TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Савевски ги почнува подготовките, објавен списокот на ракометарки за дуелите на Македонија во ЕХФ Еврокупот

Екипа - 20.09.2021

Љубомир Савевски, селекторот на женската ракометна селекција на Македонија, го објави поширокиот список за сениорскиот тим во пресрет на ЕХФ неделата во октомври. „Црвено-жолтите“ ќе играат во ЕХФ Еврокупот, а овде за противници ќе ги имаат ...

Савевски го објави поширокиот список за двомечот со Црна Гора

SportMedia - 20.09.2021

Селекторот на женската сениорска репрезентација, Љубомир Савевски го објави поширокиот список за претстојните натпревари со репрезентацијата на Црна Гора во рамки на ЕХФ неделата за EHF EURO CUP 2022.

Селекторот Савевски објави список со 35 имиња за дуелите на Македонија во ЕХФ Еврокупот

Gol.mk - 20.09.2021

Селекторот на женската селекција на Македонија , Љубомир Савевски го објави поширокиот список за сениорскиот ракометен тим во пресрет на ЕХФ неделата. Македонија ќе игра во ЕХФ Еврокупот, во кој ќе се натпреварува со Црна Гора и Словенија , ...

Савевски објави поширок список – 35 ракометарки во конкуренција за двобојот со Црна Гора

24 Ракомет - 20.09.2021

Селекторот на женската сениорска репрезентација на Македонија, Љубомир Савевски, објави поширок список пред стартот на ЕХФ Евро Купот. Савевски одбра 35 ракометарки, од кои ќе ги селектира оние што ќе настапат на двомечот со Црна Гора.

ФОТО: Селекторот на женската сениорска репрезентација, Љубомир Савевски го објави поширокиот список на ракометарки за ...

Дриблинг - 20.09.2021

Селекторот на женската сениорска репрезентација Љубомир Савевски го објави поширокиот список на ракометарки за претстојните натпревари со репрезентацијата на Црна Гора во рамки на ЕХФ неделата за EHF EURO CUP 2022.