TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вработените во „Фени“ добија плата

Макфакс - 07.12.2017

На вработените во кавадаречкиот металуршки комбинат „Фени“ им беше исплатена платата за месец ноември, со што им останува неподмирена уште една плата, којашто е влезена во стечајна маса. Вчера, стечајниот управник на „Фени“, Мирослав Анастасиевски, ...

Кривична пријава за екс директорот на Фени

24 Вести - 06.12.2017

Неверојатни 51,5 милиони долари испумпал во странство екс директорот Јусуф Миракхмедов од сметката на Фени, објави денеска финансиската полиција. Наместо да наплати, Миракхмедов простил долг од преку 50 милиони долари, кој фирмата Кунико маркетинг ...

Вработените во Фени ги прекинаа блокадите, екс менаџментот доби нова кривична пријава

Сител - 06.12.2017

Швајцарскиот фонд Фос Асад Менаџмент е првиот инвеститор кои го потпиша меморандумот со условите од банките за превземање на Фени. Но дали ќе го добие комбинатот ќе се се знае до крајот на денот кога истекува рокот во кои сите заинетерсирани ...

(Видео) Ексдиректорот на „Фени“ доби втора кривична пријава од Финансиската полиција

Макфакс - 06.12.2017

Управата за финансиска полиција поднесе втора кривична пријава против поранешниот директор на „Фени“, Јусуф Миракхмедов, поради основано сомнение за злоупотреба на службена положба и овластување.

Кривична пријава за извршниот директор на Фени, Миракхмедов

Канал 77 - 06.12.2017

Управата за финансиска полиција денес поднесе кривична пријава поради постоење на сомневање за злоупотреба на службената должност и овластување за Јусуф Миракхмедов, извршен директор на кавадаречкиот комбинат за никел Фени индустри.

Транспортерите на руда за „Фени” бараат да бидат исплатени

+инфо - 06.12.2017

Транспортерите бараат примени од банките, вицепремиерот Кочо Анѓушев или од стечајниот во „Фени”. Што побрзо да се најде инвеститор за „Фени”, побара денеска Трајче Пејовски, претседател на Здружението на транспортери кои носеа руда за комбинатот ...

Вработените од „Фени“ ги прекинаа блокадите, чекаат ноемвриска плата

24 Вести - 06.12.2017

Вработените во кавадаречки „Фени“ денеска ги прекинаа блокадите на патиштата. Очекуваат да им биде исплатена ноемвриската плата. Во моментов синдикатот води преговори да се најде начин како да се исплати октомвриската плата со што вработените би ...

Вработените во „Фени“ добија плата

Вечер - 07.12.2017

На вработените во кавадаречкиот металуршки комбинат „Фени“ им беше исплатена платата за месец ноември, со што им останува неподмирена уште една плата, којашто е влезена во стечајна маса. Вчера, стечајниот управник на „Фени“, Мирослав Анастасиевски, ...

Плата и пријавување на сите работници во Фени Индустри, најави стечајниот управник

Сител - 06.12.2017

Стечајниот управник на Фени Индустри Мирослав Анастасиевски денеска преку соопштение информира дека по добивањето на решението од Основниот суд Велес, доверителите подносители на пријавата за стечај, ги депонирале потребните средства на сметката на ...

Протестот на „Фени” во мирување...

Н.Македонија - 06.12.2017

Протестот на „Фени” во мирување Работници од „Фени” кои изминативе денови протестираа поради две неисплатени плати, денеска го ставија протестот во мирување. Претседателот на Синдикатот Ѓоре Палитов информира дека вчера, по блокадата на патот ...

Вработените во ФЕНИ ги интензивираат протестите

Телма - 05.12.2017

Трпението на работниците во Фени е при крај. Загрижени за својата и егзистенцијата на своите семејства, и денеска 3 часа го блокираа патот Прилеп - Градско во обид да си ги добијат ветените а неисплатени плати за октомври и ноември.

Вработени на „Фени индустри“ повторно го блокираат патот Градско-Прилеп

24 Вести - 05.12.2017

„Нека дојдат да докажат што е проблемот.“ вели работник од Фени. На работ на трпението се работниците на кавадаречки Фени. Итно ги бараат претставниците на банките кредитори и вицепремиерот Кочо Анѓушев да дојдат на блокадите и лично да им објаснат ...

Продолжуваат протестите на вработените од ФЕНИ

Алфа - 05.12.2017

Повторно блокада на патот Градско-Прилеп. Нов масовен протест на вработените на ФЕНИ Повторно блокада на патот Градско-Прилеп. Нов масовен протест на вработените на ФЕНИ. Тие и денеска протестираат поради две неисплатени плати, а и на денешниот ...

Испумпани над 50 милиони долари: Кој дозволи ваков криминал – доцни ли кривичната за екс директорот на Фени?!

Локално - 06.12.2017

Неверојатни 51,5 милиони долари испумпал во странство екс директорот Јусуф Миракхмедов од сметката на Фени, објави денеска финансиската полиција. Наместо да наплати, Миракхмедов простил долг од преку 50 милиони долари, кој фирмата Кунико маркетинг ...

(Видео) Екс директорот на „Фени“ доби втора кривична пријава од Финансиската полиција

Вечер - 06.12.2017

Управата за финансика полиција поднесе втора кривична пријава против поранешниот директор на „Фени“, Јусуф Миракхмедов, поради основано сомение за злоупотреба на службена положба и овластување.

Транспортерите на руда за „Фени” бараат поскоро да се најде инвеститор

Либертас - 06.12.2017

Што побрзо да се најде инвеститор за „Фени”, побара денеска Трајче Пејовски, претседател на Здружението на транспортери кои носеа руда за комбинатот кој сега е во стечај. – Бараме да бидеме примени од банките, вицепремиерот Анѓушев или од стечајниот ...

Вработените во „Фени“ добија плата

Канал 77 - 07.12.2017

На вработените во кавадаречкиот металуршки комбинат „Фени“ им беше исплатена платата за месец ноември, со што им останува неподмирена уште една плата, којашто е влезена во стечајна маса. Вчера, стечајниот управник на „Фени“, Мирослав Анастасиевски, ...

Стечајниот управник најави плати и пријавување на сите работници во „Фени“

Press24 - 06.12.2017

Стечајниот управник на Фени Индустри Мирослав Анастасиевски денеска преку соопштение информира дека по добивањето на решението од Основниот суд Велес, доверителите подносители на пријавата за стечај, ги депонирале потребните средства на сметката на ...

Протестот на „Фени” во мирување

Телма - 06.12.2017

Работници од „Фени” кои изминативе денови протестираа поради две неисплатени плати, денеска го ставија протестот во мирување. Претседателот на Синдикатот Ѓоре Палитов информира дека вчера, по блокадата на патот Градско-Прилеп, разговарале со ...

Вработените на „Фени“ повторно го блокираа патот Градско-Прилеп: Кој ја искреира кризата во Комбинатот и зошто – ...

Локално - 05.12.2017

„Нека дојдат да докажат што е проблемот.“ вели работник од Фени. На работ на трпението се работниците на кавадаречки Фени. Итно ги бараат претставниците на банките кредитори и вицепремиерот Кочо Анѓушев да дојдат на блокадите и лично да им објаснат ...

Екс директорот на „Фени“ доби втора кривична пријава од Финансиската полиција

Кајгана - 06.12.2017

Управата за финансика полиција поднесе втора кривична пријава против поранешниот директор на „Фени“, Јусуф Миракхмедов, поради основано сомение за злоупотреба на службена положба и овластување.

Транспортерите на руда за „Фени” бараат поскоро да се најде инвеститор

А1 On - 06.12.2017

Што побрзо да се најде инвеститор за „Фени”, побара денеска Трајче Пејовски, претседател на Здружението на транспортери кои носеа руда за комбинатот кој сега е во стечај. – Бараме да бидеме примени од банките, вицепремиерот Анѓушев или од стечајниот ...

Вработените во „Фени“ добија плата

Точка - 07.12.2017

На вработените во кавадаречкиот металуршки комбинат „Фени“ им беше исплатена платата за месец ноември, со што им останува неподмирена уште една плата, којашто е влезена во стечајна маса. Вчера, стечајниот управник на „Фени“, Мирослав Анастасиевски, ...

Вработените во „Фени“ ќе добијат плата

+инфо - 06.12.2017

Вработените ќе примат плата и ќе потпишат договори за вработување, без прекин на стажот, континуитетот ќе биде запазен,инфорира Анастасиевски. Доверителите кои поднесоа пријава за стечај ги депонирале потребните пари на сметка на „Фени“, информира ...

Протестот на „Фени” во мирување, најавена исплата на платите

МКД - 06.12.2017

Работници од „Фени” кои изминативе денови протестираа поради две неисплатени плати, денеска го ставија протестот во мирување. Претседателот на Синдикатот Ѓоре Палитов информира дека вчера, по блокадата на патот Градско-Прилеп, разговарале со ...

Јусуф Миракхмедов доби кривична - се товари за злоупотреби во „Фени“

Фактор - 06.12.2017

Управата за финансиска полиција поднесе втора кривична пријава против поранешниот директор на „Фени“, Јусуф Миракхмедов, поради основано сомение за злоупотреба на службена положба и овластување.

Плата и пријавување на сите работници во Фени Индустри, најави стечајниот управник

Слободен Печат - 06.12.2017

Стечајниот управник на Фени Индустри Мирослав Анастасиевски денеска преку соопштение информира дека п о добивањето на решението од Основниот суд Велес, доверителите подносители на пријавата за стечај, ги депонирале потребните средства на сметката на ...

Протестот на „Фени” во мирување

Алсат-М - 06.12.2017

Работници од „Фени” кои изминативе денови протестираа поради две неисплатени плати, денеска го ставија протестот во мирување. Претседателот на Синдикатот Ѓоре Палитов информира дека вчера, по блокадата на патот Градско-Прилеп, разговарале со ...

Вработените во „Фени“ ќе добијат плата и пријавување

Нетпрес - 06.12.2017

По добивањето на Решението од Основниот Суд Велес, за продолжување на започнатите работи, доверителите подносители на пријавата за стечај, ги депонираа потребните средства на сметката на Фени Индустри АД, информира стечајниот управник на „Фени“, ...

Протестот на „Фени” во мирување

+инфо - 06.12.2017

Најдоцна до утре, до 9 -10 часот ќе ја добиеме. Но службеничката тука ги прави сите напори да се исплати уште денеска, соопшти Палитов. Работници од „Фени” кои изминативе денови протестираа поради две неисплатени плати, денеска го ставија протестот ...

Почнала пресметката за исплата на платите во „Фени“, вработените нема да имаат прекин во стажот

Макфакс - 06.12.2017

Стечајниот управник на кавадаречкиот металуршки комбинат „Фени“, Мирослав Анастасиевски, утрово информираше дека доверителите подносители на пријавата за стечај ги депонирале потребните средства на сметката на фабриката.

Протестот на „Фени” во мирување

Либертас - 06.12.2017

Работници од „Фени” кои изминативе денови протестираа поради две неисплатени плати, денеска го ставија протестот во мирување. Претседателот на Синдикатот Ѓоре Палитов информира дека вчера, по блокадата на патот Градско-Прилеп, разговарале со ...

Плата и пријавување на работниците во „Фени“, најави стечајниот управник...

Н.Македонија - 06.12.2017

Плата и пријавување на работниците во „Фени“, најави стечајниот управник Стечајниот управник на „Фени индустри“ Мирослав Анастасиевски денеска преку соопштение информира дека по добивањето на решението од Основниот суд Велес, доверителите ...

Протестот на „Фени” во мирување

А1 On - 06.12.2017

Работници од „Фени” кои изминативе денови протестираа поради две неисплатени плати, денеска го ставија протестот во мирување. Претседателот на Синдикатот Ѓоре Палитов информира дека вчера, по блокадата на патот Градско-Прилеп, разговарале со ...

Плата и пријавување на сите работници во Фени Индустри, најави стечајниот управник

Либертас - 06.12.2017

Стечајниот управник на Фени Индустри Мирослав Анастасиевски денеска преку соопштение информира дека п о добивањето на решението од Основниот суд Велес, доверителите подносители на пријавата за стечај, ги депонирале потребните средства на сметката на ...

Протестот на „Фени” во мирување

Шеталиште - 06.12.2017

Работници од „Фени” кои изминативе денови протестираа поради две неисплатени плати, денеска го ставија протестот во мирување. Претседателот на Синдикатот Ѓоре Палитов информира дека вчера, по блокадата на патот Градско-Прилеп, разговарале со ...

Плата и пријавување на сите работници во Фени Индустри, најави стечајниот управник

А1 On - 06.12.2017

Стечајниот управник на Фени Индустри Мирослав Анастасиевски денеска преку соопштение информира дека по добивањето на решението од Основниот суд Велес, доверителите подносители на пријавата за стечај, ги депонирале потребните средства на сметката на ...

Плата и пријавување на сите работници во Фени Индустри, најави стечајниот управник

Локално - 06.12.2017

Стечајниот управник на Фени Индустри Мирослав Анастасиевски денеска преку соопштение информира дека по добивањето на решението од Основниот суд Велес, доверителите подносители на пријавата за стечај, ги депонирале потребните средства на сметката на ...

Почнала пресметката за исплата на платите во „Фени“ , вработените нема да имаат прекин во стажот

Канал 77 - 06.12.2017

Стечајниот управник на кавадаречкиот металуршки комбинат „Фени“, Мирослав Анастасиевски, утрово информираше дека доверителите подносители на пријавата за стечај ги депонирале потребните средства на сметката на фабриката.

Почнала пресметката за исплата на платите во „Фени“ , вработените нема да имаат прекин во стажот

Вечер - 06.12.2017

Стечајниот управник на кавадаречкиот металуршки комбинат „Фени“, Мирослав Анастасиевски, утрово информираше дека доверителите подносители на пријавата за стечај ги депонирале потребните средства на сметката на фабриката.

Почнала пресметката за исплата на платите во „Фени“, вработените нема да имаат прекин во стажот

Точка - 06.12.2017

Стечајниот управник на кавадаречкиот металуршки комбинат „Фени“, Мирослав Анастасиевски, утрово информира дека доверителите подносители на пријавата за стечај ги депонирале потребните средства на сметката на фабриката.

Стечајниот управник на ФЕНИ: Плати и вработувања без прекин во стажот

Нова ТВ - 06.12.2017

Стечајниот управник на Фени Индустри Мирослав Анастасиевски денеска преку соопштение информира дека п о добивањето на решението од Основниот суд Велес, доверителите подносители на пријавата за стечај, ги депонирале потребните средства на сметката на ...

Започна пресметката за исплата на платите во „Фени“, вработените нема да имаат прекин во стажот

Денар - 06.12.2017

Стечајниот управник на кавадаречкиот металуршки комбинат „Фени“, Мирослав Анастасиевски, утрово информира дека доверителите подносители на пријавата за стечај ги депонирале потребните средства на сметката на фабриката.

Стечајниот управник најави плата и пријавување на сите работници во „Фени Индустри“

Стандард - 06.12.2017

Стечајниот управник на Фени Индустри Мирослав Анастасиевски денеска преку соопштение информира дека по добивањето на решението од Основниот суд Велес, доверителите подносители на пријавата за стечај, ги депонирале потребните средства на сметката на ...

На работниците на ФЕНИ повторно им се ветуваат платите

Фактор - 06.12.2017

Стечајниот управник на Фени Индустри Мирослав Анастасиевски повторно преку соопштение за јавност ги уверува работниците дека ќе ги добијат неисплатените плати откако е добиено решението од Основниот суд Велес, доверителите подносители на пријавата ...

Плата и пријавување на сите работници во Фени Индустри, најави стечајниот управник

Канал5 - 06.12.2017

Стечајниот управник на Фени Индустри Мирослав Анастасиевски денеска преку соопштение информира дека по добивањето на решението од Основниот суд Велес, доверителите подносители на пријавата за стечај, ги депонирале потребните средства на сметката на ...

Плата и пријавување на сите работници во Фени Индустри, најави стечајниот управник

ТВ21 - 06.12.2017

Стечајниот управник на Фени Индустри Мирослав Анастасиевски денеска преку соопштение информира дека п о добивањето на решението од Основниот суд Велес, доверителите подносители на пријавата за стечај, ги депонирале потребните средства на сметката на ...

Плата и пријавување на сите работници во „Фени“

МРТ - 06.12.2017

Стечајниот управник соопшти дека првиот чекор кон стабилизација е исплата на платите на вработените, за што е почната процедура за пресметка. Вработените ќе примат плата и ќе потпишат договори за вработување, без прекин на стажот...

Стечајниот управник на “Фени” најави плата и пријавување на сите работници

Денар - 06.12.2017

Денеска преку соопштение стечајниот управник на Фени Индустри Мирослав Анастасиевски информираше дека по добивањето на решението од Основниот суд Велес, доверителите подносители на пријавата за стечај, ги депонирале потребните средства на сметката ...