TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

По информациите дека недостасува еден патник, Русковска издаде наредба за листа на патници кои изегле и влегле со „Беса ...

360 степени - 25.11.2021

На турата за Истанбул на 18 ноември тргнале четири автобуси. Едниот од нив имаше несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија, а останатите три истата ноќ се вратија во земјата, па она што го бараат македонското и бугарското обвинителство од граничните ...

Обвинителствата ќе ги споредуваат листите на патници од граничните премини

ТВ21

Обвинителствата ќе го бараат исчезнатиот патник со споредба на листите од граничните премини

Слободен Печат

Обвинителствата ќе ги споредуваат листите на патници од граничните премини

Телма

Обвинителствата ќе ги споредуваат листите на патници од граничните премини

Канал5

По информациите дека недостасува еден патник, Русковска нареди да се обезбеди листа на патници кои патувале со „Беса транс“

Нетпрес

Обвинителствата ќе ги споредуваат листите на патници од граничните премини

Скопје1

24Инфо Нова ТВ Фокус Н.Македонија ММС Сител Курир 24 Вести

Изгорениот автобус бил постар од три години, проценува Ивајло Константинов

Вечер Прес - 25.11.2021

Автобусот кој изгоре во стравичната несреќа на автопатот Струма во Бугарија, бил постар од три години, проценува Ивајло Константинов, извршен директор на Националната асоцијација на автобуски превозници во Бугарија, пишува Фокус.

Уапсен е маж за вулгарен коментар на социјална мрежа за трагедијата на автопатот „Струма“

Нетпрес

Златковски за Фокус: Несреќата во Бугарија се случи на „црна точка“

Фокус

Златковски: Несреќата во Бугарија се случи на „црна точка“

Република

ГАЛЕРИЈА: Автобусот чека дополнителна анализа - еве што остана од него

Press24

„МАВРОВО“ ГО ИЗГРАДИЛА АВТОПАТОТ СТРУМА Експертите велат дека трасата е добро сочувана и одржувана

+инфо

Побарани оставки од бугарски министри, а во Македонија министрите гонат службеници за кобната несреќа

Курир

Кајгана Слободен Печат Скопје1 Нова ТВ Курир Фактор Сител ТВ21

Сведоци од амбулантските возила: Ние однесовме 7 лица во болница

ТВ21 - 25.11.2021

Поради мистеријата и прашањето кое се наметна колку вкупно патници се загинати и преживеани по несреќата во која автобус на „Беса Транс“ се запали на автопатот „Струма“ во Бугарија, екипата на бугарската БТВ разговараше со лицата од итната ...

ВИДЕО: Бугарската Итна помош објави снимка од автобусот во пламен

Слободен Печат

Бугарската брза помош сподели видео од горењето на автобусот

Нова ТВ

БРЗАТА ПОМОШ ОБЈАВИ ВИДЕО ОД АВТОБУСОТ ВО ПЛАМЕН Биле пренесени 7 повредени патници

+инфо

Брзата помош објави видео од автобусот што гори додека ги пренесувале седумината повредени патници

Нетпрес

Брзата помош превезла седум повредени патници од изгорениот автобус

24Инфо

Објавено видеото што го снимиле бугарските лекари од Брза Помош кои први стигнале до автобусот

Press24

Либертас 4NEWS Вечер Прес Press24

Владата формира тим што ќе организира превоз на телата на жртвите од Бугарија

Слободен Печат - 25.11.2021

Владата формираше тим кој ќе има задача да го организира превозот на жртвите од автобуската несреќа од Бугарија во државата на еден достоинствен начин, информира вечерва министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во Дневникот на МРТ 1.

Спасовски: Владата формираше тим за организирање превоз на жртвите од автобуската несреќа од Бугарија

Либертас

Спасовски: Владата формираше тим за организирање превоз на жртвите од автобуската несреќа од Бугарија

Нова ТВ

Владата формирала тим за организирање превоз на жртвите од автобуската несреќа

360 степени

Спасовски: Владата формираше тим за организирање превоз на жртвите од автобуската несреќа од Бугарија

365

Владата формира тим кој ќе организира превоз на жртвите од автобуската несреќа од Бугарија

ММС

Спасовски: Владата формираше тим за организирање превоз на жртвите од автобуската несреќа од Бугарија

Опсервер

Вечер Прес Либертас Локално Centar

Човечка грешка е главниот сомнеж за кој се верува дека ја предизвикала несреќата на автобусот од Македонија во Бугарија

Алсат-М - 25.11.2021

Adnan Qaili Обвинителството денеска расветли многу детали околу направената експертиза. Првин има сомнеж за човечки фактор кој изгубил контрола врз автобусот и удрил во десната ограда, обидувајќи се да влезе во одморалиште на автопат.

Засилени контролите на автобусите низ Македонија?

Алсат-М

Сител реконструкција: Како дошло до автобуската несреќа (ВИДЕО)

Press24

Сѐ уште се чека судската правда за несреќата кај Ласкарци

Фокус

Директорот на здружението на превозници тврди дека автобусот бил постар од три години

Независен

ВО ЖИВО | Прес-конференција на Државното јавно обвинителство на Бугарија

Слободен Печат

Наскоро почнува конференцијата на бугарското обвинителство за истрага на трагедијата

Алсат-М

Курир PressingTV Република Lider MakPress МКД Нова ТВ Кајгана

Реконструкција - како дошло до несреќата на автопатот Струма?

Сител - 25.11.2021

Од истата бензинска пумпа со истиот автобус во истите ноќни услови. Група бугарски сообраќајни експерти тргнуваат во потрага по причините за страшната сообраќајна несреќа. Пред почетокот на патувањето правиме внатрешна обиколка на автобусот Пред ...

Ќе понуди ли некој оставка за несреќата во Бугарија?

Press24

(ВИДЕО) Три дена по несреќата, еве како е во моментов на местото на трагедијата

Алсат-М

(Видео) Три дена по несреќата, еве како е во моментов на местото на трагедијата

24Инфо

Несоодветната патна сигнализација можна причина за трагедијата

Н.Македонија

Трет ден на жалост по трагедијата кај „Струма“: Пред тагата сите сме еднакви

МКД

Несреќата во Бугарија во светските медиуми: „Автобус со трупови“

Фокус

4NEWS Р.С.Европа Алсат-М Курир ТВ21 Фактор Lider Press24

Дали може автобус да изгори толку брзо?! – На компанијата „Беса Транс“ и е одземена лиценцата за работа

ТВ21 - 25.11.2021

Сопственикот на една од најголемите транспортни компании во Бугарија е убеден дека се случило нешто чудно при несреќата во која животот го загубија 44 патници. Себахтин Исмаил кој поседува нов автобус Мерцедес за бугарскиот портал Хасково вели дека ...

СОПСТВЕНИК НА АВТОБУС ВО БУГАРИЈА: Нешто чудно се случило, автобус не може да изгори за толку кратко време!

Денешен

ТАКОВ АВТОБУС НЕ МОЖЕ ТОЛКУ БРЗО ДА ИЗГОРИ, СО ТОЛКУ ЖРТВИ Превозник од Бугарија спори со теориите на самонаречени експерти (ВИДЕО)

+инфо

Превозник од Бугарија: Апсурдно е како автобусот изгорел за толку кратко време

Фокус

ВИДЕО | Превозник од Бугарија: Апсурдно е како автобусот изгорел за толку кратко време

Слободен Печат

(видео) ЕКСПЕРТ ОД БУГАРИЈА: Несфатливо е нов автобус од марка и тип како тој на Беса транс да изгори толку брзо и да има толку многу жртви

Денешен

ВИДЕО | Превозник од Бугарија: Апсурдно е како автобусот изгорел за толку кратко време

Либертас

Скопје1 Република 24Инфо

Идентификацијата на жртвите во несреќата во Бугарија ќе заврши за најмалку 7 дена

24 Вести - 25.11.2021

Идентификацијата на 45-те загинати во завчерашната тешка сообраќајна несреќа ќе се прави откако ќе биде земен биолошки материјал од роднините на жртвите. Се очекува таа да трае најмалку седум дена и кога ќе заврши ќе биде организирано пренесување на ...

Идентификацијата на жртвите ќе трае една недела

Фокус

Идентификацијата на жртвите од автобуската несреќа ќе трае седум дена

MTM

Идентификацијата на жртвите од автобуската несреќа ќе трае седум дена

Centar

Телата на починатите во несреќата блиските ќе ги добијат најбрзо за седум дена, под еден услов - ако е завршена нивната идентификација

Press24

За седум дена ќе се знае кои се починатите, со утврдени идентитети

Скопје1

Во недостаток на официјални информации, Османи вели дека премногу се шпекулирало во јавноста за несреќата во Бугарија

MakPress