TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Завршни зборови во „Ликвидација“ - aдвокатите на обвинетите побара ослободителна пресуда

Канал5 - 07.10.2013

На Томислав Кежаровски му се суди само за објавен новинарски текст и ништо друго. Адвокатите на сите обвинети побара ослободителна пресуда. Ако се осуди, тоа ќе значи директно ограничување на ...

Медарски: Секоја осуда за Кежаровски е загрозување на слободата на изразување

Макфакс - 07.10.2013

Било каква осуда за новинарот на Нова Македонија, Томислав Кежаровски е директно загрозување на слободата на изразување, изјави адвокатот Филип Медарски во завршните зборови за случајот Ликвидација, ...

Ако се осуди новинарот Кежаровски ќе се прекршаат човековите права

Н.Македонија - 07.10.2013

Во завршните зборови за предметот „Ликвидација“ од претставникот на Јавното обвинителство беше побарано изречување на повисоки казни за осомничените во случајот со убиството во велешкото село Ореше.

Одбраната бара ослободителни пресуди за обвинетите во „Ликвидација"

Press24 - 07.10.2013

Денеска во Основниот суд Скопје 1 продолжи судењето за случајот „Ликвидација". Денеска се изрекуваат последните зборови во случајот во кој е обвинет и новинарот Томислав Кежаровски.

Медарски: Нема да се почитува Уставот ако се осуди Кежаровски

+инфо - 07.10.2013

Адвокатите на осумтемина обвинети во случајот „Ликвидација“ денеска пред судскиот Совет во скопска единица, во своите завршни зборови побараа нивните клиенти да бидат ослободени од обвинението ...

Одбраната во „Ликвидација“ бара ослободителни пресуди

Телеграф - 07.10.2013

Обвинителството, пак, предложи Судот да ги прогласи за виновни сите обвинети во случајот и тоа со построги казни Одбраната на сите обвинети во случајот „ Ликвидација “ на денешните завршни зборови ...

Обвинителството не изнесе ниту еден доказ против Кежаровски

Н.Македонија - 07.10.2013

Во кривичниот суд Скопје 1 денеска почнуваат завршните зборови во случајот „Ликвидација“. Текот на судењето покажа оти против новинарот Кежаровски обвинителството не изнесе никаков доказ, ниту, пак, ...

ЛИКВИДАЦИЈА: Обвинителството бара строги казни за обвинетите

Телеграф - 07.10.2013

На денешното рочиште за случајот „Ликвидација“ обвинителството останува на своите позиции дека обвинетите не дале никакви докази или одбрана врз основа на кои би можеле да докажат дека не ги сториле ...

Обвинителството бара строги казни за обвинетите во случајот „Ликвидација"

Press24 - 07.10.2013

Денеска во Основниот суд Скопје 1 продолжи судењето за случајот „Ликвидација" во кој е обвинет и новинарот на Нова Македонија, Томислав кежаровски. Денеска во судот се изрекуваат последните зборови ...

Обвинителот бара строги казни за сите во „Ликвидација“

А1 On - 07.10.2013

На завршните зборови на случајот „Ликвидација“ што е во тек, обвинителството бара построги казни за сите обвинети поради како што беше кажано „тежината на делото“.

"Ликвидација" пред самиот крај - завршни зборови во судењето на новинарот Кежаровски

Press24 - 07.10.2013

Случајот "Ликвидација" е пред самиот крај. Денеска во Основниот суд Скопје 1 јавното обвинителство и обвинетите треба да ги дадат завршните зборови. Како што пренесува Канал 5, на претходното рочиште ...

Завршни зборови во случајот „Ликвидација“

Канал5 - 07.10.2013

Судскиот процес за полициската акција „Lиквидација“ е пред самиот крај. Денеска се очекува обвинителството, како и дел од обвинетите да ги дадат завршните зборови.

Завршни зборови во судењето на новинарот Кежаровски, судии, адвокати и обвинител

+инфо - 07.10.2013

Јавното обвинителство и дел од обвинетите, како и нивните бранители во случајот „Ликвидација“, денеска во Основниот суд Скопје 1 треба да ги дадат завршните зборови.

Обвинителството бара строги казни во „Ликвидација"

Макфакс - 07.10.2013

Обвинителството побара обвинетите во случајот „Ликвидација" да се прогласат за виновни и судот да им одреди построги казни. Обвинителката Лиле Стефанова во своите завршни зборови во понеделникот на ...

Јавниот обвинител побара високи казни за Кежаровски и другите обвинети во случајот Ликвидација

Sky - 07.10.2013

Јавниот обвинител во случајот „Ликвидација“ побара високи казни за обвинетите помеѓу кои се новинарот Томислав Кежаровски. Тој побара повисоки казни за осомничените во случајот со убиството во ...

Обвинителството бара строги санкции за обвинетите во ,,Ликвидација,,

Либертас - 07.10.2013

Обвинителството бара построги казни, без да прецизира колку, за обвинетите во случајот ,,Ликвидација,, меѓу кои е и новинарот Томислав Кежаровски. На денешното изнесување на завршните зборови во ...

Завршни зборови на обвинителството, одбраната и обвинетите во случајот „Ликвидација“

Sky - 07.10.2013

Денеска во Основниот суд Скопје 1, Јавниот обвинител, обвинетите и нивните адвокати треба да ги дадат завршните зборови во случајот „Ликвидација“. Доказната постапка за случајот во кој има осумина ...

Медарски: Ако Кежаровски биде осуден ќе биде прекршен Уставот и Европската конвенција за човекови права

Либертас - 07.10.2013

Во завршните зборови за предметот „Ликвидација“ од претставникот на Јавното обвинителство беше побарано изречување на повисоки казни за осомничените во случајот со убиството во велешкото село Ореше.

Обвинителството бара построги казни за обвинетите во „Ликвидација“

Локално - 07.10.2013

На завршните зборови на случајот „Ликвидација“ што е во тек, обвинителството бара построги казни за сите обвинети поради како што беше кажано „тежината на делото“.

Завршни зборови во процесот „Ликвидација“

24 Вести - 07.10.2013

Јавното обвинителство и дел од обвинетите, како и нивните бранители во случајот „Ликвидација“, денеска во Основниот суд Скопје 1 треба да ги дадат завршните зборови.

Завршни зборови во судењето на новинарот Кежаровски

Локално - 07.10.2013

Денеска завршни зборови во судењето на новинарот Кежаровски, останатите во процесот „Ликвидација“ За два месеци заврши доказната постапка за случајот во кој обвинети се осуммина судии, адвокати, ...

Обвинителството бара строги казни во „Ликвидација"

Кајгана - 07.10.2013

Обвинителството побара обвинетите во случајот „Ликвидација" да се прогласат за виновни и судот да им одреди построги казни. Обвинителката Лиле Стефанова во своите завршни зборови смета дека ...

Обвинителството бара најстрога казна за обвинетите во „Ликвидација“

Република - 07.10.2013

Обвинителството бара построги казни, без да прецизира колку, за обвинетите во случајот ,,Ликвидација,, меѓу кои е и новинарот Томислав Кежаровски. На денешното изнесување на завршните зборови во ...

Ликвидација: Медарски побара слобода за Кежаровски

Нова ТВ - 07.10.2013

Денеска во кривичниот суд Скопје 1 беше одржано рочиште на кој се искажуваат завршните зборови. Судењето за случајот „Ликвидација“ беше пропрaтeни со низа забелешки од одбраната за начинот на ...

Јавното обвинителство бара високи казни за осомничените во случајот „Ликвидација“

Inpress - 07.10.2013

Скопје, 7. октомври 2013 (ИНПРЕС) Денеска во Основниот суд Скопје 1 продолжи судењето за случајот „Ликвидација" во кој е обвинет и новинарот на Нова Македонија, Томислав Кежаровски.

Обвинителството побара обвинетите во случајот „Ликвидација" да се прогласат за виновни

24 Вести - 07.10.2013

Обвинителството побара обвинетите во случајот „Ликвидација" да се прогласат за виновни и судот да им одреди построги казни, без да прецизира колку. За два месеца заврши доказната постапка за случајот ...