TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кутроне го однесе Милан во четвртфиналето (ВИДЕО)

24Фудбал - 12.01.2019

Милан по продолженијата победи на гостувањето кај Сампдорија со 2-0 и обезбеди пласман во четвртфиналето од Купот на Италија, со истиот резултат но во регуларниот дел Јувентус ја совлада Болоња.

Гатузо го најави заминувањето на Игуаин: Кога фудбалер ќе донесе одлука…

Дерби - 12.01.2019

Милан мораше да игра повеќе од 120 минути за да ја победи Сампдорија во италијанскиот Куп, а тренерот Џенаро Гатузо по средбата изрази задоволство од победничкиот старт на 2019 година. Сепак, во однос на најактуелната тема, разделбата со Гонзало ...

Кутроне го однесе Милан во четвртфинале на италијанскиот куп (ВИДЕО)

СуперСпорт - 12.01.2019

Милан во Џенова ја совлада Сампдорија со 2-0 и се пласираше во четвртфинале на италијанскиот куп. „Росонерите“ имаа тешко гостување, но стигнаа до триумфот преку Патрик Кутроне во 102. и 108. минута.

(ВИДЕО) Кутроне го прекина мачењето на Милан во Џенова, дебитираше Пакета

Спортклуб - 12.01.2019

Фудбалерите на Милан се пласираа во четвртфиналето од Купот на Италија откако ја елиминираа Сампдорија во Џенова со 2:0 по продолженијата. Гостите беа нешто поангажирани во првото полувреме, се закануваа преку Чалханоглу, Игуаин и Кастиљехо, но на ...

Кутроне е џокерот на Милан: Со два гола во продолжението ја урна Сампдорија (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.01.2019

Милан изминативе две сезони се изнадава пари за да купи напаѓачи како Андре Силва (45 милиони евра), Никола Калиниќ (22 милиони) и минатото лето Гонзало Игуаин, но на крајот најдобриот голгетер го има од своите редови - Патрик Кутроне.

ВИДЕО: Милан по продолженија ја скрши Сампдорија и обезбеди четвртфинале во Копа Италија

Gol.mk - 12.01.2019

Фудбалерите на Милан , во рамките на осминафиналето на Копа Италија на гостинскин терен славеа победа против Сампдорија со 0-2, по дополнителни 30 минути и обезбедија пласман меѓу најдобрите осум. Мечот во регуларниот дел заврши со непопуларните 0-0.

Блесок на џокерот Кутроне, Милан во четвртфиналето на Копа Италија (Видео)

Дерби - 12.01.2019

Милан успеа да ја победи Сампдорија на гостински терен во продолжението (0:2) и обезбеди пласман во четвртфиналето на Копа Италија. Пакета дебитираше во дресот на „росонерите“ покрај Игуаин кој исто така беше стартер, но во регуларните 90 минути ...

Кутроне ја реши Сампдорија (Видео)

TopSport - 12.01.2019

Фудбалерите на Милан се пласираа во четврт-финалето во домашниот Куп. Тимот на Џенаро Гатузо по 120 минути игра на гостински терен ја победи Сампдорија со 2:0. Милан во првиот дел се закани преку Чалханоглу, Игуаин и Кастилјехо.

Милан по продолженија до четвртфинале во Купот на Италија

Екипа - 12.01.2019

Милан се пласираше во четвртфиналето од Купот на Италија по победата дури во продолженија на гостувањето против Сампдорија од 0-2. Херој за „миланезите“ е Патрик Кутроне кој ги постигна двата погодоци, во 102. и во 108.

Преговорите се во тек: Игуаин чекор поблиску до Челзи

Спортски - 12.01.2019

Врската помеѓу Милан и Гонзало Игуаин изгледа дефинитивно е пред раскинување. После само неколку месеци, Аргентинецот ќе го напушти „Сан Сиро“ и ќе се пресели во Челзи. Она што го пропушти минатото лето би можел да го прифати сега.

Гатузо: Се надевам дека Игуаине ќе остане

Локално - 12.01.2019

Напаѓачот на Милан, Џенаро Гатузо се надева дека напаѓачот Гонзало Игуаин ќе остане во тимот. Во последниве недели се шпекулира дека Аргентинецот може да го напушти „Сан Сиро“, откако е посакуван од Челзи.

Кутроне е херојот на Милан, победа над Сампдорија за пласман во четвртфинале (ВИДЕО)

МКД - 12.01.2019

Милан по продолженијата победи на гостувањето кај Сампдорија со 2-0 и обезбеди пласман во четвртфиналето од Купот на Италија, со истиот резултат но во регуларниот дел Јувентус ја совлада Болоња.

Гатузо: Се надевам дека Игуаин ќе остане

MTM - 12.01.2019

Напаѓачот на Милан, Џенаро Гатузо се надева дека напаѓачот Гонзало Игуаин ќе остане во тимот. Во последниве недели се шпекулира дека Аргентинецот може да го напушти „Сан Сиро", откако е посакуван од Челзи.