TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Го подобрува сонот, го намалува стресот: Кои се придобивките од чајот од камилица?

ММС - 02.12.2020

За некои видови чај се верува дека имаат магични својства, а чајот од камилица би можел да биде баш таков. Чајот од камилица е добар за решавање на многу проблеми, од подобрување на сонот, до подобрување на работата на срцето.Кои се најголемите ...

Чај кој ги лекува раните на кожата и ја зголемува концентрацијата

iPortal - 02.12.2020

Црниот чај е неправедно занемарен, а неговите лековити својства навистина се неверојатни. Спектарот на заболувања што ги лекува навистина е широк, а многумина не ни знаат за тоа. Добро би било барем 3 пати неделно да испиете по една шолја од оваа ...

Побрз метаболизам, подобар фокус и уште 12 причини зошто треба да пиете црн чај

Црнобело - 02.12.2020

Бидејќи црниот чај е богат со антиоксиданти и разни други состојки кои му годат на организмот, тој е одличен пијалак за секојдневно консумирање. Црниот чај го забрзува метаболизмот, па може да ви биде сојузник во борбата против килограмите.

Трикови за подобар секс во зима

Скопје инфо - 02.12.2020

Дали ви е премногу ладно да ја соблечете целата облека од себе за да бидете интимни со партнерот/партнерката? Истражувањата покажале дека ниските температури во текот на зимата значително влијаат врз сексуалниот живот на некои парови.

Погледнете го неочекуваниот ефект на кафето врз црниот дроб

Фактор - 02.12.2020

Премногу кафе може да го наруши спиењето, бидејќи го разредува крвотокот, може да ја зголеми анксиозноста, да предизвика срцева слабост или да го зголеми крвниот притисок - но се чини дека исто така има некои прилично важни здравствени придобивки.

Природни лекови против нервоза, стрес, раздразливост и несоница

Денар - 02.12.2020

Големата потрошувачка на лекови за смирување ја наметнува потребата за информации за природни средства кои ги олеснуваат миговите на стрес и несоница. Ако одберете вежби за релаксација или работа на себе, нема да погрешите.

(Рецепт) Чај кој лекува многу болести: Секое утро испијте една шолја за витко и здраво тело!

Екран - 01.12.2020

Овој неверојатен чај кој лечи многу заболувања се состои од дури пет состојки, а тоа се куркума, ѓумбир, цимет, кардамон и мед! Поволно делува на целото тело! Куркума Лековитите својства на куркумата во моментов се доста популарни.

Направете витаминска „инјекција“ за зајакнување на имунитетот: Потребни ви се овие 5 состојки

Пулс24 - 01.12.2020

Отпорноста на вируси е секогаш потребна, но сега, кога целиот свет е зафатен од пандемијата на коронавирусот, зајакнувањето на имунолошкиот систем е особено актуелно. Заштитата треба да биде и надворешна и внатрешна.

Еве како чајот од ѓумбир може сериозно да му наштети на организмот

iPortal - 01.12.2020

Еве што знаеме дека чајот од ѓумбир може да направи: му дава виталност на телото, го забрзува метаболизмот, ги отстранува токсините од црниот дроб и ја стабилизира дигестијата, го зголемува апетитот, го прочистува црниот дроб, го подобрува ...