TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мисајловски: Со Законот за јавото обвинителство СДСМ сака да го оживее СЈО

Алсат-М - 24.01.2020

Високиот партиски функиониер на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, во вечерашното издание на емисијата „Патот кон“ на Алсат посочи дека Законот за јавното обвинителство не треба да го прават политички партии туку експерти кои ќе ги почитуваат европските ...

Мисајловски: За законот за Јавно обинителство треба да биде вклучена фелата која што најмногу ја разбира ова ...

Press24 - 23.01.2020

Како политички партии секогаш кога станувало збор за реформски закони секогаш наоѓавме решение, но со овој закон ние сакаме да го оживееме хибридното СЈО, , навистина да направиме еден европски закон, но гледаме дека политиканството целосно е ...

Мисајловски: СДСМ вработи четири илјади луѓе за само два месеци, а сите тие се партиски војници

Курир - 23.01.2020

Неколку пати велите дека веќе никој од власта не се јавува по судството никој не се јавува, не е така, сами знаете дека не е така и тоа нема да го зборувам во делот на политичарите. Граѓаните не се задоволни со нивните предмети во судството јас ...

Мисајловски: За законот за Јавно обинителство треба да биде вклучена фелата која што најмногу ја разбира ова ...

Курир - 23.01.2020

Како политички партии секогаш кога станувало збор за реформски закони секогаш наоѓавме решение, но со овој закон ние сакаме да го оживееме хибридното СЈО, , навистина да направиме еден европски закон, но гледаме дека политиканството целосно е ...

Мисајловски до Манчевски: Владата на СДСМ не направи никакви реформи во судството

Курир - 23.01.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски вечерва на емисијата „Патот кон“ на Алсат Телевизија во дискусија со министерот за администрација и информатичко општество, Дамјан Манчевски, истакна дека владата на СДСМ не донесе никакви реформи во ...

СДСМ вработи четири илјади партиски војници за само два месеци

Република - 24.01.2020

Во изборната кампања на СДСМ никогаш не кажавте дека ќе го смените името, ни за сите овие неуставни работи што ни се случија, туку ветувавте плати, километри, а ништо не е исполлнето, им порача потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски на ...

Мисајловски до Манчевски: Владата на СДСМ не направи никакви реформи во судството

Press24 - 23.01.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски вечерва на емисијата „Патот кон“ на Алсат Телевизија во дискусија со министерот за администрација и информатичко општество, Дамјан Манчевски, истакна дека владата на СДСМ не донесе никакви реформи во ...

Мисајловски: СДСМ вработи четири илјади луѓе за само два месеци, а сите тие се партиски војници

Press24 - 23.01.2020

Неколку пати велите дека веќе никој од власта не се јавува по судството никој не се јавува, не е така, сами знаете дека не е така и тоа нема да го зборувам во делот на политичарите. Граѓаните не се задоволни со нивните предмети во судството јас ...

Мисајловски: СДСМ повторно сака да се оживее СЈО

Република - 24.01.2020

Гледаме дека политиканството целосно е влезено во овој закон, потенцираше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски во вечерашната емисијата „Патот кон“ на „Алсат“ во дебатата со министерот за информатичко општество и јавна администрација ...

Владата на СДСМ не донесе никакви реформи во судството, а инсистира на закон за политички цели

Република - 24.01.2020

Владата на СДСМ не донесе никакви реформи во судството, а инсистира на закон за политички цели за да им биде алатка за затскривање на сите криминали и во иднина, рече вечерва потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски во дискусија со ...

Мисајловски: На две месеци пред избори 4.000 вработувања не се државна туку партиска потреба

MakPress - 24.01.2020

Неколку пати велите дека веќе никој од власта не се јавува по судството никој не се јавува, не е така, сами знаете дека не е така и тоа нема да го зборувам во делот на политичарите. Граѓаните не се задоволни со нивните предмети во судството јас ...

Мисајловски: Наместо да вклучи експерти, власта ог правеше Законот за ЈО за нивни потреби

MakPress - 24.01.2020

Како политички партии секогаш кога станувало збор за реформски закони секогаш наоѓавме решение, но со овој закон ние сакаме да го оживееме хибридното СЈО, навистина да направиме еден европски закон, но гледаме дека политиканството целосно е влезено ...

Мисајловски: Со Законот за јавото обвинителство СДСМ сака да го оживее СЈО

Вечер - 24.01.2020

Високиот партиски функиониер на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, во вечерашното издание на емисијата „Патот кон“ на Алсат посочи дека Законот за јавното обвинителство не треба да го прават политички партии туку експерти кои ќе ги почитуваат европските ...

Мисајловски: СДСМ сака „да го оживее“ СЈО

Expres - 24.01.2020

„Со Законот за јавното обвинителство, СДСМ повторно сака да се оживее СЈО, односно се она што хибридното СЈО го правеше и сега да се прави, но во посебно јавно обвинителство“, изјави Владо Мисајловски од ВМРО-ДПМНЕ, во синоќешното издание на ...