кристијано Роналдо. Португалецот имаше добра шанса да постигне гол од слободен удар, но истиот заврши во камерманот позади голот.

Ова болеше: Наместо голот, Роналдо го погоди камерманот (ВИДЕО)

Курир