TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шпанците не попуштаат, го исвиркуваа Пике при секој допир со топката

Gol.mk - 07.10.2017

Жерар Пике со Шпанија обезбеди пласман на Светското првенство (СП) кое се игра во Русија, но сепак, навивачите не му простија на неговите изјави поврзани со Каталонија и го исвиркуваа при секој допир.

Шакира го напушти Џерар Пике

Канал5 - 06.10.2017

По шест години во врска , Шакира и Џерар Пике не се веќе заедно . Според Шпанските медиуми , завршила врската меѓу музичката и фудбалската ѕвезда . Еден од најромантичните парови ставил точка на љубовта, се наведува во медиумите.

Шакира и Пике се разделуваат поради референдумот за независност на Каталонија

А1 On - 06.10.2017

Популарната пејачка Шакира и фудбалерот на Барселона, Пике се разделуваат, објавија денес светски медиуми наведувајќи дека причината за тоа е референдумот за независност на Каталонија. Турбулентната недела по референдумот за независност на ...

Тежок период за Пике – се разведува со Шакира

Спортски - 06.10.2017

Колумбиските медиуми пренесуваат дека ѕвездата на Барселона, Жерар Пике и поп-пејачката Шакира повеќе не се во врска. Наводно, Шакира го напуштила семејниот дом во Барселона, а двојката последен пат заедно е видена на свадбата на Лионел Меси и ...

Панучи за Пике: Тој е навистина храбар и има големи ма*иња!

Gol.mk - 06.10.2017

Селекторот на Албанија, Кристијан Панучи испрати комплименти на сметка на Жерард Пике, кој е осудуван во Шпанија поради своите изјави во врска со независноста на Каталонија. „Искрено мислам дека тој е многу храбар и има големи мади*а.

Пукна љубовта: Пике и Шакира се разделија

СуперСпорт - 06.10.2017

Фудбалерот на Барселона Жерард Пике и колумбијската пејачка Шакира повеќе не се заедно. После седум години, наводно парот одлучил да се раздели, а Шакира веќе ја напуштила семејната куќа во Барселона, каде што овој познат пар живееше претходните ...

Проблеми за Пике: Се разделува од Шакира

Дерби - 06.10.2017

Фудбалерот на Барселона, кој беше во центарот на вниманието околу Референдумот за независност на Каталонија, Жерард Пике очигледно почна да ги чувствува проблемите на својата кожа околу неговиот ангажман за самостојна Каталонија.Тој на последниот ...

Тешки денови за стоперот на Барса: Шакира раскинала со Пике!

Спортклуб - 06.10.2017

Колумбиските медиуми објавија вест дека стоперот на Барселона, Жерард Пике и пејачката ѕвезда Шакира повеќе не се во врска. Наводно, Шакира го напуштила семејниот дом во Барселона, а двојката последен пат заедно е видена на свадбата на Лионел Меси и ...

Тежок период за Пике: „Пукна“ љубовта и со Шакира…

Екипа - 06.10.2017

Фудбалерот на Барселона, Жерард Пике и колумбиската пејачка Шакира повеќе не се заедно. По седумгодишна врска двојката одлучила да се раздели, а Шакира веќе ја напуштила и семејната куќа во Барселона, каде Пике и Шакира живееја изминативе четири ...

Тежок период за Пике – се разведува со Шакира

Таратур - 06.10.2017

Колумбиските медиуми пренесуваат дека ѕвездата на Барселона, Жерар Пике и поп-пејачката Шакира повеќе не се во врска. Наводно, Шакира го напуштила семејниот дом во Барселона, а двојката последен пат заедно е видена на свадбата на Лионел Меси и ...

Пукна тиквата! Се разведуваат Шакира и Пике

Пулс24 - 06.10.2017

Фудбалерот на Барселона Жерард Пике и колумбијската пејачка Шакира повеќе не се заедно. После седум години, наводно парот одлучил да се раздели, а Шакира веќе ја напуштила семејната куќа во Барселона, каде што овој познат пар живееше претходните ...

Пике непожелен и во Аликанте

24Фудбал - 05.10.2017

Дефанзивецот на Барселона пречекан со свирежи од стотина фанови во Аликанте. Селекцијата на Шпанија е во завршни подготовки за утрешната пресметка со Албанија во квалификациската група „Г“ за СП Русија 2018, во групата каде е сместена и нашата ...

Не разговараат? – Далеку од тоа, Пике и Рамос започнуваат заеднички бизнис!

Спортски - 05.10.2017

После се можно ли е вакво нешто… Односот на Серхио Рамос и Жерар Пике веќе станува премногу комплициран. Ривалството помеѓу Барселона и Реал Мадрид направи овие двајца фудбалери да се повикуваат преку медиумите, често се шпекулираше дека не се во ...

Пике во Аликанте пречекан со свирежи и „Оди си“ (ВИДЕО)

МКД - 05.10.2017

Пресконференцијата која вчера ја одржа Жерард Пике не промени ништо, фудбалерот на Барселона попладнево беше пречекан со свирежи во Аликанте а навивачите му дофрлаа и „Оди си" Околу 100 навивачи ја пречекаа „Црвената Фурија“ во Аликанте, каде ...

Проблеми за Пике: Се разделува од Шакира

Точка - 06.10.2017

Фудбалерот на Барселона, кој беше во центарот на вниманието околу Референдумот за независност на Каталонија, Жерард Пике очигледно почна да ги чувствува проблемите на својата кожа околу неговиот ангажман за самостојна Каталонија.

Тешки денови за стоперот на Барселона: Се разделија Шакира и Пике

Курир - 06.10.2017

Наводно, Шакира го напуштила семејниот дом во Барселона, а двојката последен пат заедно е видена на свадбата на Лионел Меси и Антонела Рокузо во јуни годинава. Засега ниеден од нив не го потврдува раскинот, но ова не е првпат да се зборува така за ...

Рамос и Пике непријатели? Нема врска, заедно отпочнуваат бизнис

Sport 1 - 05.10.2017

Жерар Пике и Серхио Рамос не се согласуваат по многу прашања, но тоа нема да ги спречи да ги здружат знаењето, името и парите, па на крајот и самите да заработат нешто „вон фудбалот“. Најдобрите стопери на репрезентацијата на Шпанија веќе со години ...

Циркус: Пике и Рамос ја „запалија“ Шпанија, па сега ќе почнуваат заеднички бизнис

Спортклуб - 05.10.2017

Стоперскиот тандем на шпанската репрезентација Жерард Пике-Серхио Рамос беше во центарот на вниманието на тамошната спортска јавност поради наводната кавга во врска со референдумот за отцепување на Каталонија.

За сите оние кои велат дека не се поднесуваат: Шпанските медиуми го открија заедничкиот бизнис кој ќе го започнат Пике ...

Точка - 05.10.2017

Жерард Пике на вчерашната прес-конференција јасно им посочи на шпанските новинари дека неговиот однос со Серхио Рамос е феноменален и покрај последните случувања на политичката сцена во Шпанија, изјава со која апсолутно ги демантираше дел од ...

Тежок период за Пике: „Пукна“ љубовта и со Шакира…

Exclusive.mk - 06.10.2017

Фудбалерот на Барселона, Жерард Пике и колумбиската пејачка Шакира повеќе не се заедно. По седумгодишна врска двојката одлучила да се раздели, а Шакира веќе ја напуштила и семејната куќа во Барселона, каде Пике и Шакира живееја изминативе четири ...

Пике и Шакира се разведуваат?

Република - 06.10.2017

Колумбиските медиуми пренесуваат дека ѕвездата на Барселона, Жерар Пике и поп-пејачката Шакира повеќе не се заедно. Наводно, Шакира го напуштила семејниот дом во Барселона, а двојката последен пат заедно е видена на свадбата на Лионел Меси и ...

Реакцијата на Пике на свирежите од фановите во Аликанте (ВИДЕО)

24Фудбал - 05.10.2017

Жерард Пике и понатаму не е омилен лик надвор од Каталонија, фудбалерот на Барселона денеска доби свирежи во Аликанте, а од изразот на лицето се забележа дека не му е баш пријатно Пресконференцијата која вчера ја одржа Жерард Пике не промени ништо, ...

Се разделија Шакира и Пике

Сител - 06.10.2017

Колумбиските медиуми објавија вест дека стоперот на Барселона, Жерард Пике и пејачката ѕвезда Шакира повеќе не се во врска. Наводно, Шакира го напуштила семејниот дом во Барселона, а двојката последен пат заедно е видена на свадбата на Лионел Меси и ...

Се разделија Шакира и Пике

Press24 - 06.10.2017

Колумбиските медиуми објавија вест дека стоперот на Барселона, Жерард Пике и пејачката ѕвезда Шакира повеќе не се во врска. Наводно, Шакира го напуштила семејниот дом во Барселона, а двојката последен пат заедно е видена на свадбата на Лионел Меси и ...

Шакира му раскина на Пике

Република - 06.10.2017

Колумбиските медиуми објавија вест дека стоперот на Барселона, Жерард Пике и пејачката ѕвезда Шакира повеќе не се во врска. Наводно, Шакира го напуштила семејниот дом во Барселона, а двојката последен пат заедно е видена на свадбата на Лионел Меси и ...