TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбалерите на Тотнем не се среќни со методите на Мурињо, имаат три замерки

24Фудбал - 23.02.2021

Според пишувањата на Атлетик, фудбалерите на Тотнем не се среќни со методите на Жозе Мурињо, имаат три замерки за тренинг сесиите и подготовките пред мечевите им се здодевни. Расте притисикот врз Жозе Мурињо.

Познат фаворитот за наследник на Мурињо во Тотенхем

Спортски - 23.02.2021

Жозе Мурињо никако не успева да го врати Тотенхем на победничките патеки. „Петлите“ во овој момент се дури деветти тим на табелата и формата им е катастрофална. На последните пет натпревари во Премиер лигата Тотенхем има дури четири порази.

Тотенхем по само една сезона го продава играчот за кој притискаше Жозе Мурињо

Дерби - 23.02.2021

Од таборот на Тотенхем во летниот преоден рок ќе се обидат да се ослободат од еден играч кој беше меѓу првите засилувања во ерата на Жозе Мурињо во Северен Лондон. Станува збор за десниот бек и репрезентативец на Република Ирска, Мет Доерти кој во ...

Карагер „удри“ по своите: Ова не е прифатливо, не може да бараат изговори поради ситуацијата

Дерби - 23.02.2021

Џејми Карагер го нападна својот поранешен клуб Ливерпул поради ужасниот период во кој прокнижија дури четири домашни натпревари во низа, за прв пат по 1923 година. Аналитичарот на „Скај Спортс“ истакна дека неприфатлива е формата на клубот за гигант ...

Рио со искрена порака до фудбалер на Манчестер Јунајтед: За твое добро, замини од клубот

Дерби - 23.02.2021

Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Рио Фердинанд упати искрен совет до еден сегашен играч на клубот од „Олд Трафорд“ што поскоро да си замине од клубот на перманентна основа. Фердинанд го советуваше Лингард да си оди од клубот затоа што во ...

Познат е наследникот на Жозе Мурињо на клупата на Тотнем

Sport 1 - 23.02.2021

Жозе Мурињо не успева да го врати Тотнем при врвот на табелата во Премиерлигата, па сезонава игра уште поочајно од минатата сезона. Спарс моментално се деветти на табелата и се во ужасна форма, бидејќи имаше четири порази на последните пет средби во ...

Тотнем во Германија го најде наследникот на Мурињо, следните четири меча се клучни за Португалецот

24Фудбал - 23.02.2021

Според „Телеграф“, Јулијан Нагелсман е прв фаворит за наследник на Жозе Мурњо, но Португалецот се уште има време да си ја задржи работата. По одличниот старт на сезоната, Тотнем влезе во лоша форма по што се зголемија шпекулациите за отказ на Мурињо.

Менаџерското столче за Роџерс

Вечер Прес - 23.02.2021

Англиските медиуми немаат дилема дека контроверзниот португалски стручњак, Жозе Мурињо, ќе ги напушти редовите на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем, на крајот од актуелната сезона. И под водство на „специјалниот“, популарните „петли“ бележат ...

Мурињо не признава: Каква криза? Кога некоја екипа се бори како мојата...

Gol.mk - 22.02.2021

Жозе Мурињо продолжи со лошите резултати на клупата на Тотенхем. „Петлите“ го загубија лондонското дерби против Вест Хем и продолжија во слободен пад во Премиер лигата, Португалскиот тренер одбива секаков вид на тврдења дека тимот се наоѓа во криза.

И самиот Гвардиола е изненаден од серијата победи на неговиот Сити

Спортманија - 22.02.2021

Од натпревар во натпревар Граѓаните го подобруваат веќе поставениот рекорд за најмногу последователни победи на една англиска екипа во сите натпреварувања Манчестер сити со вчерашната победа на гости кај Арсенал од минимални 1-0, ја оствари 18-тата ...

Мурињо прв фаворит за отказ во Премиерлигата

24Фудбал - 22.02.2021

Португалецот за момент ги прескокна Хоџсон и Брус по поразот од градскиот ривал Вест Хем изминатиот викенд, а Тотнем со 36 бода од 24 одиграни натпревари се наоѓа на очајното девето место на табелата во Премиерлигата, со дури 23 бода заостанување ...

Гери Невил: Играчите на Ливерпул се како зомби

Спортски - 22.02.2021

Тимот на Ливерпул е во сериозна криза и запиша четири порази по ред, а такво нешто не им се случило уште од 1923 година. Ливерпул одлично ја започна сезоната, но поради големиот број на повреди тимот влезе во криза и во последно време ја загуби ...

Легенда на Манчестер Јунајтед: Играчите на Ливерпул изгледаат како зомбиња кои одат еден по друг

Екипа - 22.02.2021

Ливерпул го забележа четвртиот пораз во низа во Англија откако во 25. коло од Премиерлигата загуби на домашен терен од Евертон со 2-0. Тимот од „Енфилд“ последен пат на домашната сцена славеше на 31.

Мурињо станува просечен менаџер, Тотенхем мора да си бара ново решение

Дриблинг - 22.02.2021

Управата на Тотенхем сериозно размислува да го раскине договорот со Жозе Мурињо и да ангажира нов тренер откако клубот западна во тешка резултатска криза. Мурињо изјави дека во тимот има проблеми кој то неможе да ги реши, што дополнително ги ...

Играчите на Ливерпул делуваат како зомбиња

Спортклуб - 22.02.2021

Ливерпул е во криза и дефинитивно нешто чудно се случува кога „Црвените“ играат на „Енфилд Роуд“ сезонава. Надвор од него знаат да победат, во 2021 тоа го покажаа на две тешки гостувања во Лондон кај Вест Хем и Тотенхем, во првиот меч од ...

ВИДЕО: Тотенхем губи од кого стигне, а Мурињо вели-Не сме во криза

Sport M - 22.02.2021

Жозе Мурињо стигна до 50 натпревари на клупата на Тотенхем. Тој го има најлошиот скор откако стана тренер. Забележа најмалку поени (95) на 50 мечеви колку што го предводи Тотенхем во однос на сите претходни клубови кои ги предводел.

Mурињо губи од кого стигне, ама вели дека е најдобар: Мојот тим не е во криза! 🎥

СуперСпорт - 22.02.2021

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо повторно ги изненади новинарите со неговата изјава по поразот од Вест хем. Тотенхем се наоѓа на деветтото место на табелата, а Португалецот тврди дека е најдобар стратег во светот и привлече големо внимание на ...

Mурињо после поразот од Вест Хем порача дека нема друг тренер како него во светот

Спортски - 22.02.2021

Скоро и ништо од Жозе Мурињо да не може да не изненади. Тотенхем вчера претрпе пораз од Вест Хем, а после тој натпревар Мурињо порача дека тој е најдобриот тренер во светот. На табелата Тотенхем е деветти, а Мурињо со уште една типична ...

Ливерпул ја изгуби самодовербата

Вечер Прес - 22.02.2021

Поранешниот менаџер на Арсенал, Арсен Венгер зборуваше за поразот на Ливерпул од Евертон со 0:2 во 25. коло натпревар од Премиер лигата. Тие имаат низа неуспеси и овој резултат ќе ја влоши ситуацијата уште повеќе, ќе го продлабочи нивното сомневање ...

Манчестер Сити ќе се раздели со неколку играчи

Вечер Прес - 22.02.2021

Неколку играчи ќе го напуштат Манчестер Сити во блиска иднина, соопшти менаџерот на тимот Пеп Гвардиола. Сите наши играчи заслужуваат да играат за Манчестер Сити многу години. Тие имаат исклучителен квалитет, не се сомневам во тоа.

Мурињо после поразот од Вест Хем: Нема подобар тренер од мене на светот

SportMedia - 22.02.2021

Кога е Жозе Мурињо во прашање, веќе не треба и не може ништо да не изненади. Неговиот тим Тотенхем вчера претрпе нов пораз, а тој после дуелот вели дека е „најдобриот тренер на Светот“. Тотенхем е девето место на табелата, а Мурињо типично за него ...

Невил ги спореди фудбалерите на Ливерпул со повредени зомбија: Јирген Клоп мора…

Точка - 22.02.2021

Стручниот аналитичар на „Скај Спортс“, Гери Невил смета дека Ливерпул би можел да влезе во крајно депресивна серија во сезоната доколку Јирген Клоп не преземе нешто во скоро време. „Црвените“ загубија од Евертон на „Енфилд“ со 2:0 што беше нивен прв ...

Тотенхем тоне, но не и Мурињо: „Никој во светот нема подобри тренерски методи“

Локално - 22.02.2021

Тотенхем загуби уште еден натпревар, овој пат во директен дуел против Вест Хем во борбата за пласман во Лигата на шампионите. „Чеканите“ го прославија триумфот со резултат 2: 1 и сега имаат девет бода повеќе на четвртата позиција од „пејачите“.

Се тресе столчето на Мурињо, најлош лигашки учинок во неговата кариера

Точка - 22.02.2021

Жозе Мурињо како што стојат работите не успеа да воведе голема промена во тимот на Тотенхем откако го замени неговиот претходник, Маурисио Покетино. Португалецот кој од Даниел Леви доби доста скап договор со цел да го вивне Тотенхем во врвот во ...

Гвардиола: 1:0 некогаш е одличен резултат

Спортски - 22.02.2021

Манчестер Сити стигна 13. победа во Премиер лигата. Успеаа избранциите на Пеп Гвардиола да го совладаа Арсенал со 1:0 и така се зацврстија на првото место со десет поени повеќе од Лестер. Шпанскиот стратег беше задоволен од триумфот против „Емирати“.

Невил ги спореди фудбалерите на Ливерпул со повредени зомбија: Јирген Клоп мора…

Дерби - 22.02.2021

Стручниот аналитичар на „Скај Спортс“, Гери Невил смета дека Ливерпул би можел да влезе во крајно депресивна серија во сезоната доколку Јирген Клоп не преземе нешто во скоро време. „Црвените“ загубија од Евертон на „Енфилд“ со 2:0 што беше нивен прв ...

Беше тешко, Артета знае сè за фудбалот

Вечер Прес - 22.02.2021

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола ја коментираше победата над Арсенал од 1:0 во Премиер лигата. Беше тешко како што очекувавме. Моравме да работиме напорно. Тешко е да се игра против Арсенал и Артета, па затоа сум многу благодарен на ...

Сити не застанува, нова победа над Арсенал

Денар - 22.02.2021

Победничката серија на Манчестер сити продолжи и во Лондон, каде што „маестрото“ повторно беше подобар од ученикот, откако тимот на Пеп Гвардиола стигна до 1:0 победа над Арсенал, каде што главен тренер е поранешниот помошник на Каталонецот, Микел ...