TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Силно невреме и град со големина на лешник го погоди Берово

Centar - 10.06.2021

Силно невреме попладнево го погоди источниот дел од Македонија, при што некаде наврна и град. Според информациите топчиња град со големина на лешник го погодија и Берово, за што сведочат и видеата објавени на социјалните мрежи.

(ВИДЕО) Загрижувачки снимки од невремето во Берово

Фокус - 10.06.2021

Попладнево имаше големо невреме во источниот дел на Македонија, но и во остатокот од нашата држава. На социјалните мрежи се појави видео од Берово, каде што се гледа огромна количина на град по улиците.

(ВИДЕО) Загрижувачки снимки од невремето во Берово

Курир

ВИДЕО| Големо невреме го зафати Берово

Нетпрес

Апокалиптични сцени од Берово, улиците „поплавени“ од град (ВИДЕО)

ТВ21 - 10.06.2021

Големо невреме во источниот дел на Македонија. Ова видео е од Берово, каде што се гледа огромна количина на град по улиците. Невреме имаше и во други градови низ земјава, кое направи штети. Исто така невреме се очекува и утре во попладневните часови.

(Видео) Улиците во Берово „поплавени“ од град

Zoom

Невремето го остави пола Скопје без струја

Expres

ЕВН: Екипите во Скопје се на терен, корисниците се префрлуваат на алтернативни напојни точки

ТВ21 - 10.06.2021

Невремето што го зафати Скопје резултираше со испад во високонапонската мрежа. Поради таа причина, корисниците на дел од центарот на Скопје останаа без електрична енергија. Екипите на Електродистрибуција се секогаш на терен со цел брза интервенција ...

Грмотевиците ја изгасија струјата во дел од Скопје

МКД

Невреме го зафати Скопје, голем дел без струја

24Инфо

Дел од Скопје е без струја - ЕВН информира за дефектот

Скопје инфо

Поради силното невремето дел од центарот на Скопје без струја

Точка