TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Путин и Ердоган во Сочи ќе разговараат за Сирија

Глас на Америка - 14.09.2018

Средбата доаѓа во време кога меѓународната заедница искажа загриженост за можната акција на владините сили против бунтовниците во Идлиб Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган ќе се сретне со неговиот руски колега Владимир Путин во руското ...

Потврденo: Ердоган и Путин во понеделник во Сочи

МКД - 14.09.2018

Рускиот претседател Владимир Путин ќе се сретне со неговиот турски колега, Реџеп Таип Ердоган во рускиот град Сочи во понеделник, пренесе Ројтерс . „Оваа средба е можна и се подготвува“, изјави портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков за новинарите.

Путин и Ердоган в понеделник во Сочи

Макфакс - 14.09.2018

Кремељ потврди дека се подготвува средба меѓу рускиот претседател Владимир Путин и турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, в понеделник во црноморскиот град Сочи. „Таа средба е можна и се подготвува“ изјави портпаролот на Кремељ, Дмитриј Песков, ...

Турција: Работиме на прекин на огнот во Идлиб

Макфакс - 14.09.2018

Турскиот министер за надворешни работи, Мевлут Чавушоглу изјави дека Турција работи на постигнување на прекин на огнот во северозападна Сирија која е под контрола на бунтовниците. Како што рече, Турција е подготвена на соработка во борба против ...

Чавушоглу: Работиме на прекин на огнот во Идлиб

Макфакс - 14.09.2018

Турскиот министер за надворешни работи, Мевљут Чавушоглу изјави дека Турција работи на постигнување прекин на огнот во северозападниот дел на Сирија, кој е под контрола на бунтовниците и е подготвена на соработка во борбата против терористичките ...

Турција бара прекин на огнот во Идлиб, Ердоган ќе се сретне со Путин

Слободен Печат - 14.09.2018

Турција и западните земји стравуваат дека оваа офанзива ќе доведе до голем број жртви, како и до нов бегалски бран кон Европа. Чавушоглу најави дека турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган в понеделник во Сочи ќе разговара со неговиот руски колега ...

Путин и Ердоган со средба во Сочи

Press24 - 14.09.2018

В понеделник во црноморскиот град Сочи ќе се сретнат .рускиот претседател Владимир Путин и турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. „Таа средба е можна и се подготвува“ изјави портпаролот на Кремељ, Дмитриј Песков, пренесе Ројтерс.

Чавушоглу: Работиме на прекин на огнот во Идлиб

Точка - 14.09.2018

Турскиот министер за надворешни работи, Мевљут Чавушоглу изјави дека Турција работи на постигнување прекин на огнот во северозападниот дел на Сирија, кој е под контрола на бунтовниците и е подготвена на соработка во борбата против терористичките ...

Ердоган ќе се сретне со Путин, Турција бара прекин на огнот во Идлиб,

Курир - 14.09.2018

Турскиот министер за надворешани работи Мевљут Чавушоглу денеска изјави дека Турција работи на прекин на огнот во сириската област Идлиб и нуди соработка против терористичките групи во оваа област.

Путин и Ердоган в понеделник во Сочи

Точка - 14.09.2018

Кремељ потврди дека се подготвува средба меѓу рускиот претседател Владимир Путин и турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган в понеделник во црноморскиот град Сочи. „Таа средба е можна и се подготвува“, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, ...

Турција бара прекин на огнот во Идлиб, Ердоган ќе се сретне со Путин

А1 On - 14.09.2018

Турскиот министер за надворешани работи Мевљут Чавушоглу денеска изјави дека Турција работи на прекин на огнот во сириската област Идлиб и нуди соработка против терористичките групи во оваа област.

Путин и Ердоган в понеделник во Сочи

Република - 14.09.2018

Кремељ потврди дека се подготвува средба меѓу рускиот претседател Владимир Путин и турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, в понеделник во црноморскиот град Сочи. – Таа средба е можна и се подготвува – изјави портпаролот на Кремељ, Дмитриј Песков, ...

Турција бара прекин на огнот во Идлиб, Ердоган ќе се сретне со Путин

Стандард - 14.09.2018

Турскиот министер за надворешани работи Мевљут Чавушоглу денеска изјави дека Турција работи на прекин на огнот во сириската област Идлиб и нуди соработка против терористичките групи во оваа област.

Турција бара прекин на огнот во Идлиб, Ердоган ќе се сретне со Путин

1tv - 14.09.2018

Турскиот министер за надворешани работи Мевљут Чавушоглу денеска изјави дека Турција работи на прекин на огнот во сириската област Идлиб и нуди соработка против терористичките групи во оваа област.

Турција бара прекин на огнот во Идлиб, Ердоган ќе се сретне со Путин

CivilMedia - 14.09.2018

Турскиот министер за надворешани работи Мевљут Чавушоглу денеска изјави дека Турција работи на прекин на огнот во сириската област Идлиб и нуди соработка против терористичките групи во оваа област.

Турција бара прекин на огнот во Идлиб, Ердоган ќе се сретне со Путин

Кајгана - 14.09.2018

Анкара, 14 септември 2018 (МИА) - Турскиот министер за надворешни работи Мевљут Чавушоглу изјави дека Турција работи на прекин на огнот во сириската област Идлиб и нуди соработка против терористичките групи во оваа област.

Турција бара прекин на огнот во Идлиб, Ердоган ќе се сретне со Путин

Локално - 14.09.2018

Турскиот министер за надворешани работи Мевљут Чавушоглу денеска изјави дека Турција работи на прекин на огнот во сириската област Идлиб и нуди соработка против терористичките групи во оваа област.

Турција бара прекин на огнот во Идлиб, Ердоган ќе се сретне со Путин

Либертас - 14.09.2018

Турскиот министер за надворешани работи Мевљут Чавушоглу денеска изјави дека Турција работи на прекин на огнот во сириската област Идлиб и нуди соработка против терористичките групи во оваа област.