TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Укинат куќниот притвор на Јанакиески за „Титаник“

Алсат-М - 15.04.2019

Кривичниот суд пред десетина дена му го укинал куќниот притвор на поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески за предметот „Титаник“, кој се однесува на изборни нерегуларности.

Еден притвор му се укина, друг останува: Миле не смее да има комуникација со овие сопартијци

Фактор - 15.04.2019

Мила Јанакиески не семе да остварува никаква комуникација со поранешниот лидер на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски кој во моментов ужива политички азил во Будимпешта. Покрај Груевски, екс министерот за транспорт и врски не смее да има комуникација и со ...

На Јанакиески му е забрането да комуницира со Груевски

Фокус - 15.04.2019

Од пред десетина дена на екс министерот Миле Јанакиески му е укинат притворот за случајот „Титаник“, а укината му е и забраната да комуницира со останатите обвинети во случајот, но и со сведоците.

Јанакиески не смее да комуницира со Груевски, Ристовски и Вељаноски

+инфо - 15.04.2019

За случајот „27 април“, имам куќен притвор и забрана за комуникација со инволвирани лица во настанот, да праќам маилови и да комуницирам на мобилен. Ова го кажа поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески денеска во судница на рочиште ...

На Јанакиески му е забрането да комуницира со Груевски

1tv - 15.04.2019

Од пред десетина дена на екс министерот Миле Јанакиески му е укинат притворот за случајот „Титаник“, а укината му е и забраната да комуницира со останатите обвинети во случајот, но и со сведоците.

Јанакиески не смее да комуницира со Груевски, Ристовски и Вељаноски

Press24 - 15.04.2019

За случајот „27 април“, имам куќен притвор и забрана за комуникација со инволвирани лица во настанот, да праќам маилови и да комуницирам на мобилен. Ова го кажа поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески денеска во судница на рочиште ...