TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Извиѓач се враќа во СЕХА Лига?

Вечер - 12.07.2018

Босанскиот ракометен тим Извиѓач би можела да биде старо-нов член на СЕХА Лигата. Ова не е само пуста желба на клубот и на медиумите од БиХ, туку е сериозна опција. Босанските медиуми открија дека во посета на Љубушки, градот од каде е Извиѓач биле ...

Извиѓач Љубушки се враќа во СЕХА лигата?

Gol.mk - 12.07.2018

Откако тимот на Горење Велење се откажа од настап во СЕХА лигата, раководството на ова регионално натпреварување е во потрага по нов учесник. Босанските медиуми информираат дека по две години пауза би можеле повторно да имаат претставник во СЕХА.

Извиѓач Љубушки е пред вратата на СЕХА-лигата

РК Металург - 11.07.2018

По откажувањето на екипата на Горење Велење, СЕХА-лигата е во потрага по десеттиот учесник во ова натпреварување. Од пред неколку дена се прошири информација дека местото на Горење Велење може да го превземе претставникот на БиХ Извиѓач од Љубушки, ...