TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лас Вегас ги отвора казината на 4 јуни со бесплатни летови и поевтини хотели

Сакам да кажам - 28.05.2020

Гувернерот на Невада, Стив Сисолак, објави дека казината во Лас Вегас повторно ќе почнат со работа на 4 јуни, а некои хотели веќе почнаа да примаат гости. По тој повод, Дерек Стивенс, извршниот директор на две казина во Лас Вегас, објави дека ќе ...

Влезете во луксузниот дом на Флојд Мејведер во Лас Вегас (ФОТО)

Спортски - 28.05.2020

Славниот боксер Флојд Мејведер живее во неверојатен луксуз. Човекот со прекарот „The Money“ се расфрла со пари на сите страни, а често пати знае да се почасти некоја нова недвижнина. Низ САД тој поседува повеќе недвижности, а последната ја купи во ...

УФЦ се враќа во Лас Вегас, во сабота првата борба

Кајгана - 28.05.2020

Властите во сојузната американска држава Невада дадоа дозвола за организирање на ММА борби, што значи дека УФЦ се враќа во Лас Вегас. Поради пандемијата со COVID-19 што донесе низа рестриктивни мерки низ САД, раководството на УФЦ организираше три ...

Лас Вегас е „слободна територија“ за бокс и за УФЦ

Екипа - 28.05.2020

Ѕвездите на боречките спортови, боксот и на УФЦ од викендов се враќаат во Лас Вегас. Ова се должи на одлуката на комисијата за спорт на Невада да ја укине забраната за одржување настани во боречките спортови. Сите борби ќе биде без публика.

Боксот и ММА борбите се враќаат на програмата во Лас Вегас

Дерби - 27.05.2020

Американската сојузна држава Невада го најави враќањето на боксерските дуели и ММА настаните во Лас Вегас од претстојниот викенд, откако одговорните ја повлекоа забраната за организирање вакви настани.

Вива Лас Вегас – слободна територија за бокс и за УФЦ

IPON - 28.05.2020

Ѕвездите на боречките спортови, боксот и на УФЦ од викендов се враќаат во Лас Вегас. Ова се должи на одлуката на комисијата за спорт на Невада да ја укине забраната за одржување настани во боречките спортови. Сите борби ќе биде без публика.