TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО - ДПМНЕ: Процесот „27 април“ е политички прогон

Сител - 15.03.2019

Со политичката пресуда од 211 години затвор, судот и власта ја погребаа правната држава. За ВМРО-ДПМНЕ пресудите за 27 април се драконски и доаѓаат како резултат на политичкиот притисок кој власта го врши во пресрет на изборите, свесна дека од ден ...

АА: Алими требаше да биде награден, а не казнет со 7 години затвор

Република - 15.03.2019

Казната од 7 години за Фета Алими докажува дека земјата е далеку од демократијата и правдата Алијанса за Албанците најавува жалба до сите правни инстанци на пресудата со која Абдулфета Алими е казнет до 7 години затвор за настаните од 27 април.

Алијансата за Албанците: Казната од 7 години за Фета Алими докажува дека земјата е далеку од демократијата и правдата

Макфакс - 15.03.2019

Иако во демократска земја не се коментираат одлуките на судот и пресудите, сепак, Северна Македонија е многу далеку од демократијата и правдата. Казнувањето со 7 години затвор на Абдулфета Алими кој е познат како единствениот човек кој го спаси ...

Алими: Ако сакав да избегам, немаше да дојдам од Швајцарија сам да се пријавам!

Фокус - 15.03.2019

Абдулфета Алими, кој беше прогласен за виновен за настаните од 27 април, 2017 година во Собранието, денеска истакна дека нема план да бега и побара од судиите сериозно да го сфатат. „Ви ветувам дека ни во ниеден момент не ми паѓа на памет да бегам.

Села: Подобро да не ги отворев очите, отколку да го живеам овој срам!

CivilMedia - 15.03.2019

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зиадин Села, на својата Фесбук страница објави реакција по повод изрекувањето на пресудата од 7 години затвор за Абдулфета Алими, за случувањата во Собранието од 27 април.

(ВИДЕО) Чичко на Алими: Абдулфета во Собранието спаси човек, ова е неправда

А1 On - 15.03.2019

Ова е неправда, ова го нема нигде на светот. Абдулфета Алими во Собранието ја смируваше толпата, спаси човек, а сега го осудија, рече Јашари Алими, чичкото на Абдуљфета Алими, осуден за упадот во Собранието на РМ на 27 април 2017.

Алими: Нема да ги срамам двата сина, дека татко дал ветување, а избегал

Press24 - 15.03.2019

„Пред вас ви ветувам дека ниту во еден момент не ми паѓа на памет да бегам од мојата земја. Да беше така немаше да дојдам од Швајцарија сам да се пријавам. Сакам сериозно да ме сфатите дека ова ветување го давам пред целата јавност“, кажа Абдулфета ...

Алијанса за Албанците:Северна Македонија е многу далеку од демократијата и правдата

24Инфо - 15.03.2019

Иако во демократска земја не се коментираат одлуките на судот и пресудите, сепак, Северна Македонија е многу далеку од демократијата и правдата. Казнувањето со 7 години затвор на Абдулфета Алими кој е познат како единствениот човек кој го спаси ...

Алими: Ако сакав да избегам, немаше да дојдам од Швајцарија сам да се пријавам!

1tv - 15.03.2019

Абдулфета Алими, кој беше прогласен за виновен за настаните од 27 април, 2017 година во Собранието, денеска истакна дека нема план да бега и побара од судиите сериозно да го сфатат. „Ви ветувам дека ни во ниеден момент не ми паѓа на памет да бегам.

Села за пресудата за Алими: Подобро никогаш да не ги отворев очите, отколку да живеам со овој срам

+инфо - 15.03.2019

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зиадин Села, на Фесбук реагира на пресудата од 7 години затвор за Абдулфета Алими, за „Крвавиот четврток“. – На една седенка со Фета, тој ми рече: Не се вознемирувам многу заради казната, колку што се вознемирувам ...

(Видео) Чичкото на Алими: Абдулфета во Собранието спаси човек, ова е неправда

Макфакс - 15.03.2019

Ова е неправда, ова го нема никаде на светот. Абдулфета Алими во Собранието ја смируваше толпата, спаси човек, а сега го осудија, рече Јашари Алими, чичко на Абдулфета Алими, кој е осуден за упадот во Собранието на 27 април 2017.

Партијата на Села реагира за казната од 7 години за неговиот спасувач Фета Алими

А1 On - 15.03.2019

Иако во демократска земја не се коментираат одлуките на судот и пресудите, сепак, Северна Македонија е многу далеку од демократијата и правдата. Казнувањето со 7 години затвор на Абдулфета Алими кој е познат како единствениот човек кој го спаси ...

Алими: Нема да бегам, сакам сериозно да ме сфатите

ТВ21 - 15.03.2019

Судиите сериозно да ме сфатат, јас нема да бегам. Ако сакав да бегам немаше да се вратам од Швајцарија, рече денеска Абдулфета Алими. „Ви ветувам дека ни во ниеден момент не ми паѓа на памет да бегам.

Села по пресудата за Алими: Подобро да не ги отворев очите, отколку да го живеам овој срам

Press24 - 15.03.2019

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, се огласи на својот Фејсбук профил по изрекувањето на казната за обвинетиот за настаните на 27. април Абдулфета Алими, кој доби 7 години затвор.

Алијанса: Алими требаше да биде награден, а не казнет со 7 години затвор

Нова ТВ - 15.03.2019

Алијанса за Албанците најавува жалба до сите правни инстанци на пресудата со која Абдулфета Алими е казнет до 7 години затвор за настаните од 27 април. -Казнувањето со 7 години затвор на Абдулфета Алими кој е познат како единствениот човек кој го ...

Алими: Ако сакав да избегам, немаше да дојдам од Швајцарија сам да се пријавам!

Либертас - 15.03.2019

Абдулфета Алими, кој беше прогласен за виновен за настаните од 27 април, 2017 година во Собранието, денеска истакна дека нема план да бега и побара од судиите сериозно да го сфатат. „Ви ветувам дека ни во ниеден момент не ми паѓа на памет да бегам.

Алијанса: Алими требаше да биде награден, а не казнет со 7 години затвор

ТВ21 - 15.03.2019

Алијанса за Албанците најавува жалба до сите правни инстанци на пресудата со која Абдулфета Алими е казнет до 7 години затвор за настаните од 27 април. -Казнувањето со 7 години затвор на Абдулфета Алими кој е познат како единствениот човек кој го ...

Алијанса за Албанците: Бесмислено e Фета Алими да се товари за тероризам, тој го спаси Села

+инфо - 15.03.2019

Казната од 7 години за Фета Алими докажува дека земјата е далеку од демократијата и правдата Иако во демократска земја не се коментираат одлуките на судот и пресудите, сепак Северна Македонија е многу далеку од демократијата и правдата.

Алијанса: Алими требаше да биде награден, а не казнет со 7 години затвор

4NEWS - 15.03.2019

Алијанса за Албанците најавува жалба до сите правни инстанци на пресудата со која Абдулфета Алими е казнет до 7 години затвор за настаните од 27 април. -Казнувањето со 7 години затвор на Абдулфета Алими кој е познат како единствениот човек кој го ...

Алијанса за Албанците: Казната од 7 години за Фета Алими докажува дека земјата е далеку од демократијата и правдата

Press24 - 15.03.2019

Иако во демократска земја не се коментираат одлуките на судот и пресудите, сепак, Северна Македонија е многу далеку од демократијата и правдата. Казнувањето со 7 години затвор на Абдулфета Алими кој е познат како единствениот човек кој го спаси ...

Алими требаше да биде награден, а не осуден, велат од Алијанса за Албанците

Мета - 15.03.2019

Алијанса за Албанците најавува жалба до сите правни инстанци на пресудата со која вработениот во Собранието, Абдулфета Алими е казнет со 7 години затвор за упадот во Собранието на 27 април.

Реакција: Казната од 7 години за Фета Алими докажува дека СРМ е далеку од демократијата и правдата

Скопје1 - 15.03.2019

Иако во демократска земја не се коментираат одлуките на судот и пресудите, сепак, Северна Македонија е многу далеку од демократијата и правдата. Казнувањето со 7 години затвор на Абдулфета Алими кој е познат како единствениот човек кој го спаси ...

Алијанса за Албанците: Казната од 7 години за Фета Алими докажува дека земјата е далеку од демократијата и правдата

Точка - 15.03.2019

Иако во демократска земја не се коментираат одлуките на судот и пресудите, сепак Северна Македонија е многу далеку од демократијата и правдата. Казнувањето со 7 години затвор на Абдулфета Алими, кој е познат како единствениот човек што го спаси ...

Зијадин Села по пресудите за 27 април: Подобро да не се разбудев отколку да го живеам овој срам

365 - 15.03.2019

Остри реакции од Алијанса за Албанците и партискиот лидер Зијадин Села по повод казната затвор од 7 години што му беше изречена на Абдулфета Алими – човекот кој му го спаси животот на Села.

Aлијанса за Албанците: Казната за Алими за етнички „баланс“

МКД - 15.03.2019

Иако во демократска земја не се коментираат одлуките на судот и пресудите, сепак, Северна Македонија е многу далеку од демократијата и правдата, реагира Алијансата за Албанците на пресудите за „27 април“, поконкретно за 7-годишната казната затвор за ...

Села за пресудата за Алими: Подобро никогаш да не ги отворев очите, отколку да живеам со овој срам

Фокус - 15.03.2019

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зиадин Села, на Фејсбук реагира на пресудата од 7 години затвор за Абдулфета Алими, за „Крвавиот четврток“. – На една седенка со Фета, тој ми рече: Не се вознемирувам многу заради казната, колку што се ...

Села за пресудата за Алими: Твојата казна е симболика за сегашниот режим на Али и Зоран

МКД - 15.03.2019

Пријателу мој, твоето злосторство се состои само во тоа што моите деца сѐ уште ја имаат можноста да ме викаат татко, и јас да можам да им одговорам. Ти „згреши" што ми го зачува животот. Oва е дел од реакцијата на лидерот на Алијансата за Албанците, ...

Села: Подобро да не ги отворев очите вечерта на 27 април, отколку да го живеам овој срам

Фактор - 16.03.2019

Пријателу мој, твоето злосторство се состои само во тоа што моите деца сѐ уште ја имаат можноста да ме викаат татко, и јас да можам да им одговорам. Ти „згреши” што ми го зачува животот. Oва го напиша лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села ...