TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Челзи го купува голманот на Рен Менди и конечно го продава Кепа

Алфа - 24.09.2020

Седмото засилување на Челзи е голманско и значи доаѓање на Едуард Менди од Рен за 22 милиони евра. Ова треба да значи и дека сините се откажуваат од Кепа Аризалабага и дека Шпанецот кој пред две години беше донесен за 80 милиони ќе биде продаден и ...

Челси доведе нов голман, Ибрахимовиќ позитивен на ковид -19

OhridNews - 24.09.2020

Екипата на Челси го доведе седмото засилување во продолжениот летен преоден рок, откако го ангажираше голманот од Рен, Еудард Менди. „Сините“ за услугите на Менди во висина обештетување на Рен ќе му исплатат 22 милиони фунти.

ВИДЕО: Челси има нов голман, плати 22 милиони фунти за Менди

Дриблинг - 24.09.2020

Едуард Менди од Рен за 22 милиони фунти го засили Челси, Лампард најде резерва за најскапиот голман Кепа Аризабалага. Рен добро инкасира од продабата на Менди, тој потпиша петгодишен догвор со „сините“ од Лондон.

Челси го потврди новото засилување на позицијата која им е проблематична

Спортклуб - 24.09.2020

Челси денеска го потврди седмото засилување за новата сезона, станува збор за засилување на голманската позиција. Со Челси денеска официјално договор потпиша голманот на француски Рен, Едуард Менди, во кој Лампард гледа сериозна конкуренција за Кепа ...

ОФИЦИЈАЛНО: Менди е нов голман на Челзи

SportMedia - 24.09.2020

Едуард Менди и официјално е нов голман на Челзи. Како што потврди лондонскиот клуб, сенегалецот потпишал петгодишен договор и доаѓа како големо засилувањ ена голманското место и конкуренција за Кепа. „Возбуден сум што ќе му се приклучам на Челзи.

Челзи ја доведе конкуренцијата на Кепа, Менди пристигна на „Стемфорд Бриџ“

Gol.mk - 24.09.2020

Екипата на Челзи одработи фантастичен трансфер-период ова лето. Своите редови ги засили со неколку квалитетни фудбалери, но јасно беше дека Френк Лампард ќе тргне и по засилување на голманската позиција.

Најскапиот голман ќе ја грее клупата, Челси го потврди ангажманот на Едуар Менди

24Фудбал - 24.09.2020

Челси го потврди седмото засилување за Френк Лампард ова лето, на Стемфорд Бриџ пристигнува голманот Едуар Менди во зделка вредна околу 22 милиони фунти (25 милиони евра). Најскапиот голман, Кепа Аризабалага може да ја грее клупата во продолжението ...

Официјално: Челси донесе замена за најскапиот голман на светот

Слободен Печат - 24.09.2020

Едуард Менди од денеска и официјално е нов голман на Челси. Како што објавија „сините“, Менди потпиша петгодишен договор и за позицијата прв голман на Челси ќе се бори со најскапиот голман на светот Кепа Аризабалага и Вили Кабаљеро.

Официјално: Челзи донесе замена за Кепа

Спортски - 24.09.2020

Челзи денес го официјализираше седмото засилување, а станува збор за голманот Едуард Менди кој доаѓа од редовите на Рен. По долги преговори со Рен, двата клуба го договорија трансферот за сума од 22 милиони фунти. „Возбуден сум што сум во Челзи.

Дојде Менди, Лампард повеќе нема да се нервира со Кепа

Спортманија - 24.09.2020

Челзи го промовираше новиот голман. Едуар Менди официјално потпиша петгодишен договор со Челзи по комплетирањето на трансферот од редовите на Рен за сума од 25 милиони евра. Сенегалскиот чувар на мрежата е седмото летно засилување на Сините, а од ...

Челси го потврдија трансферот на Менди

TopSport - 24.09.2020

Фудбалскиот клуб Челси го потврди доаѓањето на новиот голман Едуард Менди од Рен. Трансферот на Сенегалецот изнесува околу 30.000.000 евра. Челси на социјалните мрежи го претстави голманот со напомена дека за место во првиот тим ќе се бори со Кепа ...

Челси ја најде замената за Кепа: Менди го облече дресот на гигантот! (ФОТО)

СуперСпорт - 24.09.2020

Сенегалскиот чувар на мрежата Едуар Менди е нов голман на Челси. По долги преговори со Рен, трансферот конечно се реализираше и премиерлигашот донесе конкуренција за несигурниот Кепа Аризабалага.

Филмска приказна: На 22 години беше невработен, а сега ќе го брани голот на Челси

Sport 1 - 24.09.2020

Талентираниот голман Едуар Менди мина тешки моменти во неговата кариера и сакаше да се откаже од фудбалот. Тој на 22 години беше пријавен во бирото за вработување, а неколку години подоцна ќе биде голман на Челси, и тоа ќе го замени најскапиот чувар ...

Збогум, Кепа: Челси го потпиша голманот Менди

Екипа - 24.09.2020

Челси го договори и седмото засилување во овој преоден рок откако денеска го официјализираше трансферот на Едуард Менди, францускиот голман кој за сума од 22 милиони фунти пристигна од редовите на Рен.

Едуард Менди нов голман на Челзи!

Sport M - 24.09.2020

Сенегалецот Едуард Менди е новиот голман на Челзи. По долги преговори со Рен, трансферот на одличниот чувар на мрежата беше завршен денес и Менди потпиша договор со Челзи. “Возбуден сум што сум во Челзи.

Официјално: Менди е нов голман на Челси!

Sport 1 - 24.09.2020

Челси по долги преговори со Рен го договори трансферот на одличниот голман Едуард Менди, кој би требало да ја засили конкуренцијата за Кепа Аризабалага, а можеби и да го преземе првото место меѓу стативите.

Челси го официјализираше и седмото засилување

Дерби - 24.09.2020

Од таборот на Челси предмалку го официјализира и седмото летно засилување. Нов член на клубот од Лондон, како што се очекуваше, е Едуард Менди кој доаѓа од редовите на Рен. 28 годишниот голман со Челси потпиша петгодишен договор, а во клубот е ...

Официјално: Челси се засили на голманската позиција

Опсервер - 24.09.2020

Лондон, 24 септември 2020 () – Челси официјално објави привлекување на нов голман – Едвард Менди од Рен. Сенегалецот доаѓа на „Стемфорд Бриџ“ поради слабата форма на сегашниот актуелниот носител Кепа Аризабалага, кој прави многу грешки.

Официјално: Челси се засили на голманската позиција

Sport M - 24.09.2020

Лондон, 24 септември 2020 (МИА) – Челси официјално објави привлекување на нов голман – Едвард Менди од Рен. Сенегалецот доаѓа на „Стемфорд Бриџ“ поради слабата форма на сегашниот актуелниот носител Кепа Аризабалага, кој прави многу грешки.

Официјално: Челси се засили на голманската позиција

Сител - 24.09.2020

Челси официјално објави привлекување на нов голман – Едвард Менди од Рен. Сенегалецот доаѓа на „Стемфорд Бриџ“ поради слабата форма на сегашниот актуелниот носител Кепа Аризабалага, кој прави многу грешки.

Најскапиот голман ќе ја грее клупата, Челси го потврди ангажманот на Едуар Менди

МКД - 24.09.2020

Челси го потврди седмото засилување за Френк Лампард ова лето, на Стемфорд Бриџ пристигнува голманот Едуар Менди во зделка вредна околу 22 милиони фунти (25 милиони евра). Најскапиот голман, Кепа Аризабалага може да ја грее клупата во продолжението ...

Челси се засили на голманската позиција

Кајгана - 24.09.2020

Челси официјално објави засилување со нов голман – Едвард Менди од Рен. Сенегалецот доаѓа на „Стемфорд Бриџ“ поради слабата форма на сегашниот актуелниот носител Кепа Аризабалага, кој прави многу грешки.

Официјално: Челси се засили на голманската позиција

А1 On - 24.09.2020

Челси официјално објави привлекување на нов голман – Едвард Менди од Рен. Сенегалецот доаѓа на „Стемфорд Бриџ“ поради слабата форма на сегашниот актуелниот носител Кепа Аризабалага, кој прави многу грешки.

Челси го потврдија трансферот на Менди

Макфакс - 24.09.2020

Фудбалскиот клуб Челси го потврди доаѓањето на новиот голман Едуард Менди од Рен. Трансферот на Сенегалецот изнесува околу 30.000.000 евра. Челси на социјалните мрежи го претстави голманот со напомена дека за место во првиот тим ќе се бори со Кепа ...

Челси го потврдија трансферот на Менди

MTM - 24.09.2020

Фудбалскиот клуб Челси го потврди доаѓањето на новиот голман Едуард Менди од Рен. Трансферот на Сенегалецот изнесува околу 30.000.000 евра. Челси на социјалните мрежи го претстави голманот со напомена дека за место во првиот тим ќе се бори со Кепа ...

Официјално: Челси се засили на голманската позиција

MakPress - 24.09.2020

Челси официјално објави привлекување на нов голман – Едвард Менди од Рен. Сенегалецот доаѓа на „Стемфорд Бриџ“ поради слабата форма на сегашниот актуелниот носител Кепа Аризабалага, кој прави многу грешки.

Челси го потврдија трансферот на Менди

Опсервер - 24.09.2020

Фудбалскиот клуб Челси го потврди доаѓањето на новиот голман Едуард Менди од Рен. Трансферот на Сенегалецот изнесува околу 30.000.000 евра. Челси на социјалните мрежи го претстави голманот со напомена дека за место во првиот тим ќе се бори со Кепа ...