TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Значителна промена на времето, доаѓа и снег: Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

Centar - 08.12.2023

Во недела претежно во западните делови во попладневните часови и кон крајот на денот ќе има локални врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Потоа до четврток времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури, Дневните ...

Силен ветер, па дожд и снег – Метеоцентар со детали за следните 4 дена

Centar

СТУДЕН БРАН ОД СЕВЕР: Се очекува врнежите од дожд да преминат во снег, со што ќе има појава и на мраз!

Градина

На пат студен бран од север, дождот ќе премине во снег кој истиот најпрво ќе се спушти до 1000 метри надморска височина

Порта

СНЕГ, МРАЗ И ГОЛЕМ СТУД: Еве какво време не очекува деновиве

Фактор

ЌЕ ВРНЕ СНЕГ, ПОПЛАДНЕВО И ВЕЧЕРВА ИЗБЕГНУВАЈТЕ ГИ ПЛАНИНСКИТЕ ПРЕВОИ - директорот на ЦУК Ангелов со предупредување

Женски магазин

ЌЕ НÈ ОГРЕЕ СОНЦЕ Какво време нè очекува во следните три дена?

+инфо

Бриф Lider

Не очекуваат температури под нулата, врнежи од снег на повисоките места – граѓаните да избегнуваат планински превои!

4NEWS - 07.12.2023

Центарот за управување со кризи информира дека според УХМР, денес попладне и вечер на повисоките места се очекуваат врнежи од снег и температури околу и под нулата. „Затоа апелираме до граѓаните доколку немаат неопходна потреба попладнево и вечерва ...

ЌЕ ВРНЕ СНЕГ, ПОПЛАДНЕВО И ВЕЧЕРВА ИЗБЕГНУВАЈТЕ ГИ ПЛАНИНСКИТЕ ПРЕВОИ - директорот на ЦУК Ангелов со предупредување

Фактор

ЦУК со апел до возачите попладнево да ги избегнуваат планинските превои поради најави на снег

Слободен Печат

ЦУК: Поради најава за снег и минусни температури, да се избегнуваат планински превои и критични точки

Сител

ЦУК: Поради најава за снег да се избегнуваат планински превои

Независен

ЦУК: Поради најава за снег и минусни температури, да се избегнуваат планински превои

Канал5

Поради најава за снег и минусни температури, ЦУК порача да се избегнуваат планински превои и критични точки

Локално

Gostivarpress.mk 365 Press24 МКД OhridNews Либертас ТВ21 еМагазин