TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Не запираат реакциите по инцидентот со автобусот на ЈСП кој заврши на скопска жардињера

Телма - 10.07.2024

Продолжуваат реакциите по инцидентот и тврдењата на возачите и синдикатите на ЈСП дека во сообраќај се пуштаат неисправни возила. Од СДСМ ја обвинија ВМРО-ДПМНЕ дека го уништи градот Скопје како и дека се дозволило да се возат небезбедни автобуси.

АВТОБУСОТ ШТО УДРИ ВО ЖАРДИНИЕРА, ВОЗЕЛ И ДО СРЕДНО ВОДНО: Еве што рекоа од синдикатот на ЈСП

Фактор

„Доста веќе со партал автобуси, ќе убиеме патници“ – автобусот кој излета кај Мавровка, возел и кон Средно Водно

ТВ21

Хаос пред ЈСП: Директорот и синдикатите се караа кој е виновен што автобус вчера удри во жардиниера

Сител

Превирања и расправија пред ЈСП: Обвинувања за занемарување и нерешавање на пријавените механички проблеми – директорот и синдикатите се судрија поради вината за автобуската несреќа

Lider

Расправија пред ЈСП помеѓу возачот и директорот за несреќата кај „Мавровка“

24 Вести

Возачот на автобусот со солзи кажуваше колку пати алармирал дека автобусот е неисправен

Алфа

Денешен Канал5 Lider еМагазин Локално Сакам да кажам Скопје инфо Независен

„Небезбедни авотбуси, скопјани се задушуваат од запалени депонии, ВМРО-ДПМНЕ го уништи Скопје“, велат од СДСМ

Макфакс - 10.07.2024

„Откако ВМРО-ДПМНЕ го презема власта во Скопје, Градот буквално се распаѓа. Поради пропаднатите бизнис зделки на Арсовска и Мицкоски нема сегмент во кој не назадува живеењето во главниот град.

СДСМ: Небезбедни автобуси, ЈСП е во колапс, скопјани се гушат од запалени депониии

Бизнис Вести

СДСМ: Небезбедни авотбуси, скопјани се гушат од запалени депонии, ВМРО-ДПМНЕ го уништи Скопје

24Инфо

„Небезбедни авотбуси, скопјани се гушат од запалени депонии, ВМРО-ДПМНЕ го уништи Скопје“, велат од СДСМ

Опсервер

„Небезбедни авотбуси, скопјани се гушат од запалени депонии, ВМРО-ДПМНЕ го уништи Скопје“, велат од СДСМ

MTM

СДСМ: Небезбедни автобуси, ЈСП е во колапс, скопјани се гушат од запалени депониии

Zoom

СДСМ: Небезбедни автобуси, ЈСП е во колапс, скопјани се гушат од запалени депониии

Канал5

Фокус Либертас 4NEWS Скопје1 Точка Centar Вести плус Бриф

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ го уништува Скопје, горат депонии, автобусите се небезбедни

МКД - 10.07.2024

„Откако ВМРО-ДПМНЕ ја презема власта во Скопје, градот буквално се распаѓа. Поради пропаднатите бизнис – зделки на Арсовска и Мицкоски нема сегмент во кој не назадува живеењето во главниот град“, реагира утрово СДСМ преку ...

СДСМ: Скопјани страдаат заради нереализирани бизнис зделки меѓу Арсовска и Мицкоски

ТВ21

СДСМ: Скопјани страдаат заради нереализирани бизнис зделки меѓу Арсовска и Мицкоски

Канал5

СДСМ: Скопјани страдаат заради нереализирани бизнис зделки меѓу Арсовска и Мицкоски

Фокус

„Скопјани страдаат заради нереализирани бизнис зделки меѓу Арсовска и Мицкоски“, велат од СДСМ

Макфакс

„Скопјани страдаат заради нереализирани бизнис зделки меѓу Арсовска и Мицкоски“, велат од СДСМ

Опсервер

СДСМ: Откако ВМРО-ДПМНЕ го презема управувањето со Град Скопје, градот буквално се распаѓа

Локално

Фактор Точка Либертас А1 On

ВМРО-ДПМНЕ не се грижи за лошата состојба во Град Скопје – екс-миленичката Арсовска ги обвинува самите советници, ...

Локално - 10.07.2024

СДСМ го критикува ВМРО-ДПМНЕ поради состојбата со јавните претпријатија кои се под капата на Градот Скопје и односот на градоначалничката Данела Арсовска. Опозициската партија ги наведува проблемите како „небезбедни автобуси, ЈСП во колапс, скопјани ...

Данело, село невесело!

Слободен Печат

СЛАВЕСКИ ЗА ЗАДОЛЖУВАЊЕ ЗА НАБАВКАТА НА ЕКО АВТОБУСИ: Oд 45 советници овој предлог досега не обезбедил поддршка од повеќе од 6-7 членови на Совет

Фактор

Град Скопје: Советниците од ВМРО-ДПМНЕ повеќе од две години не гласаат за нови автобуси

ТВ21

ВИДЕОАНКЕТА | Колку време чекате автобус во Скопје?

Слободен Печат

Град Скопје: Советниците од ВМРО-ДПМНЕ повеќе од две години не гласаат за нови автобуси

4NEWS

Град Скопје: По 21 пат е доставена предлог одлука за нови еколошки автобуси до советниците од ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1

Локално Бизнис Вести Канал5 Frontline Независен 365 Вечер Прес МКД

Дали скопјани се превезуваат во технички неисправни автобуси?

Слободен Печат - 09.07.2024

Претседателот на Конфедерацијата на синдикални организации, Марјан Ристески, информира дека на автобусот кој удри во жардиниера кај „Мавровка“ му откажал воланот и дека и покрај тоа што било пријавувано дека возилото има дефект, автобусот со потпис ...

КСОМ и возачот на автобусот што удри во жардиниера тврдат оти возилото е технички неисправно

360 степени

Синдикатот и директорот на ЈСП со различни тврдења за исправноста на автобусот кој удри во жардињера кај Мавровка

А1 On

Синдикатот и директорот на ЈСП со различни тврдења за исправноста на автобусот кој удри во жардињера кај Мавровка, возачот вели дека бил неисправен

Бриф

Возачот што се качи на жардињера тврди дека автобусот не бил исправен – директорот вели изјавите се паушални

ТВ21

КСОМ и возачот на автобусот на ЈСП кој вчера удри во жардињера велат дека бил неисправен, за директорот овие изјави се паушални

4NEWS

Синдикатот и директорот на ЈСП со различни тврдења за автобусот кој удри во жардињера

Канал5

365 +инфо Алсат-М Либертас Н.Македонија Независен Скопје1 Република

Автобус на ЈСП Скопје заврши врз жардинерите кај ТЦ „Мавровка“ – Повредени се возачот и еден патник

Мета - 09.07.2024

Во центарот на Скопје двокатен автобус од ЈСП Скопје се заби во жардиниера. Возачот и еден од патниците се пренесени во болница за да им се укаже лекарска помош Двокатен автобус на ЈСП – Скопје од засега неутврдени причини заврши врз заштитната ...

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Автобус на ЈСП се качи на жардиниера кај „Мавровка“

360 степени

(ФОТО) Автобус на ЈСП се „качи“ на жардињера кај Мавровка, три патнички повредени

Телма

Видео: Автобус се заби во жардиниера на булевар во Скопје

Канал5

Автобус на ЈСП „заглави“ пред Мавровка

МКД

ВИДЕО: Автобус на ЈСП се качи на жардиниери кај Мавровка

Слободен Печат

Автобус на ЈСП заврши врз жардинерите кај ТЦ „Мавровка“

Вечер Прес

Фокус Lider Нетпрес Скопје инфо Скопје1 еМагазин ТВ21 Опсервер