TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

20 годишно момче пријавило дека му го украле џипот, за лихварот да не им каже на неговите дека има долг

MakPress - 15.09.2021

На 13.09.2021, полициски службеници од Полициската станица Чаир го лишиле од слобода Д.И.(20) од кратовско село, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „лажно пријавување кривично дело“.

Лажно пријавил дека му го украле автомобилот – поднесена кривична пријава против 20. годишник

Курир - 14.09.2021

На 13.09.2021, полициски службеници од Полициската станица Чаир го лишиле од слобода Д.И.(20) од кратовско село, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „лажно пријавување кривично дело“.

Кривична пријава за млад кратовец поради лажно пријавување кривично дело

Скопје инфо - 14.09.2021

На 13.09.2021, полициски службеници од Полициската станица Чаир го лишиле од слобода Д.И.(20) од кратовско село, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „лажно пријавување кривично дело“.

Момче од Кратовско со “таурег“ платил долг на лихвари, па лажно пријавил дека му е украден

24Инфо - 14.09.2021

На 13.09.2021, полициски службеници од Полициската станица Чаир го лишиле од слобода Д.И.(20) од кратовско село, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „лажно пријавување кривично дело”.

Кривична пријава против кратовец за лажно пријавување кривично дело

Сител - 14.09.2021

Полициски службеници вчера привеле кратовец за лажно пријавување кривично дело, соопшти Министерството за внатрешни работи. Оттаму информираат дека полициски службеници од Полициската станица Чаир вчера го лишиле од слобода Д.И.

Кривична пријава против кратовец за лажно пријавување кривично дело

Фокус - 14.09.2021

Полициски службеници вчера привеле кратовец за лажно пријавување кривично дело, соопшти Министерството за внатрешни работи. Оттаму информираат дека полициски службеници од Полициската станица Чаир вчера го лишиле од слобода Д.И.

Кривична пријава за лице кое лажно пријавило дека му бил украден автомобилот

Н.Македонија - 14.09.2021

Полицијата го приведе Д.И.(20) од кратовско село, поради лажно пријавување кривично дело. – На 6 септември во Полициската станица Чаир Д.И. пријавил дека на улицата Гоце Стојчевски во Скопје му било одземено патничко возило „фолксваген туарег“ со ...

Кривична пријава против кратовец за лажно пријавување кривично дело

Lider - 14.09.2021

Полициски службеници вчера привеле кратовец за лажно пријавување кривично дело, соопшти Министерството за внатрешни работи. Оттаму информираат дека полициски службеници од Полициската станица Чаир вчера го лишиле од слобода Д.И.

Кривична пријава за 20-годишник кој лажно пријавил дека му бил украден автомобилот

Скопско Ехо - 14.09.2021

Полицијата го приведе Д.И.(20) од кратовско село, поради лажно пријавување кривично дело. „На 6 септември во Полициската станица Чаир Д.И. пријавил дека на улицата Гоце Стојчевски во Скопје му било одземено патничко возило ‘фолксваген туарег’ со ...

Лажно пријавил дека му го украле автомобилот – поднесена кривична пријава

Република - 14.09.2021

На 13.09.2021, полициски службеници од Полициската станица Чаир го лишиле од слобода Д.И.(20) од кратовско село, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „лажно пријавување кривично дело“.

Кривична пријава за 20-годишник кој лажно пријавил дека му бил украден автомобилот

Точка - 14.09.2021

Полицијата го приведе Д.И.(20) од кратовско село, поради лажно пријавување кривично дело. „На 6 септември во Полициската станица Чаир Д.И. пријавил дека на улицата Гоце Стојчевски во Скопје му било одземено патничко возило ‘фолксваген туарег’ со ...

Кривична пријава против кратовец за лажно пријавување кривично дело

Опсервер - 14.09.2021

– Полициски службеници вчера привеле кратовец за лажно пријавување кривично дело, соопшти Министерството за внатрешни работи. Оттаму информираат дека полициски службеници од Полициската станица Чаир вчера го лишиле од слобода Д.И.

Кратовец пријавил дека му го украле џипот, за лихварот да не му каже на неговите за долговите

Република - 14.09.2021

Полициски службеници вчера привеле кратовец за лажно пријавување кривично дело, соопшти Министерството за внатрешни работи. Оттаму информираат дека полициски службеници од Полициската станица Чаир вчера го лишиле од слобода Д.И.

20 годишник од кратовско лажно пријавил дека му е украдено возилото – еве зошто го сторил тоа…

4NEWS - 14.09.2021

На 13.09.2021, полициски службеници од Полициската станица Чаир го лишиле од слобода Д.И.(20) од кратовско село, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „лажно пријавување кривично дело“.

Кривична пријава за 20-годишник кој лажно пријавил дека му бил украден автомобилот

Centar - 14.09.2021

Полицијата го приведе Д. И. (20) од кратовско село поради лажно пријавување кривично дело. „На 6 септември во Полициската станица Чаир, Д. И. пријавил дека на улицата Гоце Стојчевски во Скопје му било одземено патничко возило ‘фолксваген туарег’ со ...

Кривична пријава за лажно пријавување кривично дело

MakPress - 14.09.2021

На 13.09.2021, полициски службеници од Полициската станица Чаир го лишиле од слобода Д.И.(20) од кратовско село, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „лажно пријавување кривично дело“.