TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уапсени наркодилери во Гостивар и Скопје

Сител - 10.10.2019

Ноќеска околу 01.45 часот на ул.„101“ во Гостивар, полициски службеници од СВР Тетово ги лишиле од слобода А.Т.(23) и М.С.(20) од Гостивар, затоа што при преглед кај нив е пронајдена марихуана.

Двајца млади гостиварци синоќа биле лишени од слобода поради марихуана

Gostivarpress.mk - 10.10.2019

Министерството за внатрешни работи регистрира нов случај на лишување од слобода во Гостивар заради пронајдени наркотични средства. Полицијата информира дека ноќеска, околу 1.45 часот после полноќ, на ул.

На Бит Пазар приведени две лица, полицијата им пронашла марихуана

Скопје1 - 09.10.2019

На 08.10.2019 во 16.15 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Бит Пазар ги лишиле од слобода Б.И.(22) и Љ.С.(22), двајцата од Скопје, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана.

Полицијата лиши од слобода четири лица

Centar - 09.10.2019

На 08.10.2019 околу 16.10 часот во с.Мало Турчане, гостиварско, полициски службеници од СВР Тетово ги лишиле од слобода А.Б.(24) и З.Б.(25 ) од гостиварски Балиндол, С.Ф.(31) од Беловиште и Л.М.

Пронајдена марихуана кај скопјанец

Centar - 09.10.2019

На 09.10.2019 во 01.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Самоилова“ го привеле Н.Ф.(31) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен ...

Во возило на регионалниот пат Тетово – Брвеница пронајден кокаин. Двајца уапсени

Опсервер - 09.10.2019

На 07.10.2019 околу 20.30 часот на регионалниот пат Тетово – Брвеница, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода И.О.(23) од тетовски Требош и К.Р.(24) од тетовско Желино, затоа што при преглед кај нив биле пронајдени кокаин и ...

Со кокаин фатени А.А.(22) од с.Порој, тетовско, и Б.М.(27) од Тетово

Опсервер - 09.10.2019

На 08.10.2019 околу 01.50 часот, полициски службеници на СВР Тетово во с.Горно Палчиште, тетовско, ги лишиле од слобода А.А.(22) од с.Порој, тетовско, и Б.М.(27) од Тетово, затоа што при преглед кај нив и на возилото „фолксфаген пасат“, со кое се ...

Четири момчиња фатени во кола со кокаин

Република - 09.10.2019

Рано утрово околу 04.30 часот во тетовското село Долно Палчиште, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода А.Ш. (27), А.Р. (22) и А.С. (27) од скопските села Копаница и Бојане и М.Ј.

Синоќа четворица приведени заради марихуана

Пулс24 - 08.10.2019

Четири момчиња синоќа на различни локации завршија со лисици на рацете, кај сите била пронајдена марихуана. Во 22.10 часот полициски службеници од СВР Скопје, во селото Брњарци ги лишиле од слобода Б.Б.(19) и Е.Б.

Приведувања во Тетово – полицијата уапсила четири лица

Centar - 09.10.2019

На 09.10.2019 околу 04.30 часот во тетовското село Долно Палчиште, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода А.Ш.(27), А.Р.(22) и А.С.(27) од скопските села Копаница и Бојане и М.Ј.

Четири момчиња фатени во кола со кокаин

Скопје инфо - 09.10.2019

Рано утрово околу 04.30 часот во тетовското село Долно Палчиште, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода А.Ш. (27), А.Р. (22) и А.С. (27) од скопските села Копаница и Бојане и М.Ј.

Четири момчиња фатени во кола со кокаин

Нетпрес - 09.10.2019

Рано утрово околу 04.30 часот во тетовското село Долно Палчиште, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода А.Ш. (27), А.Р. (22) и А.С. (27) од скопските села Копаница и Бојане и М.Ј.

Кај девет лица полицијата пронајде марихуана

Нетпрес - 09.10.2019

На 09.10.2019 во 01.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Самоилова“ го привеле Н.Ф.(31) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен ...

Кривична за девет лица кај кои била најдена марихуана

24Инфо - 09.10.2019

На 09.10.2019 во 01.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Самоилова“ го привеле Н.Ф.(31) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен ...

Четворица скопјани заработија кривични пријави за поседување кокаин

24Инфо - 09.10.2019

На 09.10.2019 околу 04.30 часот во тетовското село Долно Палчиште, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода А.Ш.(27), А.Р.(22) и А.С.(27) од скопските села Копаница и Бојане и М.Ј.

Полицијата утринава уапси четири лица, при претрес кај нив нашла кокаин

ТВ21 - 09.10.2019

На 09.10.2019 околу 04.30 часот во тетовското село Долно Палчиште, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода А.Ш.(27), А.Р.(22) и А.С.(27) од скопските села Копаница и Бојане и М.Ј.

Четири млади момчиња фатени во кола со кокаин

Курир - 09.10.2019

Рано утрово околу 04.30 часот во тетовското село Долно Палчиште, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода А.Ш. (27), А.Р. (22) и А.С. (27) од скопските села Копаница и Бојане и М.Ј.

Ноќеска и рано утрово се апсеа нарко дилери

Сител - 09.10.2019

Рано утрово околу 04.30 часот во тетовското село Долно Палчиште, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода А.Ш.(27), А.Р.(22) и А.С.(27) од скопските села Копаница и Бојане и М.Ј.

Македонската полиција направи „парче" - Уапсени 13 лица

Press24 - 09.10.2019

Македонската полиција вчера уапси неколку лица кои на дело ги фатила со дрога, а најголемиот број во Скопје. Околу 04.30 часот во тетовското село Долно Палчиште, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода А.Ш.(27), А.Р.(22) и А.С.

Полицијата утринава уапси четири лица, при претрес кај нив нашла кокаин

4NEWS - 09.10.2019

На 09.10.2019 околу 04.30 часот во тетовското село Долно Палчиште, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода А.Ш.(27), А.Р.(22) и А.С.(27) од скопските села Копаница и Бојане и М.Ј.

Девет лица вчера фатени со марихуана, четворица од нив кај Бит Пазар

Република - 09.10.2019

Ноќеска и во текот на вчерашниот ден полицијата привела двет лица кои биле фатени со марихуана. Ноќеска околу 01 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул. „Самоилова“ го привеле Н.Ф.

Девет лица вчера фатени со марихуана, четворица од нив кај Бит Пазар

Скопје инфо - 09.10.2019

Ноќеска и во текот на вчерашниот ден полицијата привела двет лица кои биле фатени со марихуана. Ноќеска околу 01 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул. „Самоилова“ го привеле Н.Ф.

На Бит Пазар приведено едно лице, кај него била пронајдена марихуана

Скопје1 - 09.10.2019

На 09.10.2019 во 01.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Бит Пазар го привеле Б.К.(30) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

Во автомобилво кој биле три лица пронајден кокаин

Скопје1 - 09.10.2019

На 09.10.2019 околу 04.30 часот во тетовското село Долно Палчиште, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода А.Ш.(27), А.Р.(22) и А.С.(27) од скопските села Копаница и Бојане и М.Ј.

Уапсени 13 лица, фатени со дрога

МКД - 09.10.2019

„Денес околу 04.30 часот во тетовското село Долно Палчиште, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода А.Ш.(27), А.Р.(22) и А.С.(27) од скопските села Копаница и Бојане и М.Ј.

Македонската полиција стави лисици на рацете на три лица

Press24 - 10.10.2019

Три лица биле уапсени вчера од страна на македонската полиција, во Скопје и Гостивар, откако биле фатени со дрога. МВР информира дека околу 01.45 часот на улицата „101“ во Гостивар, полициски службеници од СВР Тетово ги лишиле од слобода А.Т.

Уапсени тројца наркодилери

МКД - 10.10.2019

Ноќеска околу 01.45 часот на ул.„101“ во Гостивар, полициски службеници од СВР Тетово ги лишиле од слобода А.Т.(23) и М.С.(20) од Гостивар, затоа што при преглед кај нив е пронајдена марихуана.