TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ПОЗНАТАТА АКТЕРКА ПОЗИТИВНА НА КОРОНА: Кира Најтли се бори со вирусот, а нејзиниот сопруг мисли дека нема симптоми ...

Попара - 29.11.2021

Познатата актерка Кира Најтли (36) води битка со корона вирусот, а единствениот кој нема никакви симптоми е нејзиниот сопруг. Според „Телеграф“, актерката е во изолација во својот дом во Лондон, каде се бори против короната заедно со ќерките, ...

Кира Најтли заразена со корона, примила две дози вакцина

Локално - 30.11.2021

Познатата актерка Кира Најтли (36) води битка со коронавирусот, а единствениот кој нема никакви симптоми е нејзиниот сопруг. Актерката моментално е во изолација во својот дом во Лондон, каде се бори со короната заедно со нејзините ќерки – ...

Кира Најтли има корона, иако била целосно вакцинирана: Се чувствувам лошо

Канал5 - 29.11.2021

Актерката Кира Најтли и поголемиот дел од нејзиното семејство страдаат од коронавирус. Кира ја потврдила веста за The Telegraph's Stella додека го давала интервјуто, додавајќи дека само нејзиниот сопруг Џејмс Рајтон се фали дека нема никакви ...

Глумицата води битка со коронавирусот, а нејзиниот сопруг немал никакви симптоми поради неговата чудна навика

Точка - 29.11.2021

Славната глумица Кира Најтли (36) води битка со корона вирусот, а единствениот кој нема симптоми е нејзиниот сопруг. Како што пренесува Телеграф, глумицата се наоѓа во изолација во својот дом во Лондон , каде се бори против короната заедно со своите ...

Кира Најтли води битка со коронавирусот

Република - 29.11.2021

Како што пренесува Телеграф, глумицата се наоѓа во изолација во својот дом во Лондон , каде се бори против короната заедно со своите ќерки, 6-годишната Еди и 2-годишната Делајла , кои исто така се позитивни на корона.

АКТЕРКАТА ИМА КОРОНАВИРУС, ИАКО БИЛА ЦЕЛОСНО ВАКЦИНИРАНА Во изолација е со двете ќерки

+инфо - 29.11.2021

Актерката се наоѓа во изолација во својот дом во Лондон, каде се бори против коронавирусот заедно со своите ќерки. Славната британска актерка Кира Најтли (36) води битка со коронавирусот, а единствениот кој нема симптоми е нејзиниот сопруг.

Кјара Најтли е позитивна на Ковид

Независен - 29.11.2021

Англија- Кјара Најтли (36) се опоравува од Ковид-19. Актерката, два пати номинирана за Оскар, за време на интервјуто за списанието Стела на Телеграф откри дека таа и нејзиното семејство моментално се во карантин откако се заразиле со коронавирус.