TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Србите подобри од Американците - Чешка ја совлада Полска во разигрувањата за пласман

Сител - 12.09.2019

Репрезентацијата на Србија ја совлада селекцијата на САД во дуел кој требаше да биде финале на Светското кошаркарско првенство во Кина, но сепак беше натпревар од разигрувањето за пласман од 5 до 8 место.

Богдановиќ: Пораз не се исправа, но Американци не се победуваат секој ден!

TopSport - 12.09.2019

Најдобриот кошаркар на Србија на Мундобаскетот во Кина, Богдан Богдановиќ повторно беше „прва виолина“ во победата на својата селекција на мечот со САД. Кошаркарот на Сакраменто Кингс запиша 28 поени, со 7 тројки од 14 обиди.

САД ја одигра најлошата четвртина во историјата, Србија слави против Американците по 17 години

МКД - 12.09.2019

Србија ја доби пресметката со САД во разигрување за пласман од 5. до 8. место на Светското првенство, „орлите" отворија со одлична прва четвртина но на крајот тесно славеа со 94-89. Србија и САД се сретнаа на Мундобаскетот, но не во финалето како ...

Србија ја понижи Америка во првата четвртина и осигура борба за петтото место на Мундобаскетот

Дерби - 12.09.2019

Во ситуација кога сите очекуваа полуфинална пресметка меѓу Србија и Америка на Мундобаскетот, големите разочарувања кои ги приредија најголеми фаворити ни донесоа нивна пресметка во разигрувањето од петтото до осмото место, а денешниот меч во Кина ...

Србија го победи САД во дуелот на несудените финалисти

Кајгана - 12.09.2019

Планираа голема пресметка во финалето, а на крај завршија играјќи за пласман од 5 до 8 место. Србија со 94:89 го совлада САД во пирова победа која за Американците значи и најлош пласман во историјата на мундијалите.

Во натпреварот на двете најголеми разочарувања на СП Србија славеше над САД (ВИДЕО)

Спортски - 12.09.2019

Репрезентацијата на Србија денес успеа да запише победа против САД на Светското првенство. Во еден навистина одличен натпревар на крајот како победници излегоа репрезентативците на Србија кои славеа со 94:89.

САД даде само СЕДУМ поени за една четвртина и го „положи оружјето“ пред Србија!

Gol.mk - 12.09.2019

По неочекуваните рани елиминации, најголемите фаворити за Мундобаскетот уште еднаш ги разочараа своите фанови, овој пат заради одиграната меѓусебна партија во борбата за 5. позиција на собирот во Кина .

Победата над САД слаба утеха за Србија

Екипа - 12.09.2019

Кошаркарската репрезентација на Србија стигна до утешна победа над Соединетите Американски Држави со 94-89 во мечот за пласман од 5. до 8. позиција на Светското првенство во Кина. Србија одлично го отвори мечот, предводена од Богдан Богдановиќ кој ...

СП БИТКА ЗА 5. МЕСТО: По 17 години Србија го најде „лекот“ за Американците

SportMedia - 12.09.2019

Репрезентацијата на Србија по 17 години пауза конечно дојде до победа во пресметките со селекцијата на САД, по она четвртфинале на Мундијалот во 2002 година. Двата најголеми фаворити за медал на Светското првенстви кое се одржува во Кина разигруваа ...

СП кошарка: Србија подобра од САД

Нетпрес - 12.09.2019

Србија им нанесе уште еден пораз на САД на Светското првенство во кошарка кое се игра во Кина, победувајќи со 94:89 (32:7, 12:33, 27:28, 23:21), во дуелот за пласман од 5-то и 8-мо. Пред почетокот на првенството двете селекции беа рангирани како ...

Србија во несуденото финале подобра од САД

Слободен Печат - 12.09.2019

Селекцијата на Србија во борбата за пласман од 5. до 8. место на Мундобаскетот во Кина со 94:89 го совлада САД. Иако пред стартот на Светското првенство во Кина, сите стручњаци ги видоа во финалето и како главни фаворити за титулата, селекциите на ...

Србите ги победија САД, ќе се борат за петтото место

TopSport - 12.09.2019

Србија ќе се бори за петтото, а САД за седмото место на Светското првенство во Кина, откако Србите ги победија Американците 94.89 (32:7, 12:33, 27:28, 23:21). Репрезентациите што сите ги очекуваа во финалето, во борбата за пласман одиграа чуден меч.

Во битката за ранетите – Србија подобра од Америка

Спортклуб - 12.09.2019

Кошаркарите на Србија ова попладне остварија победа против селекцијата на Америка со резултат 94:89 (32:7, 12:33, 27:28, 23:21), па сега ќе се борат за 5. место со подобриот од мечот Полска – Чешка кој се игра во моментов.

Србите подобри од САД во Кина

Опсервер - 12.09.2019

Србија нанесе уште еден пораз на Соединетите Американски Држави на Светското првенство во кошарка, победувајќи со 94-89 во дуел за пласман од 5-то и 8-мо. Двете екипи се очекуваше да се борат за титулата, но останаа без медали.

Ова требаше да биде финале: САД и Србија во борба за петото место

PressingTV - 12.09.2019

Репрезентациите на САД и на Србија денеска од 13 часот ќе играат меч за разигрување од 5 до 8 место на кошаркарското светско првенство во Кина. Според сите прогнози, овој меч требаше да биде финале бидејќи двете репрезентации важеа за главни ...

Како изгледаше САД, кога пред 13 години последен пат загуби на СП?

Gol.mk - 11.09.2019

Со денешниот пораз на САД од Франција дојде крај на една долга низа на „дрим-тимот“ од 13 години без пораз на Светските првенства (СП). Неочекувана е елиминацијата на тимот на Попович, кој важеше за фаворит за златото на Мундијалот.

Богдановиќ: Пораз не се исправа, но Американци не се победуваат секој ден!

Макфакс - 12.09.2019

Најдобриот кошаркар на Србија на Мундобаскетот во Кина, Богдан Богдановиќ повторно беше „прва виолина“ во победата на својата селекција на мечот со САД. Кошаркарот на Сакраменто Кингс запиша 28 поени, со 7 тројки од 14 обиди.

Србите ги победија САД, ќе се борат за петтото место

Макфакс - 12.09.2019

Србија ќе се бори за петтото, а САД за седмото место на Светското првенство во Кина, откако Србите ги победија Американците 94.89 (32:7, 12:33, 27:28, 23:21). Репрезентациите што сите ги очекуваа во финалето, во борбата за пласман одиграа чуден меч.

Србите подобри од САД во Кина

А1 On - 12.09.2019

Србија нанесе уште еден пораз на Соединетите Американски Држави на Светското првенство во кошарка, победувајќи со 94-89 во дуел за пласман од 5-то и 8-мо. Двете екипи се очекуваше да се борат за титулата, но останаа без медали.

Србите подобри од САД во Кина

Независен - 12.09.2019

Србија нанесе уште еден пораз на Соединетите Американски Држави на Светското првенство во кошарка, победувајќи со 94-89 во дуел за пласман од 5-то и 8-мо. Двете екипи се очекуваше да се борат за титулата, но останаа без медали.

Србите подобри од САД во Кина

MTM - 12.09.2019

Србија нанесе уште еден пораз на Соединетите Американски Држави на Светското првенство во кошарка, победувајќи со 94-89 во дуел за пласман од 5-то и 8-мо. Двете екипи се очекуваше да се борат за титулата, но останаа без медали.

Го најавуваа за финале, а ги одмерија силите многу порано: Србите подобри од САД

Вечер - 12.09.2019

Кошаркарите на Србија му нанесоа уште еден пораз на САД на Светското првенство во Кина, победувајќи со 94:89 во дуел за пласман од 5-то и 8-мо. Двете екипи се очекуваше да се борат за титулата, но останаа без медали.

Србите ја победија САД во Кина

+инфо - 12.09.2019

Србија нанесе уште еден пораз на Соединетите Американски Држави на Светското првенство во кошарка, победувајќи со 94-89 во дуел за пласман од 5-то и 8-мо. Двете екипи се очекуваше да се борат за титулата, но останаа без медали.

Србите подобри од САД во Кина

MakPress - 12.09.2019

Србија нанесе уште еден пораз на Соединетите Американски Држави на Светското првенство во кошарка, победувајќи со 94-89 во дуел за пласман од 5-то и 8-мо. Двете екипи се очекуваше да се борат за титулата, но останаа без медали.