TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вилијан заминува од Челзи: Со емотивно писмо се прости од фановите

Gol.mk - 09.08.2020

Бразилскиот фудбалер од редовите на Челзи, Вилијан Боргес дефинитивно го напушта таборот на Франк Лампард. Иако долго се шпекулираше дека можеби ќе остане во оваа средина, крилниот напаѓач не пронајде заеднички јазик со управата, па преку емотивно ...

Вилијан остави проштално писмо и го напушти Челзи

Спортклуб - 09.08.2020

Готово е, по седум години заврши љубовта меѓу Челзи и Вилијан. Преговорите меѓу двете страни околу продолжувањето на соработката траеја неколку месеци, но се говори дека немало баш преголема искрена желба ни кај клубот ни кај играчот да продолжат ...

Вилијан за 32-риот роденден објави дека си заминува од Челзи

Спортманија - 09.08.2020

Бразилецот седум сезони го држеше средниот ред на Сините од Лондон. Бразилскиот фудбалер Вилијан Боргеш да Силва, познат како Вилијан, денеска наполни 32 години и оваа прилика ја искористи за официјално да објави дека го напушта Челзи, клубот чиј ...

Вилијан потврди дека по седум години заминува од Челси

Макфакс - 09.08.2020

Вилијан потврди дека по седум години заминува од „Стемфорд бриџ“ со шпекулации дека од Челси се сели во северен Лондон, односно во Арсенал. 32-годишниот Бразилец постигна 63 гола и имаше 62 асистенции во 339 настапи за Челси откако пристигна од ...

Вилијан упати писмо до навивачите на Челси пред преселбата во Арсенал

Локално - 09.08.2020

Еден од најдобрите играчи на Челси во изминатите сезони, Вилијан дефинитивно ќе ги напушти редовите на клубот од „Стемфорд Бриџ“. Бразилецот објави писмо на социјалните медиуми во кое им се заблагодари на навивачите на Челси за поддршката што ја ...

Вилијан со отворено писмо се збогува од фановите на Челси (ФОТО)

МКД - 09.08.2020

Вилијан по седум години заминува од Челси, Бразилецот денеска се збогува со навивачите на сините, неговата следна дестинација би требало да биде Арсенал. Вилијан заминува од Челси откако неговиот договор истече, а не најде заеднички јазик со ...

Вилијан го напушти Челси, следува трансфер во Арсенал!

Слободен Печат - 09.08.2020

Токму на својот роденден (32) бразилското потврди дека ќе го напушти клубот од „Стемфорд бриџ“. Вилијан после седум години соработка се разделува со Челси, а според најавите кариерата ќе ја продолжи во Арсенал.

Вилијан се збогува со Челси: Поминав седум прекрасни години, си одам со крената глава!

Sport 1 - 09.08.2020

Бразилскиот репрезентативец Вилијан и официјално се збогува од лондонски Челси, каде мина седум години од кариерата, а според најавите ќе остане во Лондон, но ќе се пресели на Северот во – Арсенал.

Вилијан се збогуваше со Челси и неговите фанови (Фото)

Дерби - 09.08.2020

По многу шпекулации и одолговлекувања во однос на евентуален нов договор, Вилијан дефинитивно ќе го напушти Челси. Бразилецот посакуваше да остане во лондонскиот клуб, но Челси не му го исполни барањето за тригодишен договор, што донесе и ситуација ...

Вилијан со писмо се прости од Челзи

Спортски - 09.08.2020

Крилниот фудбалер Вилијан го приведува кон крајот својот мандат на „Стенфорд Бриџ“, а новиот клуб за кој ќе игра ќе биде локалниот ривал Арсенал. Бразилецот со писмо се прости од навивачите кои го поддржува во последните седум години.

Вилијан го најави своето заминување од Челзи

Опсервер - 09.08.2020

Лондон, 9 август 2020 () – Напаѓачот Вилијан денес го најави своето заминување од Челзи. Триесет и двегодишниот бразилски фудбалер за ова напиша на својот профил на Твитер. Вилијан играше во тимот од Лондон од 2013 година.

Вилијан го најави своето заминување од Челзи

Sport M - 09.08.2020

Лондон, 9 август 2020 (МИА) – Напаѓачот Вилијан денес го најави своето заминување од Челзи. Триесет и двегодишниот бразилски фудбалер за ова напиша на својот профил на Твитер. Вилијан играше во тимот од Лондон од 2013 година.

Вилијан го најави своето заминување од Челзи

А1 On - 09.08.2020

Напаѓачот Вилијан денес го најави своето заминување од Челзи. Триесет и двегодишниот бразилски фудбалер за ова напиша на својот профил на Твитер. Вилијан играше во тимот од Лондон од 2013 година.

Вилијан го најави своето заминување од Челзи

Либертас - 09.08.2020

Напаѓачот Вилијан денес го најави своето заминување од Челзи. Триесет и двегодишниот бразилски фудбалер за ова напиша на својот профил на Твитер. Вилијан играше во тимот од Лондон од 2013 година.