TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ГО ПРОДАВА СВОЈОТ СКУТЕР ЗА ДА МУ ПОМОГНЕ НА ЛЕОНИД! Трогателно хуман гест на кочанчанец, кој и самиот е во количка

+инфо - 26.02.2024

Фала му на Бога, јас можам и со рацете да се туркам - вели Благојчо Ѓоргиев. Кочаначанецот Благојчо Ѓоргиев и покрај својот здравствен проблем реши да го продаде својот скутер за хендикепирани , а парите да ги донира за лекување за младиот Леонид ...

Капа доле: Кочанчанец го продава својот инвалиден скутер - парите ќе одат за лекување за Леонид

Press24

(ВИДЕО) ХУМАН ГЕСТ НА КОЧАНЧАНЕЦ: Кој ќе уплати 30.000 денари на сметка на Леонид, слободно нека дојде да го земе скутерот

Фактор

Дуото ДНК донираше 690.000 денари: Јавните личности се мобилизираа за Леонид Индов

Lider - 26.02.2024

Лекувањето на Леонид Индов во Австрија ги обедини јавните личности во Македонија и ја покажа светлата страна во јавниот простор, односно дека кога сакаме, можеме да покажеме единство. Една од малкуте работи во оваа држава која може да се поздрави е ...

Андоновски: Неделава ќе ја почнеме иницијативата за законските измени на ФЗОМ, случајот со Леонид не е единствен

24 Вести

Андоновски: Неделава ќе ја почнеме иницијативата за законските измени на ФЗОР случајот со Леонид не е единствен

Бизнис Вести

Андоновски: Неделава ќе ја почнеме иницијативата за законските измени на ФЗОР случајот со Леонид не е единствен

Бриф

Андоновски: Неделава ќе ја почнеме иницијативата за законските измени на ФЗОР случајот со Леонид не е единствен

А1 On

Случајот со Леонид не е единствен, неделава ќе ја почнеме иницијативата за законските измени на ФЗО, вели Андоновски

Н.Македонија

Андоновски: Неделава ќе ја почнеме иницијативата за законските измени на ФЗО случајот со Леонид не е единствен

24Инфо

МКД Република ТВ21 +инфо Независен ММС Скопје инфо Слободен Печат

ЃОРЃИЕВСКИ: Инвалидниот скутер кој Благојчо го продава ќе остане кај него – уплатив 30.000 денари за лекувањето на Лео

Денешен - 26.02.2024

Орце ЃОРЃИЕВСКИ, градоначалник на Кисела Вода Инвалидниот скутер кој Благојчо го продава ќе остане кај него – уплатив 30.000 денари за лекувањето на Лео! На почеток, морам да кажам дека Благојчо е еден од многуте херои кои ги има Македонија, човек ...

Скопски градоначалник уплати пари за лекување на Леонид: Бажо, нема да се туркаш на раце - скутерот ќе остане за тебе

Press24

ЃОРЃИЕВСКИ: Уплатив 30.000 денари, инвалидниот скутер кој Благојчо го продава ќе остане кај него

Фактор

Андоновски: Неделава ќе ја почнеме иницијативата за законските измени на ФЗО

Канал5 - 26.02.2024

Народниот правобранител следната недела ќе поднесе иницијатива за измени во правната регулатува на ФЗОМ за финансирање на трошоци за користење на здравствени услуги во странство. Заменик омбудсманот Јован Андоновски објаснува дека во моментов ...

Се иницира промена на Законот за здравственото осигурување за лекување во странство: Да се цени секој случај индивидуално

Фокус

Народниот правобранител стартува со иницијативата за промени за лекувањето во странство по случајот со Леонид

Телма

Се чека епилогот од второстепената комисија за Леонид

Канал5

Правобранителот ќе поднесе законски измени додека во Фондот тече жалбена постапка за Леонид

24 Вести

Народниот правобранител стартува со иницијативата за промени за лекувањето во странство по случајот со Леонид

Република

Иницијатива на Народниот правобранител за промени за лекувањето во странство по случајот со Леонид

Вечер Прес