TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Турчинка прегазена во Штип, со тешки повреди пренесена во болница

Слободен Печат - 29.11.2023

Дваесетгодишна турчинка вчера била прегазена во Штип при што се здобила со тешки повреди. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР ...

Пешак настрада на еден скопски булевар

Скопје инфо - 29.11.2023

36-годишен пешак од Скопје е тешко повреден откако бил прегазен на еден скопски булевар. - На 28.11.2023 во 18.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Св.Климент Охридски“ во Скопје, патничко моторно возило „фолксваген“ со скопски ...

Битолчанец тешко повреден кога патничко возило „форд“ удрило во него

Макфакс - 29.11.2023

Вчера вечер во 20.19 часот во СВР Битола било пријавено дека на крстосницата од улицата „Прилепска“ и улицата „Караџова“ во Битола, патничко моторно возило „форд“ со битолски регистарски ознаки, управувано од 51-годишниот З.С.

20-годишна девојка прегазена во Штип

Скопје инфо - 29.11.2023

20-годишнна девојка е тешко повреден откако бил прегазена од возач во Штип. Како што информира полицијата, вчера во 19.20 часот во СВР Штип било пријавено дека на ул.„Партизанска“ во Штип, патничко моторно возило „опел мерива“ со штипски регистарски ...

36-годишен скопјанец тешко повреден, бил удрен од „фолксваген“

Макфакс - 29.11.2023

Вчера во 18.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булеварот „Св.Климент Охридски“ во Скопје, патничко моторно возило „фолксваген“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 38-годишниот И.З. од Скопје, удрило во пешакот, 36-годишниот С.И.

За само два часа, тројца пешаци во Скопје, Штип и Битола „завршија под тркала“

Фокус - 29.11.2023

МВР информира дека вчера во 18.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул .„Св.Климент Охридски“ во Скопје, патничко моторно возило „фолксваген“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.З.(38) од Скопје, удрило во пешакот С.И.

36-годишен скопјанец тешко повреден, бил удрен од „фолксваген“

Опсервер - 29.11.2023

Вчера во 18.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булеварот „Св.Климент Охридски“ во Скопје, патничко моторно возило „фолксваген“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 38-годишниот И.З. од Скопје, удрило во пешакот, 36-годишниот С.И.

Тројца пешаци прегазени за два часа, ова се деталите

Курир - 29.11.2023

Тројца пешаци се повредени во три одвоени сообраќајни несреќи кои се случиле вчера во период од два часа. Тројца пешаци се повредени во три одвоени сообраќајни несреќи кои се случиле вчера во период од два часа.

Повредена 20-годишна девојка во Штип, во неа удрило возило „опел мерива“

Макфакс - 29.11.2023

Вчера во 19.20 часот во СВР Штип било пријавено дека на улица „Партизанска“ во Штип, патничко моторно возило „опел мерива“ со штипски регистарски ознаки, управувано од 51-годишниот Т.Л. од Штип, удрило во пешакот, 20-годишната С.Е.

Скопјанец тешко повреден, бил удрен од „фолксваген“

Press24 - 29.11.2023

Вчера во 18.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булеварот „Св.Климент Охридски“ во Скопје, патничко моторно возило „фолксваген“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 38-годишниот И.З. од Скопје, удрило во пешакот, 36-годишниот С.И.

Повредена 20-годишна девојка во Штип, во неа удрило возило „опел мерива“

Опсервер - 29.11.2023

Вчера во 19.20 часот во СВР Штип било пријавено дека на улица „Партизанска“ во Штип, патничко моторно возило „опел мерива“ со штипски регистарски ознаки, управувано од 51-годишниот Т.Л. од Штип, удрило во пешакот, 20-годишната С.Е.

Тројца пешаци прегазени за само два часа во Македонија

Скопје инфо - 29.11.2023

Тројца пешаци се повредени во три одвоени сообраќајни несреќи кои се случиле вчера во период од два часа. Од МВР информираат дека вчера во 18:20 часот било пријавено дека на бул.„Св.Климент Охридски“ во Скопје, патничко моторно возило „фолксваген“ ...

Битолчанец тешко повреден, кога патничко возило „форд“ удрило во него

Опсервер - 29.11.2023

Вчера вечер во 20.19 часот во СВР Битола било пријавено дека на крстосницата од улицата „Прилепска“ и улицата „Караџова“ во Битола, патничко моторно возило „форд“ со битолски регистарски ознаки, управувано од 51-годишниот З.С.

Повредена 20-годишна девојка во Штип откако во неа удрило возило

Press24 - 29.11.2023

Вчера во 19.20 часот во СВР Штип било пријавено дека на улица „Партизанска“ во Штип, патничко моторно возило „опел мерива“ со штипски регистарски ознаки, управувано од 51-годишниот Т.Л. од Штип, удрило во пешакот, 20-годишната С.Е.

Битолчанец тешко повреден, автомобил „форд“ удрило во него

Скопје1 - 29.11.2023

Вчера вечер во 20.19 часот во СВР Битола било пријавено дека на крстосницата од улицата „Прилепска“ и улицата „Караџова“ во Битола, патничко моторно возило „форд“ со битолски регистарски ознаки, управувано од 51-годишниот З.С.