TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Томе Китановски се пресели во тимот на Илчо Наумовски

Спортски - 01.03.2024

Македонскиот фудбалер Томе Китановски направи трансфер во Австрија во редовите на Мауерверк каде што работи и екс-македонскиот репрезентативец, Илчо Наумовски. Китановски во австрискиот тим пристигнува од Слобода Ужице каде што се задржа неколку ...

Томе Китановски потпиша за австриски Мауерверк кај Илчо Наумоски (ФОТО)

Екипа - 29.02.2024

Поранешниот фудбалер на Пелистер, Томе Китановски својата кариера ќе ја продолжи во австриски Мауерверк во тимот кој од клупата е предводен од поранешниот македонски репрезентативец Илчо Наумоски.

Томе Китановски потпиша за Мауерверк кај Илчо Наумоски

Gol.mk - 29.02.2024

Македонскиот фудбалер Томе Китановски, официјално е нов играч на австрискиот нисколигаш, Мауерверк, каде долги години работи поранешниот репрезентативец, Илчо Наумовски. Битолчанеот во Австрија пристигнува од екипата на Слобода Ужице, каде ...

Томе Китановски кај Илчо Наумоски во Австрија

SportSport - 29.02.2024

Македонскиот дефанзивец Томе Китановски се пресели во Австрија и тоа во локалниот третолигаш Маурверк каде што тренер е Илчо Наумоски. Последен клуб му беше Слобода Ужица, а претходно поранешниот македонски репрезентативец играше за Пелистер, ...