TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Артета не се шегува – сака да го засили Арсенал од Барселона

Спортклуб - 14.01.2021

Арсенал не игра многу добро оваа сезона и бара засилување за да ја продолжи сезоната со цел да се вклучи во борбата за пласман во Лигата на шампионите следната сезона. Една од позициите каде им е потребно засилување е голманската позиција.

Емери: Се обидов да му помогнам на Озил

TopSport - 14.01.2021

Поранешниот менаџер на Арсенал, Унаи Емери тврди дека се обидел да му помогне на Месут Озил додека бил на „Емирати“ и да спречи да дојде до ситуацијата од оваа сезона, во која поранешниот германски репрезентативец е „исклучен“ од тимот пред крајот ...

Артета разочаран од летното засилување, уште во јануари ќе го менува со фудбалер на Барселона

Дерби - 14.01.2021

Иако помина половина од јануарскиот преоден рок, медиумите во Англија се уште очекуваат Арсенал да реализира неколку трансфери со кои би ја подигнал формата и би се подигнал и на табелата во Премиер лигата.

Озил се откажува од 9,5 милиони евра за предвреме да си оди од Арсенал

Sport 1 - 14.01.2021

Германската ѕвезда со турско потекло Месут Озил ќе се откаже од огромна заработка од цели 9,5 милиони евра за предвреме да го раскине договорот со лондонски Арсенал и до крајот на месецов да се пресели во турски Фенербахче, најави весникот ...

Озил доби „врела шлаканица“ од Мурињо

Вечер Прес - 14.01.2021

Германскиот интернационалец Месут Озил, се уште е фудбалер на лондонскиот премиерлигаш Арсенал иако веќе една година нема одиграно официјален натпревар ниту во Премиер лигата, ниту во Лига Европа.

Покрај Озил, Фенербахче работи на уште едно засилување

Спортски - 13.01.2021

Фенербахче после најавеното доаѓање на Месут Озил може да донесе уште едно засилување. Фенербахче, кој се обидува да го донесе поранешниот германски репрезентативец, работи и на ангажирање на стопер.

Артета разочаран од летното засилување, уште во јануари ќе го менува со фудбалер на Барселона

Точка - 14.01.2021

Иако помина половина од јануарскиот преоден рок, медиумите во Англија се уште очекуваат Арсенал да реализира неколку трансфери со кои би ја подигнал формата и би се подигнал и на табелата во Премиер лигата.