TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) На плажа во Аеродром – креативна критика за поплавените улици

360 степени - 09.08.2020

Дождовите што изминативе денови ја зафатија земјава и главниот град Скопје остави на повеќе места „мали езера“, а едно момче на хумористичен начин критикува за поплавените улици. Момчето од Скопје се подготвил како за на плажа со пешкир, кратки ...

Аеродром доби плажа „Марин“, младо момче прв „капач“ (Видео)

MakPress - 10.08.2020

Откако главниот град беше зафатен од поројни дождови изминативе неколки денови дојдоа до израз сите локални проблеми и негрижа на општините која резултираше со преплавени улици низ целиот град.

(Видео) Аеродромци пливаат по улици

Репортер - 09.08.2020

Неколку скопски населби деновиве беа поплавени од обилните дождови што го зафатија главниот град. Вчера истури дожд , а дупките низ улиците се преполнија со вода. Епа дупки со вода колку сакаш и во населба Аеродром, односно стар Аеродром.

После дождот, пливање во населба Аеродром – видео што ги насмеа сите, освен општинските власти

Скопје24 - 09.08.2020

Во неколку скопски населби, деновиве од обилните дождови и невремето кое го зафати главниот град, беа формирани големи вирови, Ваква состојба имаше и низ останатите градови низ Македонија.

Скопјанец се брцна во новото езеро „Марин“ во Аеродром

Република - 09.08.2020

Неколку скопски населби деновиве беа поплавени од обилните дождови што го зафатија главниот град, а не беа поштедени ни останатите градови низ Македонија. Дупките низ улиците се преполнија со вода, а една таква имаше и во скопската населба Аеродром.

(ВИДЕО) По невремето кое го зафати Скопје, аеродромци добија плажа!

Скопје1 - 09.08.2020

Неколку скопски населби деновиве беа поплавени од обилните дождови што го зафатија главниот град. Вчера истури дожд , а дупките низ улиците се преполнија со вода. Неколку скопски населби деновиве беа поплавени од обилните дождови што го зафатија ...

Дождот направи езера низ улиците во Аеродром, жителите почнаа да се капат (видео)

Press24 - 09.08.2020

Неколку скопски населби деновиве беа поплавени од обилните дождови и невремето кое го зафати главниот град, а не беа поштедени ни останатите градови низ Македонија. Дупките низ улиците се преполнија со вода, а една таква имаше и во скопската населба ...

(КОМИЧНО ВИДЕО) ОПШТИНСКА НЕГРИЖА: Млад човек си посла крпа и си се избања во „Аеродромското езеро“

Фактор - 09.08.2020

Комично видео се шири на социјалните мрежи. Младо момече од општина Аеродром, сакајќи да ги покаже огромните „езера“ кои се формираат во неговата населба после секој посилен дожд и да ги потсети надлежните локални власти дека треба да преземат мерки ...

(Видео) Аеродромци почнаа да пливаат по улици

24Инфо - 09.08.2020

Неколку скопски населби деновиве беа поплавени од обилните дождови што го зафатија главниот град, а не беа поштедени ни останатите градови низ Македонија. Дупките низ улиците се преполнија со вода, а една таква имаше и во скопската населба Аеродром.

Езера низ улиците во Аеродром, жителите почнаа да се капат (видео)

Локално - 09.08.2020

Неколку скопски населби деновиве беа поплавени од невремето кое го зафати главниот град. Една од нив е и скопски Аеродром. Дупките низ улиците се преполнија со вода. Еден млад скопјанец реши на оваа мака да направи смешно видео, надевајќи се дека ќе ...

Во Аеродром отворена првата “плажа” (ВИДЕО)

Expres - 09.08.2020

Колку лошо се решаваат инфраструктурните и урбанистички проблеми во општина Аеродром преку шеговито видео прикажува млад Скопјанец кој прашува: Што ќе ви е море кога имате плажа во Аеродром? По невремето во Аеродром поради лоши решенија на ...

На маката си направија шега: Аеродром поплавен по невремето, граѓаните со уникатна порака до надлежните (ВИДЕО)

Курир - 09.08.2020

Невремето деновиве остави последици во скопски Аеродром. Не дека беше толку силно, туку поради дупките низ општината кои се преполнија со вода. Општинските власти не се излезени на терен да поработат пред невремето за санација на дупките, а ниту по ...

Дождот создаде езера по улиците во Аеродром - ЖИТЕЛИТЕ ПОЧНАА ДА СЕ КАПАТ (ВИДЕО)

Вечер - 09.08.2020

Врнежите оставија последици во скопски Аеродром каде се улиците се преополнија со вода. Бидејќи надлежните не се излезени на терен да поработат пред невремето за санација на дупките, а ниту по него, граѓаните на хумористичен начин решија да ги ...

ХИТ ВИДЕО ЗА ДЕНЕС: Си посла пешкир и си се избања во „Аеродромското езеро“

Вечер - 09.08.2020

Младо момече од општина Аеродром, сакајќи да ги покаже огромните „езера“ кои се формираат во неговата населба после секој посилен дожд и да ги потсети надлежните локални власти дека треба да преземат мерки за да ги санираат дупките, изведува ...