TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Барди со асистенција во триумфот на Леванте против Рајо Ваљекано

Слободен Печат - 20.05.2022

Во последното 38 коло од најсилното шпанско првенство составот на Леванте славеше на гостувањето кај Рајо Ваљекано со 2:4. За домаќините македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски од клупата за резерви го гледаше мечот во Мадрид, шанса ...

Барди со победа се збогуваше од Леванте, Димитриевски гледаше од клупата за резерви

Екипа - 20.05.2022

Енис Барди се радуваше на победа на својот последен меч за Леванте, откако клубот од Валенсија славеше со 2-4 на гостувањето против Рајо Валјекано. Леванте веќе е испаднат од првата лига, а според шпанските медиуми еден од првите потези летово ќе ...

Леванте се отпиша со победа: Барди асистент, но направи и пенал (ВИДЕО)

Sport 1 - 20.05.2022

Леванте славеше со 4-2 на гостувањето кај Рајо Валјекано во рамки на последното сезонско коло во Ла Лига. По подолго време македонскиот репрезентативец Енис Барди одигра цел натпревар за тимот од Валенсија, но на спротивната страна овој пат го ...

Реал Мадрид и Бетис одиграа без голови, Леванте доцна се разигра (ВИДЕО)

МКД - 20.05.2022

Дуелот меѓу освојувачите на трофеи во Шпанија оваа сезона заврши без голови, Барди го одигра целиот меч за Леванте кој со 4-2 славеше на гостувањето кај Рајо Ваљекано, Столе Димитриевски беше на клупата.

Реал Мадрид ја запечати сезоната со реми, Леванте се прости од Ла Лига со гостинска победа

Дерби - 20.05.2022

Реал Мадрид одигра реми без голови против Бетис (0:0) во последното коло од сезоната во Ла Лига, која ја заврши на првата позиција и со убедлива предност во однос на најголемите ривали. Карло Анчелоти се одлучи за силен тим против Бетис, но сепак ...

ВИДЕО: Барди асистент за гол во мрежата на Зидан, Реал заврши со „нула“

Gol.mk - 20.05.2022

Екипата на Леванте со победа кај Рајо Ваљекано (2-4) ја заврши сезоната во Примера и во следната сезона патува во понизок ранг заедно со екипата на Алавес, а третиот патник ќе биде познат по комплетирањето на рундата.

Леванте даде гол, но беше поништен затоа што Барди претходно направи пенал, па Рајо се радуваше на погодок

Спортманија - 20.05.2022

Леванте со победа се прости од шпанската Примера дивисион откако со 4:2 победи на гостувањето кај Рајо Вајекано. Енис Барди го одигра целиот меч за Леванте, додека на голот на Рајо го немаше Столе Димитриевски кој остана резерва.

Леванте и Барди со победа над Рајо се простија од Ла Лига, а мируваа мрежите на „Бернабеу“

SportMedia - 20.05.2022

Екипата на Леванте со убедлива победа од 4:2 на гостувањето кај Рајо Ваљекано во последното коло се прости од Ла Лига. Екипата од Валенсија успеа да победа, но попусто ги освои овие три бода затоа што одамна испадна од елитното друштво, но вечерва ...

Леванте се збогуваше со Ла лига со победа, Реал и Бетис „воздржани“

TopSport - 20.05.2022

Леванте ја заврши сезоната во Ла лига со 4:2 гостинска победа кај Рајо Валјекано, додека мечот помеѓу освојувачот на трофејот, Реал Мадрид и освојувачот на Купот, Реал Бетис започна со покажување респект, но заврши без голови.

Барди може кариерата да ја продолжи и во Франција

Спортски - 20.05.2022

Репрезентативецот на Македонија Енис Барди како што стојат работите ова лето ќе ја промени средината, а последен клуб со кој се поврзува Барди е француски Лион. Интерес за Барди има од повеќе клубови, а сега во игра влегува и Лион.

Седумкратен француски првак заинтересиран за услугите на Барди

Sport 1 - 20.05.2022

Македонскиот репрезентативец Енис Барди заедно со Леванте испадна од шпанската Ла Лига, а тоа предизвика шпекулации за неговата иднина, па како негова следна дестинација во кариерата се споменува и Лион.

Енис Барди на „радарот“ на Лион

Екипа - 20.05.2022

Македонскиот репрезентативец Енис Барди е едно од потенцијалните засилувања за француски Лион, пренесуваат дел од француските медиуми. Барди летово ќе биде на продажба од страна на Леванте, поради минусот во клупската каса, а францускиот тим би ...

Македонскиот репрезентативец Барди има понуда од Франција

Слободен Печат - 20.05.2022

Енис Барди со Леванте не успеа да обезбеди опстанок во „Ла Лига“ , а до крајот на шампионатот има уште еден меч вечерва со Рајо Ваљекано на голманот Столе Димитриевски. Се шпекулира дека можно е ова лето Барди да го напушти Леванте, иако излегуваат ...

Лион се вклучува во трката по Барди

24Фудбал - 20.05.2022

Енис Барди кој би требало да го напушти Леванте наскоро, би можел да заигра за Лион кој пројавува интерес за македонскиот репрезентативец. Се очекува Леванте да го продаде Барди со цел да ја пополни финансиската дупка која ја има.

Енис Барди на списокот на желби на Лион

МакФудбал - 20.05.2022

Македонскиот репрезентативец Енис Барди ова лето би можел да го напушти Леванте, со оглед дека клубот ќе испадне од елитната шпанска лига. За него постои интерес од повеќе клубови, а меѓу нив е и францускиот Лион.

Французите велат, Лион тргнува по Барди

SportMedia - 20.05.2022

Енис Барди следната сезона многу веројатно ќе има нов клуб. Леванте и официјално е второлигаш, а нашиот интернационалец секако дека не би имал ништо против по пет сезони минати во овој клуб, да замине на некое друго место.

Лион го сака Барди

МКД - 20.05.2022

Енис Барди кој би требало да го напушти Леванте наскоро, би можел да заигра за Лион кој пројавува интерес за македонскиот репрезентативец. Се очекува Леванте да го продаде Барди со цел да ја пополни финансиската дупка која ја има.

Реал Мадрид и Бетис одиграа без голови, Леванте доцна се разигра (ВИДЕО)

24Фудбал - 20.05.2022

Дуелот меѓу освојувачите на трофеи во Шпанија оваа сезона заврши без голови, Барди го одигра целиот меч за Леванте кој со 4-2 славеше на гостувањето кај Рајо Ваљекано, Столе Димитриевски беше на клупата.

Леванте се збогуваше со Ла лига со победа, Реал и Бетис „воздржани“

Макфакс - 20.05.2022

Леванте ја заврши сезоната во Ла лига со 4:2 гостинска победа кај Рајо Валјекано, додека мечот помеѓу освојувачот на трофејот, Реал Мадрид и освојувачот на Купот, Реал Бетис започна со покажување респект, но заврши без голови.