TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Обвинителство бара притвор за Јакимовски, одбраната да се брани од слобода

24 Вести - 20.03.2019

Жалби за куќниот притвор на поранешниот градоначалник на Општина Карпош, денеска поднел и неговиот адвокат, но и обвинителството. Стевчо Јакимовски и претходно имаше мерки на претпазливост и редовно се јавуваше на суд, објаснува неговиот адвокат и ...

Обвинителството инсистира на притвор во Шутка за Стевче Јакимовски поради можност за бегство или влијание

Телма - 20.03.2019

Обвинителството уште утринава поднело жалби со кои судот бара да ја смени мерката и на Стевче Јакимовски да му определи притвор во Шутка наместо домашен притвор, како што доцна синоќа објави кривичниот суд.

Куќен притвор за Стевчо Јакимовски, тој не е достапен за коментар

Канал5 - 20.03.2019

Откако вчера цел ден го помина во Кривичниот суд, денеска поранешниот градоначалник на Карпош и лидер на ГРОМ Стевчо Јакимовски е во својот дом, затоа што му беше определен куќен притвор. Канал 5 стапи во контакт со Јакимовски, но тој не сакаше да ...

Стевчо Јакимовски: Од харизматично лице до непринципиелен политички профитер

Либертас - 20.03.2019

Промени три политички партии. Истите му донеса три градоначалнички мандати и две министерски позиции. Вака се развиваше политичката кариера на претседателот на ГРОМ – Стевчо Јакимовски, кој избегна притвор во истражниот затвор во Шутка и помина со ...

Стевче Јакимовски во куќен притвор: Кои се фирмите и по какви цени ги купувале државните земјишта во Карпош

Бизнис Вести - 20.03.2019

Судот синоќа му одреди куќен притвор на Стевчо Јакимовски, кој се товари за злоупотреба на службената положба и овластување за периодот кога беше градоначалник на општина Карпош. Во периодот додека тој бил градоначалник тој се товари за злоупотреба ...

Стевчо Јакимовски е притворен

Centar - 20.03.2019

Домашен притвор заработи Стевчо Јакимовски, поранешен градоначалник на Општина Карпош, откако по речиси 12 часа беше на распит. Одредувањето на куќен притвор беше донесено поради можноста за бегство и влијание врз сведоците.

На Стевчо Јакимовски му е одреден домашен притвор

Канал5 - 19.03.2019

Поради здравствени причини , Кривичниот суд на поранешниот градоначалник на општина Карпош , Стевчо Јакимовски му одреди мерка домашен притвор. Тој се товари за злоупотреба на службената положба при препродажба на државно градежно земјиште.

Јакимовски оди во куќен притвор

Фокус - 19.03.2019

Судот вечерва му одреди куќен притвор на Стевчо Јакимовски, кој се товари за злоупотреба на службената положба и овластување за периодот кога беше градоначалник на општина Карпош. Обвинителството бараше на Јакимовски да му биде одреден затворски ...

Куќен притвор за Стевчо Јакимовски поради здравствени причини

Телма - 19.03.2019

Одреден е куќен притвор за поранешниот градоначалник на Карпош Стевчо Јакимовски поради злоупотреби со легализација на градежни објекти и државно земјиште. Обвинителството за организиран криминал бараше притвор, но поради задравствени причини му е ...

Одреден куќен притвор за Јакимовски

Р.С.Европа - 19.03.2019

Судот вечерва одлучи на поранешниот градоначалник на општина Карпош и актуелен претседател на опозициската партија ГРОМ Стевчо Јакимовски да му одреди мерка куќен притвор поради здравстени причини.

Силјановска за апсењето на Јакимовски: Ќе ви снема политичари од опозицијата

Фокус - 19.03.2019

Професорката и претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска, го коментира апсењето на поранешниот градоначалник на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски. „Како тргнавте со апсењата ќе нема политичари во опозиција…па од Ципрас ќе барате да ...

Куќен притвор за Стевчо Јакимовски

IRL - 19.03.2019

На поранешниот градоначалник на општина Карпош и лидер на партијата Граѓанска опција за Македонија – ГРОМ во вторникот навечер му беше доделен куќен притвор. Основниот суд 1 оваа одлука ја донел на барање на одбраната поради, како што соопшти ...

Стевчо Јакимовски во куќен притвор поради здравствени причини

Н.Македонија - 19.03.2019

Според пишувањата на повеќе медиуми, на поранешниот градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски му е одреден домашен притвор поради злоупотреба на службената должност, односно легализација на градежни објекти и државно земјиште.

Куќен притвор за Стевчо Јакимовски - Девет часа беше во Кривичен

Press24 - 19.03.2019

Одреден е куќен притвор за поранешниот градоначалник на Карпош Стевчо Јакимовски поради злоупотреби со легализација на градежни објекти и државно земјиште. Иако беше баран притвор, сепак поради здравствени причини одредена му е мерка домашен ...

Куќен притвор за Стевчо Јакимовски

ТВ21 - 19.03.2019

После 12 часа од распитот, судскиот совет на Кривчниот суд му одреди куќен притвор на екс градоначалникот на Карпош Стевчо Јакимовски. Причините за одредување мерка куќен притвор е опасност од бегство и влијание на сведоци.

Одреден куќен притвор за Стевчо Јакимовски

ММС - 19.03.2019

Од здравствени причини поранешниот градоначалник на Општината Карпош, Стевчо Јакимовски, наместо притвор како што бараше Обвинителството, судија на претходна постапка му одреди куќен притвор. Исто така, на Јакимовски му е одземена патната исправа.

Куќен притвор за Стевчо Јакимовски

1tv - 19.03.2019

Судот му одредил куќен притвор на Стевчо Јакимовски поради здравствени причини, а за неговиот соработник В.С е наложена мерка за претпазливост. За другиот соработник Т.Ѓ веќе постои мерка за претпазливост во случајот „Топлик“, поради што не е ...

Куќен притвор доби Стевчо Јакимовски

Фактор - 19.03.2019

Kуќен притвор e oдреден за екс градоначалникот на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски поради злоупотреби со легализација на градежни објекти и државно земјиште. Јакимовски девет часа беше во Кривичниот суд заедно со уште негови двајца соработници ...

Шест познати македонски бизнисмени ќе останат без пасоши – Обвинителството бара притвор за три лица, и мерки за ...

Centar - 19.03.2019

Откако утрово беше уапсен Стевчо Јакимовски, заедно со двајца негови соработници-поранешни раководители на сектори во Општина Карпош, обвинителството побара притвор за три лица. Според информациите во големат аистрага засега покрај Јакимовски, се ...

Куќен притвор за Стевчо Јакимовски

еМагазин - 19.03.2019

Судот му одреди мерка куќен притвор на поранешниот градоначалник на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски, кој заедно со уште четири лица е осомничен дека сториле кривично дело злоупотреба на службена положба и овластување, во периодот од 2011 до 2017 ...

Стевчо Јакимовски може да избега или да влијае врз сведоци, сметаат од ОЈО и инсистираат на притвор во Шутка

iPortal - 20.03.2019

Обвинителството уште утринава поднело жалби со кои судот бара да ја смени мерката и на Стевче Јакимовски да му определи притвор во Шутка наместо домашен притвор, како што доцна синоќа објави кривичниот суд, објави Телма .

Јакимовски: Од харизматично лице до непринципиелен политички профитер

iPortal - 20.03.2019

Промени три политички партии. Истите му донеса три градоначалнички мандати и две министерски позиции. Вака се развиваше политичката кариера на претседателот на ГРОМ – Стевчо Јакимовски, кој избегна притвор во истражниот затвор во Шутка и помина со ...

Судот му одреди домашен притвор на Јакимовски

iPortal - 19.03.2019

Поради здравствени причини , Кривичниот суд на поранешниот градоначалник на општина Карпош , Стевчо Јакимовски му одреди мерка домашен притвор, објави Канал 5 . Тој се товари за злоупотреба на службената положба при препродажба на државно градежно ...

Јакимовски оди во куќен притвор

Локално - 19.03.2019

Судот вечерва му одреди куќен притвор на Стевчо Јакимовски, кој се товари за злоупотреба на службената положба и овластување за периодот кога беше градоначалник на општина Карпош. Обвинителството бараше на Јакимовски да му биде одреден затворски ...

Куќен притвор за Стевчо Јакимовски поради здравствени причини

Курир - 19.03.2019

Одреден е куќен притвор за поранешниот градоначалник на Карпош Стевчо Јакимовски. Обвинителството за организиран криминал бараше притвор, но поради задравствени причини му е одредена поблага мерка односно куќен притвор.

Силјановска за апсењето на Јакимовски: Ќе ви снема политичари од опозицијата

Република - 19.03.2019

Професорката и претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска, го коментира апсењето на поранешниот градоначалник на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски. Како тргнавте со апсењата ќе нема политичари во опозиција…па од Ципрас ќе барате да ...

Куќен притвор за Стевчо Јакимовски – Девет часа беше во Кривичен

Република - 19.03.2019

Одреден е куќен притвор за поранешниот градоначалник на Карпош Стевчо Јакимовски поради злоупотреби со легализација на градежни објекти и државно земјиште. Иако беше баран притвор, сепак поради здравствени причини одредена му е мерка домашен ...

Куќен притвор за Стевчо Јакимовски

4NEWS - 19.03.2019

После 12 часа од распитот, судскиот совет на Кривчниот суд му одреди куќен притвор на екс градоначалникот на Карпош Стевчо Јакимовски. Причините за одредување мерка куќен притвор е опасност од бегство и влијание на сведоци.

Јакимовски останува дома без пасош

Магазин - 19.03.2019

Од здравствени причини поранешниот градоначалник на Општината Карпош, Стевчо Јакимовски, наместо притвор како што бараше Обвинителството, судија на претходна постапка му одреди куќен притвор. Исто така, на Јакимовски му е одземена патната исправа.

Стевчо во куќен притвор поради здравствени причини

+инфо - 19.03.2019

Судот вечерва му одредил куќен притвор на Стевчо Јакимовски поради здравствени причини, а мерка за претпазливост е определена за неговиот соработник В.С. За другиот соработник, Т.Ѓ. , веќе постои мерка за претпазливост за случајот „Топлик“, па затоа ...

Куќен притвор за Стевчо Јакимовски

Либертас - 19.03.2019

Судот му одредил куќен притвор на Стевчо Јакимовски поради здравствени причини, а за неговиот соработник В.С е наложена мерка за претпазливост. За другиот соработник Т.Ѓ веќе постои мерка за претпазливост во случајот „Топлик“, поради што не е ...

Судот му одреди куќен притвор на Стевчо Јакимовски поради здравствени причини

24 Вести - 19.03.2019

На поранешниот градоначалник на Карпош Стевчо Јакимовски поради злоупотреби со легализација на градежни објекти и државно земјиште судот му одреди куќен питвор. Иако обвинителството за организиран криминал бараше притвор за Јакимовски, поради ...

Одбиено барањето на Рускоска, куќен притвор за Стевчо Јакимовски

Алфа - 19.03.2019

Судот му одреди мерка куќен притвор на поранешниот градоначалник на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски, кој заедно со уште четири лица е осомничен дека сториле кривично дело злоупотреба на службена положба и овластување, во периодот од 2011 до 2017 ...

Куќен притвор за Јакимовски поради здравствени причини

Нетпрес - 19.03.2019

Одреден е куќен притвор за поранешниот градоначалник на Карпош Стевчо Јакимовски поради злоупотреби со легализација на градежни објекти и државно земјиште, пренесе телевизија Телма во вторникот вечерта Обвинителството за организиран криминал бараше ...

Силјановска по апсењето на Јакимовски: Како тргнавте, ќе ви снема политичари од опозицијата

Press24 - 19.03.2019

Професорката и претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска, го коментира апсењето на поранешниот градоначалник на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски. Како тргнавте со апсењата ќе нема политичари во опозиција…па од Ципрас ќе барате да ...

Куќен притвор за Стевчо Јакимовски

Независен - 19.03.2019

Судот вечерва му одредил куќен притвор на поранешниот градоначалник на Карпош Стевчо Јакимовски, поради злоупотреби со легализација на градежни објекти и државно земјиште. Обвинителството бараше притвор, но поради задравствени причини му е одредена ...

Јакимовски во куќен притвор поради здравствени причини

Тера - 19.03.2019

Судот му одреди мерка куќен притвор на поранешниот градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски, кој заедно со уште четири лица е осомничен дека сториле кривично дело злоупотреба на службена положба и овластување, во периодот од 2011 до 2017 ...

Силјановска го искоментира апсењето на Стевчо Јакимовски

Фактор - 19.03.2019

Претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска, го искоментира апсењето на екс градоначалник на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски. „Како тргнавте со апсењата ќе нема политичари во опозиција…па од Ципрас ќе барате да ви прати“, пишува ...