TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

КАТАР НА „КАНТАР“ – ТЕМА И ДИЛЕМА (6): Легендарниот Пеле како мотивација плус за најдобрите светски голгетери…!

Екипа - 26.11.2022

Осврт со најважните моменти кои го одбележуваат мундијалскиот ден. На вага клучните поенти, случувања, теми и дилеми…, кои вреди да се „измерат“ како заокружување на дневните возбудувања во Катар.

Лева заплака по првенецот на Мундијалите: Како стареам, станувам сè поемотивен

Спортманија

ВИДЕО | Го соблече дресот на Саудиска Арабија и славеше победа на Полска

Слободен Печат

Хит во Катар: За кој победи, за тој сум! 🎥

Спортски

Левандовски: Гол на Светско првенство е остварување на сонот за мене

МакФудбал

Играјте пенал на натпреварите на Полска, гол не чекајте

Спортманија

Левандовски конечно си дочека гол на Мундијал, ја потврди победата на Полска (Видео)

Спортманија

Дерби 24Фудбал Дерби Sport 1 Екипа Слободен Печат Sport M SportMedia

Полска славеше во дуелот со С. Арабија со 2:0

Сител - 26.11.2022

Полска славеше во дуелот со Саудиска Арабија со 2:0 во натпреварот од 2.коло на Ц групата. Со голот на Зиелиниски во 39-минута Полјаците поведоа со 1:0. Во финишот на првиот дел Саудијците имаа шанса да ја анулираат негативата од пенал, но голманот ...

Шчесни ја донесе Полска на чекор до осмина-финалето

TopSport

ВИДЕО: Лева првпат стрела на СП и емотивно прослави, Полска слави со Саудијците

Gol.mk

ВИДЕО | Саудиска Арабија и денес не разочара, но Полска го имаше Левандовски

Слободен Печат

Саудиска Арабија повторно беше одлична, Полска ги слави Шчесни и Левандовски

Спортски

Саудијците полетаа по триумфот над Аргентина, но Полска ги „спушти на земја“ (ВИДЕО)

Sport 1

(ВИДЕО) Шчесни блескаше, Полска со големи шанси за пласман во осминафиналето

Спортклуб

Екипа Sport 1 МакФудбал TopSport Макфакс Нетпрес Макфакс А1 On

Селекторот на С.Арабија: Самите сме виновни што загубивме

SportMedia - 26.11.2022

Репрезентацијата на Саудиска Арабија денеска во рамките од второто коло на Мундијалот во Катар загуби од Полска со 2:0 и засега има еден триумф и една загубена средба. Селекторот на оваа репрезентација Херв Ренар смета дека не е во прашање среќата ...

Селекторот на Саудиска Арабија: Ќе продолжиме да се бориме до последната секунда

Република

Саудиска Арабија денеска против Полска, ново изненадување?! Како селекторот ги мотивираше за на полувремето со Аргентина (ВИДЕО)

Sport M

Фантастичниот говор на саудискиот селектор Ренар: Одете да се фотографирате со Меси!

Макфакс

Која е убавицата што стоеше до селекторот на Саудиска Арабија?

Оff.net

Ренар по поразот од Полска: Ќе продолжиме да се бориме до последната секунда

Курир

Селектор на Саудиска Арабија по поразот од Полска: Ќе продолжиме да се бориме до последната секунда

Во Центар

Опсервер Денешен

Принцот на Саудиска Арабија ќе ги награди фудбалерите со по еден автомобил вреден 450.000 долари

Sport M - 26.11.2022

Саудиските медиуми пишуваат дека нивните репрезентативци ќе бидат богато наградени за победата над Аргентина. Кралското семејство ќе ја испочитува победата против фаворитите на турнирот со тоа што на секој играч ќе му подари автомобил Ролс-Ројс ...

Саудијците ќе се офајдат од победата над Аргентина: Принцот Салман вети богата награда

Спортклуб

Саудискиот принц одлучи да ги награди фудбалерите со чудо од автомобил!

Gol.mk

Саудиска Арабија ќе поддржи купување на Јунајтед и Ливерпул!

Спортклуб

Саудиска Арабија сака да ги привлече Меси и Роналдо во својата лига

Макфакс

Саудиска Арабија сака да ги привлече Меси и Роналдо во својата лига

Денар

Османи утре во прва официјална посета на Саудиска Арабија

Скопје инфо

Денешен Република Lider