TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Вака изгледа пеколот! Пожарите создадоа невиден ужас во Калифорнија

Маркукуле - 07.12.2017

Стотици пожарникари водат жестока битка со огнените јазици во Јужна Калифорнија и се борат да се спротистават на страшните пожари кои ги засилува ветерот кој од денеска им задава поголеми проблеми.

Пожарите стигнаа до Лос Анџелес

МРТ - 07.12.2017

Ова е најголемата ерупција на пожари во историјата на Калифорнија, а пожарникарските служби за првпат досега прогласија виолетова тревога... Пожарите кои со денови беснеат низ Јужна Калифорнија стигнаа и до Лос Анџелес, а во најголема опасност е ...

Пожарите стигнаа до Лос Анџелес, горат милиони долари вредни куќи во Бел Ер

Сакам да кажам - 07.12.2017

Пожарите кои со денови беснеат низ Јужна Калифорнија стигнаа и до Лос Анџелес, а во најголема опасност е елитната населба Бел Ер. Огнот веќе уништи неколку куќи во оваа ексклузивна област, каде што брзо зафати површина од 60 хектари.

Милијардерите во паника! Пожарот се заканува да ја проголта и куќата на Бијонсе! Богатата населба во Лос Анџелес ...

Точка - 07.12.2017

Неколку пожари беснееле во средата во околината на Лос Анџелес, а повеќе од 200.000 луѓе биле опфатени со наредбата за евакуација, па така и елитната населба Бел Ер, во која огнот се заканил на илјадници куќи.

Пожар од страшни размери му се заканува на Лос Анџелес: Огнот опустоши цели населби, илјадници луѓе ги напуштија ...

Точка - 07.12.2017

Неколку илјади калифорниски пожарникари деновиве се борат со пожари северно од Лос Анџелес каде што властите наредија евакуација на жителите од неколку квартови. Жителите на населбите помеѓу Малхоленд Драјв на северот и Сансет Булевар на југот ...

Пожарот во Калифорнија пристигна до Лос Анџелес

А1 On - 06.12.2017

Властите на Лос Анџелес наредија евакуација на неколку кварта, откако пожарот се доближи откако пожарот се доближи до градот. Неколку илјади пожарникари денеска се борат со пожарите северно од Лос Анџелес.

Пожарот во Калифорнија се прошири до Лос Анџелес

Курир - 06.12.2017

Неколку илјади калифорниски пожарникари денеска продолжија да се борат со пожарите северно од Лос Анџелес, каде што властите наредија евакуација на жителите од неколку кварта. Огнот го пустоши теренот источно од автопатот 405.

Страотни пожари во Калифорнија, евакуирани 30.000 луѓе

МРТ - 06.12.2017

Страотни пожари во Калифорнија. Десетици илјади луѓе се евакуирани, предизвикана е голема материјална штета. Во областа Вентура е прогласена вонредна состојба. Службите грчевито се борат со огхената стихија...

Опасни пожари буктат во јужна Калифорнија (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 06.12.2017

Најголемиот и најразорен пожар што букти во јужна Калифорнија го зафати автопатот и стигна речиси до брегот на океанот, поради што се наредени нови евакуации. Пожарникарите рекоа дека една од нивните главни цели е да се спречи пожарот што гори ...

Вонредна состојба во Калифорнија: Огромен пожар се шири и голта сè пред себе

Точка - 06.12.2017

Поради огромниот пожар, во Калифорнија е прогласена вонредна состојба во округот Вентура, а огнот се шири брзо и без престан, јавува "ABC News". Огромниот шумски пожар досега проголтал 220 квадратни километри површина и уништил најмалку 180 ...

Голем шумски пожар во јужна Калифорнија

Канал5 - 06.12.2017

Голем шумски пожар се шири во јужна Калифорнија информираат светските медиуми. Огнената стихија брзо се проширила со помош на ветерот. Досега се евакуирани над 27 илјади луѓе што живееле во близу 8000 куќи.

Вонредна состојба: Десетици илјади евакуирани поради силните пожари кај Лос Анџелес

Курир - 06.12.2017

Силни шумски пожари во областа Вентура во Калифорнија северно од Лос Анџелес ги натераа локалните власти да евакуираат десетици илјади жители, јави телевизијата Си-Ен-Ен. Засега нема жртви во пожарите кои, поради силниот ветер, се проширија на 180 ...

Десетици илјади евакуирани поради огромен пожар во Калифорнија

Стандард - 06.12.2017

Околу 27.000 луѓе беа евакуирани поради брзо растечкиот шумски пожар во Калифорнија. Изгореле 50.000 хектари во Вентура и 3.000 куќи се загрозени од оган. Властите соопштија дека стихијата проголтала 150 згради, вклучително и психијатриска болница и ...

Милијардерите во паника! Богатата населба во Лос Анџелес целосно изгорена

Вечер - 07.12.2017

Неколку пожари беснееле во средата во околината на Лос Анџелес, а повеќе од 200.000 луѓе биле опфатени со наредбата за евакуација, па така и елитната населба Бел Ер, во која огнот се заканил на илјадници куќи.

Пожар од страшни размери му се заканува на Лос Анџелес жителите ги напуштаат своите домови

Вечер - 07.12.2017

Неколку илјади калифорниски пожарникари деновиве се борат со пожари северно од Лос Анџелес каде што властите наредија евакуација на жителите од неколку квартови. Жителите на населбите помеѓу Малхоленд Драјв на северот и Сансет Булевар на југот ...

Пожарите во Калифорнија се вон контрола, се евакуираат два града

Сакам да кажам - 05.12.2017

Околу 27.000 луѓе беа принудени да ги напуштат своите домови, откако властите признаа дека пожарите што беснеат низ Јужна Калифорнија се надвор од контрола. Властите наредија задолжителна евакуација во градовите Вентура и Санта Пола, 115 километри ...

Илјадници евакуирани поради пожарите во Калифорнија

Макфакс - 05.12.2017

Над 27.000 луѓе беа принудени да ги напуштат своите домови откако пожар експресно се прошири и ја зафати јужна Калифорнија. Неколку илјади домови се под итна евакуација во градовите Вентура и Санта Паула, на околу 115 километри северно од Лос ...

Евакуирани околу 27.000 жители поради пожарот во Калифорнија

Курир - 05.12.2017

Околу 27.000 луѓе се евакуирани поради шумскиот пожар што го зафати реонот на калифорнискиот град Санта Паула, кој се шири со голема брзина, поради силните ветрови. Пожарот зафатил површина од 5.000 хектари, а огнената стихија, како што изјавуваат ...

Пожарот во Калифорнија се прошири до Лос Анџелес

Алсат-М - 06.12.2017

Неколку илјади калифорниски пожарникари денеска продолжија да се борат со пожарите северно од Лос Анџелес, каде што властите наредија евакуација на жителите од неколку кварта. Огнот го пустоши теренот источно од автопатот 405.

Евакуација поради пожар во Јужна Калифорнија

Локално - 06.12.2017

Поради големите пожари во Јужна Калифорнија биле евакуирани 30 илјади жители, а во смирување на огнената стихија биле ангажирани над илјада пожарникари. Најголемиот и најразорниот пожар што гори во Јужна Калифорнија го зафати автопатот и стигна ...

ВИДEO: Огромен пожар во Калифорнија се шири и голта сè пред себе

Вечер - 06.12.2017

Поради огромниот пожар, во Калифорнија е прогласена вонредна состојба во округот Вентура, а огнот се шири брзо и без престан, јавува "ABC News". Огромниот шумски пожар досега проголтал 220 квадратни километри површина и уништил најмалку 180 ...

Десетици илјади евакуирани поради силните пожари кај Лос Анџелес ...

Н.Македонија - 06.12.2017

Десетици илјади евакуирани поради силните пожари кај Лос Анџелес Силни шумски пожари во областа Вентура во Калифорнија северно од Лос Анџелес ги натераа локалните власти да евакуираат десетици илјади жители, јави телевизијата Си-ен-ен.

Милијардерите во паника! Богатата населба во Лос Анџелес целосно изгорена

Сител - 07.12.2017

Неколку пожари беснееле во средата во околината на Лос Анџелес, а повеќе од 200.000 луѓе биле опфатени со наредбата за евакуација, па така и елитната населба Бел Ер, во која огнот се заканил на илјадници куќи.

Пожар од страшни размери му се заканува на Лос Анџелес: Огнот опустоши цели населби, илјадници луѓе ги напуштија ...

Курир - 07.12.2017

Неколку илјади калифорниски пожарникари деновиве се борат со пожари северно од Лос Анџелес каде што властите наредија евакуација на жителите од неколку квартови. Жителите на населбите помеѓу Малхоленд Драјв на северот и Сансет Булевар на југот ...

Илјадници евакуирани поради пожарите во Калифорнија

Вечер - 05.12.2017

Над 27.000 луѓе беа принудени да ги напуштат своите домови откако пожар експресно се прошири и ја зафати јужна Калифорнија. Неколку илјади домови се под итна евакуација во градовите Вентура и Санта Паула, на околу 115 километри северно од Лос ...

Евакуирани околу 27.000 жители поради пожарот во Калифорнија

Сител - 05.12.2017

- Околу 27.000 луѓе се евакуирани поради шумскиот пожар што го зафати реонот на калифорнискиот град Санта Паула, кој се шири со голема брзина, поради силните ветрови. Пожарот зафатил површина од 5.000 хектари, а огнената стихија, како што изјавуваат ...

Пожарот во Калифорнија се прошири до Лос Анџелес

+инфо - 06.12.2017

Градот се гуши во чад откако во понеделникот избувна огромен пожар наречен „Томас“ во округот Вентура, северно од Лос Анџелес. Неколку илјади калифорниски пожарникари денеска продолжија да се борат со пожарите северно од Лос Анџелес, каде што ...

Евакуација поради пожар во Јужна Калифорнија

Орбис - 06.12.2017

Најголемиот и најразорниот пожар што гори во Јужна Калифорнија го зафати автопатот и стигна речиси до брегот на океанот, поради што е наредена итна евакуација. Пожарникарите изјавија дека една од главните цели е да се спречи пожарот кој гори северно ...

Вонредна состојба во Калифорнија: Огромен пожар се шири и голта сè пред себе

Курир - 06.12.2017

Поради огромниот пожар, во Калифорнија е прогласена вонредна состојба во округот Вентура, а огнот се шири брзо и без престан, јавува “ABC News”. Огромниот шумски пожар досега проголтал 220 квадратни километри површина и уништил најмалку 180 ...

Десетици илјади евакуирани поради силните пожари кај Лос Анџелес

+инфо - 06.12.2017

Засега нема жртви во пожарите кои, поради силниот ветер, се проширија на 180 квадратни километри. Силни шумски пожари во областа Вентура во Калифорнија северно од Лос Анџелес ги натераа локалните власти да евакуираат десетици илјади жители, јави ...

(ФОТО+ВИДЕО) ГОРИ КАЈ ЛОС АНЏЕЛЕС: Пламените јазици ќе ја „голтнат“ и куќата на Бијонсе?

Фактор - 07.12.2017

Повеќе пожари горат денеска во околината на Лос Анџелес, а над 200.000 луѓе се опфатени со наредбата за евакуација, па така и елитната населба Бел Ер, во која огнот се заканил на илјадници куќи. Од северот на градот се повлечени 150.000 луѓе.

Пожар од страшни размери му се заканува на Лос Анџелес

Пулс24 - 07.12.2017

Неколку илјади калифорниски пожарникари деновиве се борат со пожари северно од Лос Анџелес каде што властите наредија евакуација на жителите од неколку квартови. Жителите на населбите помеѓу Малхоленд Драјв на северот и Сансет Булевар на југот ...

Илјадници евакуирани поради пожарите во Калифорнија

Орбис - 05.12.2017

Над 27.000 луѓе беа принудени да ги напуштат своите домови откако пожар експресно се прошири и ја зафати јужна Калифорнија. Неколку илјади домови се под итна евакуација во градовите Вентура и Санта Паула, на околу 115 километри северно од Лос ...

Околку 27 илјади луѓе евакуирани поради пожарот во Калифорнија

А1 On - 05.12.2017

Поради големиот шумски пожар што го зафати реонот на калифорнискиот град Санта Паула, евакуирани се околу 27 илјади луѓе. Пожарот зафатил површина од околу 5 илјади хектари, а огнената стихија тешко се контролира поради ветровите кои се движат со ...

Пожарот во Калифорнија се прошири до Лос Анџелес

ТВ21 - 06.12.2017

Неколку илјади калифорниски пожарникари денеска продолжија да се борат со пожарите северно од Лос Анџелес, каде што властите наредија евакуација на жителите од неколку кварта. Огнот го пустоши теренот источно од автопатот 405.

Прогласена вонредна состојба во Калифорнија: Пожарот се шири и голта се пред себе

Press24 - 06.12.2017

Поради огромниот пожар, во Калифорнија е прогласена вонредна состојба во округот Вентура, а огнот се шири брзо и без престан, јавува “ABC News”. Огромниот шумски пожар досега проголтал 220 квадратни километри површина и уништил најмалку 180 ...

Десетици илјади евакуирани поради силните пожари кај Лос Анџелес

Либертас - 06.12.2017

Силни шумски пожари во областа Вентура во Калифорнија северно од Лос Анџелес ги натераа локалните власти да евакуираат десетици илјади жители, јави телевизијата Си-Ен-Ен. Засега нема жртви во пожарите кои, поради силниот ветер, се проширија на 180 ...

Гори Лос Анѓелес: Славните личности се иселуваат од Холивуд

Сител - 07.12.2017

Неколку илјади калифорниски пожарникари деновиве се борат со пожари северно од Лос Анџелес каде што властите наредија евакуација на жителите од неколку квартови. Жителите на населбите помеѓу Малхоленд Драјв на северот и Сансет Булевар на југот ...

Евакуирани околу 27.000 жители поради пожарот во Калифорнија

Алфа - 05.12.2017

Околу 27.000 луѓе се евакуирани поради шумскиот пожар што го зафати реонот на калифорнискиот град Санта Паула, кој се шири со голема брзина, поради силните ветрови. Околу 27.000 луѓе се евакуирани поради шумскиот пожар што го зафати реонот на ...

Пожарот во Калифорнија се прошири до Лос Анџелес

Нова ТВ - 06.12.2017

Неколку илјади калифорниски пожарникари денеска продолжија да се борат со пожарите северно од Лос Анџелес, каде што властите наредија евакуација на жителите од неколку кварта. Огнот го пустоши теренот источно од автопатот 405.

Вонредна состојба во Калифорнија: Огромен пожар се шири и голта сè пред себе

БркајРабота - 06.12.2017

Поради огромниот пожар, во Калифорнија е прогласена вонредна состојба во округот Вентура, а огнот се шири брзо и без престан, јавува “ABC News”. Огромниот шумски пожар досега проголтал 220 квадратни километри површина и уништил најмалку 180 ...

Видео: Големи пожари беснеат во Калифорнија - наредени нови евакуации

Press24 - 06.12.2017

Силни шумски пожари во областа Вентура во Калифорнија северно од Лос Анџелес ги натераа локалните власти да евакуираат десетици илјади жители, јави телевизијата Си-Ен-Ен. Засега нема жртви во пожарите кои, поради силниот ветер, се проширија на 180 ...

Гори Лос Анѓелес: Славните личности се иселуваат од Холивуд

МК News - 07.12.2017

Неколку илјади калифорниски пожарникари деновиве се борат со пожари северно од Лос Анџелес каде што властите наредија евакуација на жителите од неколку квартови. Жителите на населбите помеѓу Малхоленд Драјв на северот и Сансет Булевар на југот ...

Калифорнија пак гори: Пожарот се прошири до Лос Анџелес

Слободен Печат - 06.12.2017

Неколку илјади калифорниски пожарникари денеска продолжија да се борат со пожарите северно од Лос Анџелес, каде што властите наредија евакуација на жителите од неколку кварта. Огнот го пустоши теренот источно од автопатот 405.

Десетици илјади евакуирани поради силните пожари кај Лос Анџелес

Алфа - 06.12.2017

Силни шумски пожари во областа Вентура во Калифорнија северно од Лос Анџелес ги натераа локалните власти да евакуираат десетици илјади жители, јави телевизијата Си-Ен-Ен. Силни шумски пожари во областа Вентура во Калифорнија северно од Лос Анџелес ...

Пожар од страшни размери му се заканува на Лос Анџелес: Огнот опустоши цели населби, илјадници луѓе ги напуштија ...

БркајРабота - 07.12.2017

Неколку илјади калифорниски пожарникари деновиве се борат со пожари северно од Лос Анџелес каде што властите наредија евакуација на жителите од неколку квартови. Жителите на населбите помеѓу Малхоленд Драјв на северот и Сансет Булевар на југот ...

(ВИДЕО+ФОТО) Пожарот во Калифорнија се прошири до Лос Анџелес

Локално - 06.12.2017

Неколку илјади калифорниски пожарникари денеска продолжија да се борат со пожарите кои дивеат северно од Лос Анџелес, поради што властите наредија евакуација на жителите од неколку кварта. Огнот го пустоши теренот источно од автопатот 405.

Десетици илјади евакуирани поради силните пожари кај Лос Анџелес

А1 On - 06.12.2017

Силни шумски пожари во областа Вентура во Калифорнија северно од Лос Анџелес ги натераа локалните власти да евакуираат десетици илјади жители, јави телевизијата Си-Ен-Ен. Засега нема жртви во пожарите кои, поради силниот ветер, се проширија на 180 ...

Пожарот во Калифорнија се прошири до Лос Анџелес

Тера - 07.12.2017

Неколку илјади калифорниски пожарникари денеска продолжија да се борат со пожарите северно од Лос Анџелес, каде што властите наредија евакуација на жителите од неколку кварта. Огнот го пустоши теренот источно од автопатот 405.