TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

[Видео] Во Софија повторно блокади и шатори

Радио МОФ - 09.08.2020

Со блокада на „Орлов мост“ и поставени шатори пред Ректоратот и плоштадот „Независност“ завршија синоќешните протести во Софија, Бугарија, кои беа како одговор на полициската акција за време на протестот во петокот.

Бугарија: Демонстрантите одново поставија шатори за блокада на раскрсници во Софија

24 Вести - 09.08.2020

Откако полицијата ги отстрани шаторите од клучните раскрсници во Софија во петокот наутро, група демонстранти синоќа ги постави повторно и го блокираше сообраќајот на најмалку три места. Овојпат полицијата не ги отстрани шаторите.

Бугарија: Демонстрантите одново поставија шатори за блокада на раскрсници во Софија

Опсервер - 09.08.2020

Софија, 9 август 2020 () – Откако полицијата ги отстрани шаторите од клучните раскрсници во Софија во петокот наутро, група демонстранти синоќа ги постави повторно и го блокираше сообраќајот на најмалку три места.

Бугарија: Демонстрантите одново поставија шатори за блокада на раскрсници во Софија

А1 On - 09.08.2020

Откако полицијата ги отстрани шаторите од клучните раскрсници во Софија во петокот наутро, група демонстранти синоќа ги постави повторно и го блокираше сообраќајот на најмалку три места. Овојпат полицијата не ги отстрани шаторите.

Бугарија: Демонстрантите одново поставија шатори за блокада на раскрсници во Софија

Либертас - 09.08.2020

Откако полицијата ги отстрани шаторите од клучните раскрсници во Софија во петокот наутро, група демонстранти синоќа ги постави повторно и го блокираше сообраќајот на најмалку три места. Овојпат полицијата не ги отстрани шаторите.

Бугарија: Демонстрантите одново поставија шатори за блокада на раскрсници во Софија

Сител - 09.08.2020

Откако полицијата ги отстрани шаторите од клучните раскрсници во Софија во петокот наутро, група демонстранти синоќа ги постави повторно и го блокираше сообраќајот на најмалку три места. Овојпат полицијата не ги отстрани шаторите.

Бугарија: Демонстрантите одново поставија шатори за блокада на раскрсници во Софија

24Инфо - 09.08.2020

Откако полицијата ги отстрани шаторите од клучните раскрсници во Софија во петокот наутро, група демонстранти синоќа ги постави повторно и го блокираше сообраќајот на најмалку три места. Овојпат полицијата не ги отстрани шаторите.

Демонстрантите одново поставија шатори за блокада на улици во Софија

360 степени - 09.08.2020

Откако полицијата ги отстрани шаторите од клучните крстосници во Софија во петокот наутро, група демонстранти синоќа ги постави повторно и го блокираше сообраќајот на најмалку три места. Овојпат полицијата не ги отстрани шаторите.

Бугарија: Демонстрантите одново поставија шатори за блокада на раскрсници во Софија

Слободен Печат - 09.08.2020

Претседателот Румен Радев прокоментира на Фејсбук дека Владата ја вклучила полицијата во судир со илјадници демонстранти. Откако полицијата ги отстрани шаторите од клучните раскрсници во Софија во петокот наутро, група демонстранти синоќа ги постави ...

Демонстрантите во Софија повторно поставија шатори

Независен - 09.08.2020

Бугарија – Откако полицијата ги отстрани шаторите од клучните раскрсници во Софија во петокот наутро, група демонстранти синоќа ги постави повторно и го блокираше сообраќајот на најмалку три места. Овојпат полицијата не ги отстрани шаторите.

Демонстрантите во Софија повторно поставија шатори

+инфо - 09.08.2020

Претседателот Румен Радев прокоментира на Фејсбук дека Владата ја вклучила полицијата во судир со илјадници демонстранти. Откако полицијата ги отстрани шаторите од клучните раскрсници во Софија во петокот наутро, група демонстранти синоќа ги постави ...

Во Софија повторно демонстрантите со шатори го блокираа сообраќајот

Канал5 - 09.08.2020

Откако полицијата ги отстрани шаторите од клучните раскрсници во Софија во петокот наутро, група демонстранти синоќа повторно поставиле шатори и го блокирале сообраќајот на најмалку три места. Овојпат полицијата не ги отстрани шаторите.

Демонстрантите одново поставија шатори за блокада на раскрсници во Софија

Вечер Прес - 09.08.2020

Откако полицијата ги отстрани шаторите од клучните раскрсници во Софија во петокот наутро, група демонстранти синоќа ги постави повторно и го блокираше сообраќајот на најмалку три места. Овојпат полицијата не ги отстрани шаторите.

Не се откажуваат: Демонстрантите пак поставија шатори, бараат Бојко да си замине

Република - 09.08.2020

Откако полицијата ги отстрани шаторите од клучните раскрсници во Софија во петокот наутро, група демонстранти синоќа ги постави повторно и го блокираше сообраќајот на најмалку три места. Овојпат полицијата не ги отстрани шаторите.

Демонстрантите не се откажуваат, пак поставија шатори, бараат Бојко да си замине

Нетпрес - 09.08.2020

Откако полицијата ги отстрани шаторите од клучните раскрсници во Софија во петокот наутро, група демонстранти синоќа ги постави повторно и го блокираше сообраќајот на најмалку три места. Овојпат полицијата не ги отстрани шаторите.

Бугарија: Демонстрантите против Владата на Борисов одново дигнаа шатори за блокада на Софија

Денешен - 09.08.2020

Откако полицијата ги отстрани шаторите од клучните раскрсници во Софија во петокот наутро, група демонстранти синоќа ги постави повторно и го блокираше сообраќајот на најмалку три места. Овојпат полицијата не ги отстрани шаторите.