TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Барем една убава вест! Падна одлука, дополнителен прилив за овие граѓани во првата половина на октомври

Мастило - 21.09.2023

Три хороскопски знаци ќе добијат вистински подарок од судбината и ќе уживаат во голема среќа во првата половина на октомври. Финансиската состојба на овие знаци значително ќе се подобри и среќата ќе им се насмевне.

Одмаздољубиви, дволични и критични: Ова се најомразените хороскопски знаци

Локално - 21.09.2023

И додека многумина од нас читаат хороскопи во потрага по одговори за љубовта, кариерата или личниот развој, постои и помрачна страна на астрологијата што нè интригира. Кои хороскопски знаци луѓето често ги означуваат како најомразени и кои особини ...

Бела низа денови: Универзумот ќе им подари прекрасна шанса на два хороскопски знаци

Еспресо - 21.09.2023

Астролозите именуваа два знака на Зодијакот, кои Универзумот великодушно ќе ги награди во блиска иднина. Ќе добијат шанса за која не можеле ни да сонуваат. За кого почнува бела низа денови, прочитајте во продолжение.

Кои 4 хороскопски знаци лесно го менуваат своето расположение?

Кафе пауза - 21.09.2023

Промените на расположението помалку или повеќе се среќава кај сите, но според астролозите, овие 4 хороскопски знаци лесно го менуваат своето расположение: Раковите се познати по нивната чувствителност.

5-те најневерни хороскопски знаци (и зошто изневеруваат?)

Црнобело - 21.09.2023

Скорпија: Голема е веројатноста да имаат повеќе врски наеднаш. Ако не им е забавно со една личност, тогаш лесно и брзо преминуваат на друга, дури и без чувство на вина. Koи хороскопски знаци се неверни во врските? Зошто не може да им се верува? Со ...

Хороскоп за денес за сите хороскопски знаци: Што не советуваат ѕвездите за утре, 21.09.2023 година, во врска со ...

Екран - 21.09.2023

Овен Работа: Можно е денес да сте во застој со обврски без ваша вина, па обидете се да се воздржите од конфликти и расправии. Љубов: Слободните треба да продолжат со дружењето и излегувањето, околу вас има потенцијални многу интересни можности.

Вие само треба да бидете на ВИСТИНСКОТО МЕСТО ВО ВИСТИНСКОТО ВРЕМЕ! Можеби одите на погрешни АДРЕСИ И НАСТАНИ, еве каде ...

Во Центар - 20.09.2023

Астролозите тврдат дека тоа е вистина! Кога станува збор за љубовта, секој има своја приказна , свој пат и, секако, посебно место каде ја запознал својата сродна душа . Бидејќи сите хороскопски знаци се различни по карактер, слободното време не го ...

НИКОГАШ НЕ ГИ ПРИЗНАВААТ ГРЕШКИТЕ:Четири хороскопски знаци кои се најлоши шефови

Попара - 20.09.2023

Колку и да се трудат, некои луѓе едноставно не се родени да бидат лидери.Астролозите откриваат на кои четири хороскопски знаци им недостасуваат лидерски способности. Додека некои луѓе се раѓаат со способност да водат тимови до победи,други не се ...

Овие хороскопски знаци се најголеми прељубници: Ја изневерува својата партнерка, и не застануваат само на тоа! Дури и ...

Во Центар - 20.09.2023

И додека некои луѓе силно веруваат во астрологијата, други веруваат дека генерализацијата на овој тип е невозможна и дека карактерот и особините немаат никаква врска со датумот на раѓање. Но, неодамна, Ешли Медисон, страница за состаноци за оженети ...

Хороскопски знаци со многу силно развиено шесто сетило

Кајгана - 20.09.2023

Иако концептот на „шесто сетило“ често се поврзува со интуитивни способности и зголемена перцепција, важно е да се забележи дека секој поседува различен степен на интуиција. Сепак, некои хороскопски знаци може да покажат посилни интуитивни тенденции ...

3 хороскопски знаци кои ќе ги следи среќа до крајот на годината – сѐ ќе им оди од рака наредниве месеци

Точка - 20.09.2023

Секој хороскопски знак ќе има свој момент кога ќе заблеска до крајот на 2023 година, а доколку не се наоѓате на следниот список не жалете, среќното време не поминало, но некој друг ќе блеска повеќе од вас. Овен Ова ќе биде нивна година.

Хороскопски знаци кои попрво ќе им помагаат на другите отколку на себе

ТВ21 - 20.09.2023

Во животот често наидуваме на луѓе кои повеќе би сакале да им помагаат на другите отколку на себе. Дури и во тешки околности, нивната добрина нема да ги спречи да ги израдуваат оние околу нив.

Љубов на прв поглед оваа есен за 3 хороскопски знаци!

Кафе пауза - 20.09.2023

Астролозите тврдат дека оваа есен постои голема веројатност 3 хороскопски знаци да ја пронајдат својата сродна душа. Имено, во октомври Венера ќе транзитира низ знакот Девица, помагајќи им на припадниците на овие знаци да ја пронајдат вистинската ...

Најромантичниот знак е „Бик“- ако им дадеш пари и љубов, тие друго нема да сакаат

Lady - 20.09.2023

Најромантичниот знак е Бикот. Може да звучи чудно, бидејќи тоа е од земните знаци, кои би требало да се долу на земјата. Бикот сепак е многу чувствителна личност, особено женските претставници.

Хороскоп за денес за сите хороскопски знаци: Што нè советуваат ѕвездите за денес, 20 септември 2023 година, во врска со ...

Екран - 20.09.2023

Овен Работа: Ќе мора да внимавате на секој збор и секој детал, за да избегнете одложувања во работниот процес. Љубов: Доколку сте слободни, опуштете се и уживајте. Можни се нови познанства преку пријателите. Здравје: Нервоза, стрес.

Запишано им е во ѕвездите:Пет хороскопски знаци навикнати да бараат нова работа, често добиваат отказ

Вечер Прес - 19.09.2023

Не поминува ден некој во светот да не добие отказ. Понекогаш ни се случува нам, понекогаш на луѓето со кои работиме. Тој чин е особено неправеден ако сте вредни на работа, но заслужен за оние кои забушаваато.

ОВИЕ ЧЕТИРИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ СЕ НАЈМНОГУ НАИВНИ – Никогаш не ги гледаат лошите навики на своите партнери, а еве и ...

Во Центар - 19.09.2023

Љубовниците често ги доживуваат своите партнери како совршенство и ги идеализираат. Го гледаат партнерот низ розови очила и речиси никогаш не ги забележуваат нивните маани. Без оглед на постапките што овие луѓе ги направиле во животот, љубовниците ...

Следниве 3 месеци ќе ги следи среќна ѕвезда: Овие хороскопски знаци ќе имаат најмногу успех до крајот на 2023 година

Женски магазин - 19.09.2023

Остануваат уште само три месеци до крајот на 2023 година. Крајот на годината за одредени членови на Зодијакот ќе биде обележан со среќа во сите области од животот - љубовна, деловна, финансиска...

Колку се постари, толку повеќе цветаат! Овие 3 хороскопски знаци стануваат само поубави со годините

Женски магазин - 19.09.2023

Некои хороскопски знаци доживуваат процут и оживување со годините Годините не секогаш носат само завршетоци, туку и нови почетоци. Според астролозите, постојат три хороскопски знаци кои всушност ја чекаат најголемата среќа и преродба дури во ...

3 хороскопски знаци кои прават сѐ за љубовта – еднаш кога ќе ги освоите, нивни сте до крајот на животот

Точка - 19.09.2023

Секој од нас познава или барем еднаш во животот запознал некоја личност која љубовта ја доживува како „Ромео и Јулија“. Доколку се сетивте на тие лица, тогаш сигурно може да ги поврзете со следните хороскопски знаци, поточно тие се „вљубени во ...

Доаѓаат пари на сметките! Средства ќе им бидат префрлени на луѓето кои се припадници на овие хороскопски знаци

Мастило - 14.12.2022

Совршен период кога се финансиите во прашање им следува на овие хороскопски знаци. Овие луѓе ќе постигнат сè што сакаат-напредување на работното место, заработка од дополнителни ангажмани..

Што не очекува денеска според хороскопскиот знак

Lady - 29.10.2023

Овен Работа: Овој ден треба да го посветите исклучиво на себе и на активниот одмор, ќе ви биде пријатен. Не е поволен ден за поголемо деловно вклучување. Љубов: Во прогнозата е многу добар ден кога се во прашање нови познанства.

Хороскопски знаци кои попрво ќе им помагаат на другите отколку на себе

Zoom - 20.09.2023

реклама Во животот често наидуваме на луѓе кои повеќе би сакале да им помагаат на другите отколку на себе. Дури и во тешки околности, нивната добрина нема да ги спречи да ги израдуваат оние околу нив.

Што не советуваат астролозите за денеска 21 септември?

Lady - 21.09.2023

Овен Работа: Можно е денес да сте во застој со обврски без ваша вина, па обидете се да се воздржите од конфликти и расправии. Љубов: Слободните треба да продолжат со дружењето и излегувањето, околу вас има потенцијални многу интересни можности.

Кои 4 хороскопски знаци лесно го менуваат своето расположение?

Алсат-М - 21.09.2023

Промените на расположението помалку или повеќе се среќава кај сите, но според астролозите, овие 4 хороскопски знаци лесно го менуваат своето расположение: Раковите се познати по нивната чувствителност.