TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тер Штеген правеше чуда во пенал рулетот, Рики Пуч ја однесе Барса во финалето (Видео)

Дерби - 13.01.2021

Барселона е првиот патник во финалето на шпанскиот Суперкуп, откако вечерва и без Лионел Меси успеа да го положи исклучително тешкиот испит наречен Реал Сосиедад. Каталонската гордост и составот од Баскија им понудија спектакуларна фудаблска ...

Барса во финалето на шпанскиот Суперкуп по пенал-драмата со Сосиедад

TopSport - 14.01.2021

Барселона се пласираше во финалето на шпанскиот Суперкуп, кој невообичаено се оддржува во фајнал фор формат, откако на пенали со 3:2 го совлада Реал Сосиедад во Кордоба, откако по 120 минути мечот заврши 1:1.

Помалку лошите пеналџии на Барса обезбедија финале во шпанскиот Суперкуп

Спортманија - 14.01.2021

Вистинска драма имаше во Кордоба и во лоша пенал серија играчите на Барселона сепак промашуваа помалку од ривалите од Реал Сосиедад и се пласира во финалето Играчите на Барселона промашуваа помалку од ривалите од Реал Сосиедад, па каталонскиот ...

Барселона и без Меси го елиминираше Реал Сосиедад - на пенали (ВИДЕО)

Sport 1 - 13.01.2021

Барселона се пласираше во финалето на шпанскиот Суперкуп, откако вечерва во Кордоба беше подобра од Реал Сосиедад по подобро изведување на пенали. Во регуларниот дел беше 1-1. Френки де Јонг ги доведе Каталонците во водство по асистенција на Антоан ...

ВИДЕО: Барса по пенал-рулетот го елиминира Реал Сосиедад во Суперкупот

Gol.mk - 13.01.2021

Барселона се измачи, ама успеа да се пласира во финалето на Суперкупот во Шпанија, откако подобро изведуваше удари од 11 метри од Реал Сосиедад 3-2 (1-1). Екипата на Куман поведе преку Де Јонг, ама Холанѓанецот направи пенал и Ојарзабал израмни.

(ВИДЕО) Барса без Меси го помина Сосиедад и ќе се бори за трофеј

Спортклуб - 13.01.2021

Првпат по 2019 година, Барселона ќе има можност да се бори за пехар во некое натпреварување, па макар и она кое најмалку се цени – Суперкупот на Шпанија. Со оглед на тоа што од лани се игра турнирски систем, Барселона во полуфиналето се сретна со ...

Барселона преку пеналите до финале во Супер-Купот

SportMedia - 13.01.2021

Барселона со многу мака, дури по изведувањето на пеналите се пласираше во финалето на Супер-Купот на Шпанија, откако ја совлада екипата на Реал Сосиедад. Во регуларниот дел беше 1:1. Барселона поведе преку Де Јонг, а Ојарзабал израмни.

Барселона по пенали подобра од Реал Сосиедад (ВИДЕО)

Екипа - 13.01.2021

Барселона е првиот финалист во Суперкупот на Шпанија, откако во полуфиналето по изведување на пенали го совлада Реал Сосиедад. Каталонците поведе во мечот со голот на Френки де Јонг во 39. минута по одличната асистенција на Антоан Гризман.

Барса во финалето на шпанскиот Суперкуп по пенал-драмата со Сосиедад

Макфакс - 14.01.2021

Барселона се пласираше во финалето на шпанскиот Суперкуп, кој невообичаено се оддржува во фајнал фор формат, откако на пенали со 3:2 го совлада Реал Сосиедад во Кордоба, откако по 120 минути мечот заврши 1:1.